Postprandiálna hypotenzia

Príspevok v téme: Postprandiálna hypotenzia
rebarbora1970

Dobrý večer.
Takúto diagnozu určili lekári mojej dcére.
Má 25 rokov a od narodenia má nízky krvný tlak na čo berie lieky. Asi pol roka začala pociťovať nepríjemné stavy po najedeni, slabosť, závraty dosť silné, rozmazané videnie až mdloby.
Po vyšetreniach je takáto diagnoza čo vraj znamená, že naklolko má nízky tlak po najedení sa energia viac sústredí na trávenie čo vyžaduje u nej vyššiu energiu a tak sa oslabí obeh a tlak krvi sa ešte zníži.
Záver zmena stravovania, životného štýlu, veľa vody.
prosím Vás nemáte niekto niečo podobné alebo skúsenosti svšetky vyšetrenia má úplne ok.

rebarbora1970

V mene maminky Ti dakujem ano užívam gutron 5mg 2 krát denne
a naučila som sa s tým nízkym tlakom, žiť bez lieku je 85/55 ale toto ma začalo znepokojovať dakujem Ti pekne aj mame že tu napísala

kablica

ide o nevyrovnanost autonomneho nervoveho systemu, kedy po jedle zacne prevazovat parasympatikus, krv sa sustredi v traviacom trakte a v ostatnych castiach tela klesne tlak a znizi sa prekrvenie.
tvoja dcera je na to predisponovana, kedze trpi nizkym krvnym tlakom vseobecne. treba opatrne vstavat zo stolicky a nerobit vseobecne prudke zmeny polohy, uzivat lieky (asi gutron berie?) a opatrne sa stravovat a snazit sa viac cvicit, najma aerobne cviky, aby trenovala kardiovaskularny system, samozrejme opatrne, aby nedoslo k urazu.

kablica

treba jest lahke jedla s nizkym glykemickym indexom, nie velke porcie, ale viac malych porcii v pravidelnych rozostupoch
nie je na tom nic zvlastne, ani zavazne, je to nebezpecne len v tom, ze moze omdliet a sposobit si uraz, ked sa velmi naje