Ako ochranit psa na SIlvestra?

Príspevok v téme: Ako ochranit psa na SIlvestra?
Macklemore

Zdravim, mam rocneho shih-tzu, ktory je ale z utulku a strasne bojazlivy. Problemom je to, ze uz tyzden pred Silvestrom nejake dobre duse strielaju petardy, coho sa on boji a uteka do kupelne, kde sa skryje ku dveram a trasie sa...chcela by som sa spytat, kde vy davate svojich psikov na Silvestra? Citala som, ze niektori psi dostali zo Silvestra aj infarkt, coho sa ja bojim....

JessicaI

Aj u nas sa kazdy rok Silvester pretrpi s fenkou v kupelni. Raz sme ju nechali samu a isli sme oslavovat do mesta a ked sme sa vratili bola prec. Preskocila plot a usla od strachu. Prisla domov o par hodin dobyta na smrt a potom sme dva tyzdne chodili zverolekarovi aby sme ju z toho dostali. Odvtedy sme stale s nou doma v kupelni.
Skusali sme aj tabletku na spanie ale prebudila sa aj tak na ten hluk a skoro spadla zo schodov co chodila ako opilec. Bali sme sa, o nu ze sa jej nieco stane vyzerala hrozne. Preto uz tabletky nekupujem a radsej sedim pri nej ked je vonku najviac tresku. Neskor uz vie byt aj sama ale von ju davame az rano.

Macklemore

wreck, problem ale je to, ze ja nebudem doma o polnoci, ked budu strielat a nemam ho kam dat, kedze moji rodicia idu prec a surodencov tiez nebudem mat doma... a sice ho mam velmi rada, predsa je Novy rok len raz za 365 dni a tak si ho chcem aspon trochu uzit...

mágister

ja vam neviem, moc ich rozmaznavate. preziije.. a ak ne, tak by dostal infark ked vam padne hrniec.. alebo to chodite po spickach doma? lebo psik sa boji ?

wreck

Macklemore, najdolezitejsie zo vsetkeho je, aby vtedy nebol sam. musis byt pri nom a musis sa tvarit, ze to nie je nic neobvykle. lebo ked ty zacnes byt nesvoja, prenesies to na psika. je pravdepodobne, ze to zazije este niekolkokrat, tak je dobre ho na to intenzivne privykat. spoj mu to s niecym pozitivnym, daj mu napriklad piskotku.