Sebecké sa zabit?

Príspevok v téme: Sebecké sa zabit?
Mkk

Ako beriete život a smrt? nikede som minule započula myšlienku že ,,na svet som sa nepýtal/a tak si z neho aj možem kedykolvek odíst ..."... Nikdy som to takto nebrala, vždy som myslela na to že život je dar a ja si ho MUSIM važit a musim ho žit... ale čo ked ma ten moj život nebaví a už ho žit nechcem ? ..Mám užasnu rodinu,mám užasneho priatela,mám nadherneho psíka a to jediné mi tu dáva zmysel... no som chorá vadná na hlavu,nemám prácu nemám zaluby a jediné čo ma celý den naplna už pár rokov je žrádlo... len žradlo-hajzel ,žradlo hajzel.... to ma naplna inak ma už ani nič nebaví.... ...kedysi som ešte verila v to že ma čaká raz niečo krásne ,že ved mam 21 rokov ... som mladá,ten super život príde ale teraz už si ani to nemyslím strácam nádej a uvažujem ako to ukončit...ale ked si pomyslím ako raním mojich blízkych .. To nechcem,chcem aby sa mali najlepšie na svete aby im nič nechýbalo... :( je samovražda naozaj taká sebecká ? .... robota je v nedohladne, vyliečit sa s pp nevyliečim asi nikdy... nebaví ma to tu..prečo je tak zložité to vzdat :(

jajatko

ja som tiež v tom pesimistická, ale tak vyskúšam terapiu, veď čo no buď mi pomôže alebo nie. ja preto, lebo už nevidím žiaden dôvod žiť. nič ma nebaví, nič ma nenapĺňa, celkovo nevidím zmysel toho, aby som sa snažila, som úplne demotivovaná všetkým a viem, že vo mne je chyba, ale neviem čo s tým.

Mkk

No popravde tu neni čo menit ,vieš ako... psychologa som neskušala aj ked som chcela no akosi som v tom už pesimistická.. a ty prečo premýšlaš nad smrtou ?

Mkk

Skusila som psychiatra no nepomohlo,u nas v okolí je to stýmito ,,odborníkmi" ma nič ...tuto problematiku neriešia a cestovat dalej si dovolit bohužial nemožem

homo sapiens

neviem ci je zivot darom pre take somalske deti alebo tisicky hladujucich ludi na svete. Je zivot darom pre postihnutych tyranych v detstve zneuzivanych? Jedno je pravda o tom kedy sa narodime a kedy zomrieme nerozhodujeme. Lebo co ak existuje nejake "peklo" kde trpia samovrahovia? Mame pravo vziat si zivot ak sme si ho nedarovali?