Fistula v konecniku

Príspevok v téme: Fistula v konecniku
xirenka1

Ahojte ludkovia.Chcem sa spytat na vas nazor ohladne tejto zalezitosti.Uz asi pol roka som mala krvacanie z konecnika pri stolici.Nedavno mi zase stale vytekal akysi hnis,velmi ma bolel konecnik a to tak,ze som nemohla ni sediet ani nic robit.Mala som teda kolonoskopicke vysetrenie aby vylucili crohnovu chorobu.Zistili mi ze mam akysi syndrom drazdiveho creva,hemeroidy .stupna a fistulu v konecniku.Tych prvych dvoch veci by som sa az tak nebala no ta fistula mi neda pokoj nakolko sa mi fistuly robia cca 5 rokou v intymnej oblasti v trieslie...nikdy mi nezistili preco sa mi tie fistuly robia,vzdy mi ich vyrezu,uz som sama jazva a teraz mam fistulu uz aj v konecniku,kontrolu mam o 2 mesiace a ak mi nezmizne tak mi ju budu rezat aj v konecniku...neviete mi niekdo prosim vas poradit na ake vysetrenie sa mam pytat aby sa mi zistilo preco sa mi tie abscesy-*fistuly stale robia? je to velmi bolestive a neprijemne,dakujem za nazory

emalea

Janulka...pozorne som si všetko prečítala a nieje mi jasné....toto všetko si podstúpila v zahraničí alebo tu doma na Slovensku? Pokiaľ v zahraničí, ja osobne by som to skúsila predsa len tu doma u nejakého dobrého chirurga, aby ma dali do poriadku....držím palčeky, aby si sa z toho dostala čím skôr....musí to byť fakt nepríjemné!!!

Janulka0944

Prosim ta asi by bolo lepsie ak mi napises na mail-bude to asi rychlejsie.moj mail je janka.roglsekova@gmail.com

Janulka0944

Xirenka u kazdeho to je individualne.ja len chcem upozornit ludi ze aj takto vas mozu lekari doriadit.ja uz 7 rokov mam tie fistule a az teraz to riesia operaciami.a uz som ich mala 7 a ziadne zlepsenie-praveze este horsie.rana pri mojom konecniku dosiahla rozmeru cez 20 cm na sirku.a stale sa to zvacsuje a ta bolest je taka ze kolko krat az odpadavam.len nerozumiem tomu preco mi nechavaju uz rok a pol otvorene tie rany.nesedela som uz rok a pol,skoro vobec nespavam.neviem ci lekari postupuju spravne.lebo nechat cloveka v takych bolestiach a nechat ho trpiet si myslim asi nieje spravne.pri kazdej operacii mi vzdy viac a viac rozrezu konecnik a bolesti su stale vacsie.ja niekedy mam obdobie kedy rapidne schudnem-behom mesiaca dam dole aj 20 kg a ked sa mi polepsi hned to priberiem naspat.a co ti idu robit s tymi fistulami?idu ti to operovat?

xirenka1

Fuhaaaa,Janulka,teraz si ma vazne vystrasila...mne v decembri robili kolonoskopiu,tiez si mysleli ze je to crohn ale ze vraj nieje,mne sa robia uz asi 5 rokou fistuly medzi vaginou a stehnom v tom triesle,tiez opakovane a teraz asi rok mam caste stolice aj 5x za den,prv tam bola aj krv,teraz asi 4 mesiace hlien a hemeroidy a teraz tam mam tu fistulu,teraz mam ist 27.1 na kontrolu a tiez mi to maju rezat ak mi to nezmizne,no nezmizlo mi to dnes ma velmi boli ta fistula a mala som aj horucku,tiez sa nechcem davat stale rezat a myslim ze to nepomoze tak ako mi to stale rezu v tom triesle a stale sa mi to robi...ja uz si tiez neviem rady co s tym ale skusim sa vypytat od obvodnej na nejake vysetrenie ci nemam nejaku infekciu v tele...inac mi tiez vobec asi 3 mesiace nechuti jest ale aj tak som pribrata lebo okrem tohto sa liecim antipsychotikami na bipolarnu poruchu takze priberam z liekou...

Janulka0944

dobry den.volam sa janka a mam 25 rokov.uz od 18tky ma trapia fistuly na konecniku.mam crohnovu chorobu a diagnostikovali mi ju ked som mala 14 rokov.po vypuknuti fistul-ked som mala 18 rokov mi naordinovali biologicku liecbu-remicade.ked som mala 21 rokov tak som odisla do anglicka kvoli praci a priatelovi a prihlasila som sa k lekarom tu v anglicku.tym padom som prestala brat infuzie a poslali ma hned na prvu operaciu konecnika aby ma zbavili fisul.mala som tam asi 4 fistuli a jedna mala vyustenie vo vagine.pri prvej operacii mi odobrali kus odumretej koze a masa v oblasti konecnika.bolo to vsetko z vonku a o priemere asi 10 cm na sirku a do hlbky to pripominalo pismeno V a to bolo az do hlbky 10 cm.prva operacia bola v auguste 2012.nechali mi od tejto operacie velke otvorene krvave rany pri konecniku kvoli ktorym som nemohla sediet.nasledovala druha operacie-vsadili mi do konecnika kabliky ktore mi trcali asi 4 cm von a prakticky prechadzali z konecnika do fituly.velmi ma rezali do tych otvorenych ran.vsetko ale pokracovalo dalej.nasledovala tretia operacia a potom stvrta a neskor piata-vsetko v priebehu 10tich mesiacov od prvej operacie.bolesti stale neustupovali a zacala som rapidne chudnut a prestala som chodit,jest,skoro aj zit.nakoniec sa rozhodli ze aby zmiernili bolesti tak mi spravili vyvod a dalej pokracovali v operaciach konecniku.teraz mam za sebou 7 operacii a uz vyse pol roka mam vyvod-ileostomiu.bolesti su neunosne lebo rana na konecniku sa mi zvacsila na rozmer vyse 20cm v okoli konecnika a nemam tam vobec ziadnu kozu-len hole krvave maso ktore je nesmierne bolestive a bojim sa ist co by len cikat aby som nemusela prezivat tu bolest.vytekaju mi z konecnika hlieny s primesou krvy-v poslednych 2 tyzdnoch je to neunosne a tak bolestive ze hned ako sa postavim z postele tak to zo mna vyleti vsetkymi fistulami a aj konecnikom a mam strasne krce v bruchu a tlak ze sa az pocikam pri tom a neda sa to zastavit.je to neuveritelna bolest a niekedy az odpadavam a nemozem dychat.uz od augusta 2012 som nesedela na zadku a uz nevladzem.citim sa velmi vycerpana a unavena a ubolena.vzdy ked pridem k lekarke tak vravi ze musim to vydrzat.ale je normalne aby mi tak dlho nechali take obrovske otvorene rany na konecniku?uz dva krat som dostala infekciu do toho.myslite si ze postupovali spravne lekari?prosim poradte mi,ako sa mam zbavit tej bolesti?a je normalne aby som mala teraz take krce a pocit ze potrebujem ist na toaletu aj ked mam vyvod spraveny?a zazivat tieto bolesti a krce niekolko krat za den?prosiiim o pomoc.kludne mi odpiste bud sem alebo na mail janka.roglsekova@gmail.com