Ako dalej zit a nezblaznit sa?

Príspevok v téme: Ako dalej zit a nezblaznit sa?
xxxxx

Ahojte, uz som pisala na toto forum asi rok dozadu. Dostala som podporu od vas a rady. Pisala som ako si muz nasiel frajerku velmi vela som si vytrpela, potom uz bolo fain, prebolelo to dajako az do doby ked mi povedal, ze sa chce vrátiť. Trvalo to styri mesiace kym sa rozhodol vrátiť, samizrejme som mu odpustila a klamal ma, lebo bol stale s milenkou.aj napriek tomu som mu sancu dala a vratil sa. Ja upravená ale zaroven rada, pretoze som ho milovala. Sme spolu pol roka ale citim ze je to zlé. Neviem ci ma podvadza najďalej, myslim ze nie. Ale viem dost na to, co dokazal spravit pre milenku a vo robi pre mna. Nie som s nim stastna, hadame sa za dieta, za malickosti on ma vlastne stale ponizuje. On si mysli ze vsetko robi najlepšie a ja som ta blba, ktora si nic neuvedomuje, cokolvek poviem je rozculeny, ze som to mala povedat inak atd. Ja sa stale trapim a prenasleduje ma minulost. Ako sa mam stat silnejsou, odolnejsou? Ja sa zasa zacinam stracat a zacinam mat pocit ze som neschopna.... ja neviem ci mi niekto poradi, povie nazor ale za všetky pozitiva aj negativa budem vďačná. ..ja viem ze som slaba osobnost ale potrebujem mozno naštartovať. ...

dennis

Nečítal som príspevky ostatné príspevky, tak ti skúsim odpovedať, respektíve, budeš si odpovedať sama. Musíš si uvedomiť, čo vlastne očakávaš od tvojho vzťahu. Tým hlavným problémom je, že si sa v minulosti rozišla s partnerom preto, lebo ťa podvádzal a po čase si s ním vzťah obnovila.
Treba sa pozrieť na ten vzťah akoby nestranne a odpovedať si na dané otázky: Na čom je vzťah ako taký založený? Jedna zo správnych odpovedí býva: na dôvere partnerov. Partneri si musia navzájom dôverovať. Ak jeden z partnerov vycíti, že nemôže dôverovať tomu druhému, obvykle vznikajú problémy, ktoré môžu mať fatálny dopad na samotný vzťah. To, že si tvoj partner našiel milenku, mohlo mať na svedomí viacero faktorov: buď nedôveroval vzťahu ako takému a nezáležalo mu na ňom, alebo niečo v ňom vyvolalo ten pocit, že ho musel riešiť skrz milenku.
Ak si sa odcitla na rozcestí, že čo ďalej, musíš si teraz odpovedať, či dôveruješ svojmu partnerovi aj teraz. Ak nie, tak ver, že ten vzťah proste neudržíš ničím a nezachrániš.
Tak ako za fungovanie vzťahu môžu obaja, tak aj za jeho nefungovanie a následný pád môžu obaja. Vzťah je vždy o dvoch, nie o jednom z nich, preto treba problémy riešiť s partnerom a treba si vyrozprávať veci v kľude, bez zbytočných emócií, ale ako som spomínal vyššie, musíš si sama odpovedať na otázky, ktoré sa týkajú tvojho vzťahu a na základe toho potom konaj.
Podľa toho, čo píšeš, to vyznieva, že sa jednoducho navzájom neakceptujete a neviete spoločne nájsť vo vzťahu kompromis. Skús si aj odpovedať na to, prečo je to tak.

Veľa šťastia.

lilyiankaa

po tom všetkom čo ti urobil, môže byť rád, že si mu dala druhú šancu a znova ho prijala k sebe ..a on robí presný opak, nie aby bol k tebe ako med, získaval si ťa a utvrdzoval ťa v tom, že si urobila dobré rozhodnutie, že si ho vzala späť, ale namiesto toho ťa ponižuje a robí z teba hlúpu ... ja si myslím, že vy dvaja už nemáte budúcnosť, teba to ubíja, vieš, že to nie je ono a načo sa trápiť?

katka298

ja neviem, obdivujem vás všetky ženy , čo ste zažili niečo podobné / alebo stále zažívate...táto téma , v poslednej dobe stále omielaná dokola - podvádzanie, neúcta atd .. vo vzťahu.. je to tak veľmi smutné. Ja sa riadim hesla " 2x do teji stej rieky nevstúpiš " .. mňa taktiež podviedol priatel, ale to sa nedá porovnvať, bola som mladá a boli sme spolu ani nie pol roka, ale aj vtedy ma to dosť zabolelo ... je hrozné, že sa v tejto dobe berie niečo tak hnusné, egoistické a zvrátené ako normálna vec, ...manželia , ktorí si rozumejú , na prvý pohlad dokonalý pár - a po napr . 20 rokoch sa rozvádzajú z dôvodu nevery jedného z partnerov. Do plaču . .. ja teda na tvojom mieste by som sa zamyslela, prečo vlastne je situácia taká aká je, či ma naozaj nerešpektuje a neváži si ma ako ženu/partnera/ matku jeho detí ... v tomto prípade si myslím, že bud obaja zapracujete na vzťahu, čo musí ale chcieť aj jedna aj druhá strana, verím , že sa to dá...alebo sa rozvedieťe, a každý pôjdete svojou cestou. Každopádne držím veľmi palce a prajem všetko dobré :)