Neviem sa dostať zo stagnácie vlastného života

Príspevok v téme: Neviem sa dostať zo stagnácie vlastného života
Real_ita

Ahojte.

Chcela by som Vás poprosíť o cenné rady do života, ako vôbec začať ,,fungovať" ako komplexná osobnosť so všetkým, čo k tomu patrí, ale vynimajúc partnerský vzťah . .o ten mi teraz až tak nejde. . .

Takže: mám 24 rokov. . tie 4 roky po maturite mám neuveriteľne enormný problém nájsť si prácu . .. vždy je to len niečo ,,dočasné"...Multi Level Marketing,operátorky call centra, obchodný zástupcovia . .. prípadne do obchodu na 3 mesiacie za pokladňu, a ptm dovi dopo . ..

A teda, moje oblasti, v ktorých potrebujem poradiť, že čo by ste robili Vy na mojom mieste! :

Problém 1.strašne neskutočne chcem ísť študovať na VŠ, ale nemožem, pretože mi to mama zakázala, pretože máme dosť veľké finančné problémy. . .otec nás opustil, neplatí ani výživne, nič... matka ho ale nechce dať na súd.. a aj jeho mama sa nám vyhražala .. ak by šiel do basy ..a mám ešte 2 mladších súrodencov . .

problém 2. je teda ten, že: musím si nájsť niečo normálne, stabilné (a žiadna výška), mame je to úplne jedno že čo: pre ňu stačí, ked budem umývať riady, alebo predávať u čínanov(samozrejme, žiadnou prácou neopovrhujem! len sa Vám snažím vysvetliť moje problemy. . . pretože ja chcem od života viac . ..) . . len aby som doniesla domov cca 300 eur, z ktorých cca 150 - 200 budem musieť prispievať na domácnosť.

Problém 3. strašne ma baví umenie, hudba, hra na hudobný nástroj, spev . . .bohužial, neverí mi v tom, zakázala mi hrať/cvičiť na gitare .. čo sa spevu týka : bývam v paneláku a tam sa velmi spievať nedá, a kapelu nemám . . .PS:nie som namyslená, alebo podobne, všade, ked som sa dala otestovať, tak mi potvrdily, že mám vlohy - hudobný sluch, rytmus, a viem intonovať . . .len to teda nerozvíjam, takže su to stále len vlohy - nerozvinuté :( . . ach . .a ja nechcem takto umrieť .. s nevyužitým potenciálom :( . .ak mi rozumiete :( . . ..

Problém 4. nemám kvoli nej - mame, žiadne sebavedomie, som strašne submisívna, hanblivá, nepoznám ani vlastnú hodnotu mám niekedy pocit. . .. neznášam matku občas, pretože všetkých naokolo vychvaluje, len ja a moji súrodenci (ale prevažne vačšinou JA) doma sme najvačší idioti . .. ked vidí niekoho ,,mudreho s VS", tak hned to náležite okomentuje, že aký je šikovný, kolko vie jazykov, že ako sa to mohol tak naučiť ,,mlieť" - ked sa trebárs vyjadruju dáky pravnici v relácií k nejakému problému . .. (a mi, že akí sme hlúpi a nevychovaní a blá blá . . )
Proste, ona je tomto strašne stará škola, že načo výška, načo hento, načo gitara, načo angličtina, a načo si pozeráš cudzie slovíčka . ..

Problém 5. a teda, ja som strašne hĺbavý človek, a hladný, neuveritelne hladný po informáciách, ktoré by som chcela nasávať, a mama je opak.. nechápe ma a som jej ,,divná" . .. a neskutočne túžim po VŠ

Problém 6. je vlastne ten, že ja akosi ani nemám kamaratov .. . mám možno pár známych, a z toho 3 dobrých kamaratov .. .z ktorých ale nikto nejako nemá čas, pretože všetci traja sú na výške . .a strašne by som chcela viesť taký ten študentský život .. . dobrodružstvo, ale aj zbavu, na škole získať kamaratstva, aj sa zabaviť - aj to patrí k tomu -ale pravdaže, v norme :) a to, že ideme všetci za tým istým cieľom - spoločne - titulu, v danom študijnom odbore.. mi príde strašne fascinujúce a úplne úžasné :) . .:( . . . nechcem povedať to slovo, ale tak závidím, ked vidim, kadejake statusy, že sa učia, alebo že už maju po skuške, a banda 15-tich ide osláviť . .. maju v živote ten progres, že robia skušky, maju priatelov, pijú, žiju :D metaforicky myslené pravdaže :) . . .a skrátka krôčik po krôčiku sa blížia k tomu svoju snu/cielu a ešte majú aj podporu doma . .. (jasné že to nie je dokonalé, ja si uvedomujem realitu, ale jednoducho, ked su na VŠ, tak sú tam z toho titulu, že MOŽU...)

A ja ???? Problém 7. = je práve tento moj život = je to neskutočná stagnácia, jediné, na čo vlastne mám podľa matky, a čo ma viac menej čaká, je práca niekde za kasou, u čínana, prípadne ako pomocná sila v kuchyni . . . .a pritom, ja mám tak neskutočnú chuť na rozvoj . . . nejaké medzinárodne vzťahy, alebo cestovný ruch . .. ja neviem, aj herectvo - kedže je to to umenie - ale to sa dá len denne, a to si ja absolutne nemožem dovoliť...takže jedine, ak VOBEC - tak niečo externe..

a posledný, teda problém 8: neviem ako, a z čoho si našetrit . .. . z 300 euro a formou : polka mame. . . nikdy...

SOM NA DNE, NEVIEM CO ROBIT.... ZIJEM PRE INYCH ALE ZA CENU VLASTNEHO STASTIA - PROSIM? PORADTE MI !! ! !! ! ! AKO SA Z TOHTO DOSTAŤ ?????

ĎAKUJEM

lilyiankaa

tvoja matka by mala byť posledný človek, ktorý by ti mal hovoriť, že si sebecký človek..a čo je potom ona? tak ona je nenormálne sebecká, keď od teba vyžaduje, aby si nešla na výšku, aby si s anevenovala svojím koníčkom, aby si šla makať a to preto, že ona si narobila deti a nemá z čoho s nimi žiť .. možno kruté slová, ale je to tak ..to, že ste v sračkách, nie je problém tvoj, ale jej!!ja by som na tvojom mieste urobila nasledovné .. šla by som bývať k niekomu inému, ja neviem napr. k babke, tete, niekam.... dobre, začni teda pracovať, ale od nej choď preč .. nevravím, že jej nemáš pomáhať, môžeš jej samozrejme finančne pomôcť, aj keď budeš pracovať a bývať inde..ale choď od nej preč, lebo ona ta ťak stiahne, že ešte budeš riadna depkárka! inak tú pôžičku jej dali normálne v banke, či cez nebankovku??
ešte jedna otázka a čo by tvoja matka robila, keby ťa nemala? aj tak by to musela nejak finančne zvládnuť

Real_ita

ťažko sa to vysvetluje, ale ja mám dosť strach, čo by sa stalo, keby som sla na školu . .. ked som si v maturitnom ročníku podávala prihlášky na VŠ, a domov mi došli tézy, ktore sa mám naučiť, matka ich vyberala zo schránky, lebo ona má len kluče. . .. a ja sm to zatajila, že idem na VŠ . . .. nechcite si a ani asi neviete predstaviť ten bordel!!!!!!
Bože ona na mna tak neskutočne ziapala, že ako si to možem vobec dovoliť, ísť na výšku, že či si neuvedomujem, že to nemáme z čoho ťahať. . . .že som sebecká a nemyslím na svoje sestry . ..že iba aby ja som mala výšku a druhý hovno !!!!
(sestri su momentálne obe na strednej, prváčka, a tretiačka)

Aby som bola kus konkretnejšia . .aj počas maturitneho ročníka mi robila kadejake peklo . .(fyzicky ma síce nebila, ale psychicky ma velmi ničila), . . ked tak teraz rozmýšla, .tak ktovie, že či to robila preto, aby ma to odradilo od prípadného dalšieho štúdija. .

K frajerovi - je pre mna ťažké si nájsť niekoho... nemám taký spoločenský kontakt, ved som spomínala, ako to je . .. a okrem toho .. málokto ma vie pochopiť... rozumieť mi . . .ja som fakt taký hlbavý človek . .. ale aj zábavný .. .. ale tak z tohto som už fakt veeeeeeeeeeľmi smutná, priznávam :( :( :( . . .. . lebo keby matka bola ,,normálna" . .tak už som na škole . .

TEN NÁZOR - od Vás - že je moja matka velmi nešťastná žena a že aj nás chce stiahnuť - úplne máte pravdu a stotožnujem sa s tým aj ja . .. . . .ale neviete si predstaviť, ake je ťažké sa vymaniť z takehoto vplyvu . . dennodenne ma neguje . . alebo nie dennodenne... ale ked teda robim niečo, čo je pre nu : ,,navyše" a načo mi to bude. . .

PS:stále je to ale moja matka. .a ked ja vidím, ako jej otec dojebal - s prepáčením(inak sa nedalo) život . .. a ked ju vidím, takú strhanú . . ..ach . .srdce mi to trhá . .. teraz???? mi sme fakt vo velkých sračkách .. . lebo bolo s bytom dooosť zle. . .tak jej, aj ked ma relativne nizky plat, schválili požičku.. .velku . .. .a teraz aj to treba splácať .. . plus nájom . . .. je tam vela aspektov a faktrov, ktore možnože nedokážem takto virtuálne vysvetlit, ale ktore tam su a jednoducho zasahuju aj do mna. .. a nedá mi to srdce ... sa sebecky na všetko (aj na mamu)vysrať . ..

benittobonno

Pokusam sa chapat ten aspekt, ze nechces v tom mamu nechat samu a co by bolo so surodencami....ALE, ona si pokazila zivot, ona sa takto rozhodla, nenechaj si tym znicit zivot! V mojej rodine sme mali velke problemy v minulosti, mali sme moznost odstahovat sa do Ameriky a mat tam snad dobry zivot... ale jeden clen rodiny chcel ostat TU kvoli svojim rodicom, ktori mu aj tak srali na hlavu a vobec si to nevazili. Takze tak. Aj male veci vedia zmenit zivot obrovsky.
Je to tazke, ale skus sa napr najprv postavit na vlastne nohy, najdi si ludi s ktorymi by si mohla byvat v podnajme a robotu, ktora by ta ako tak bavila. Moja sestra studuje VS a zarabala v Mekaci, aby mala peniaze, byva uz prec od mamy (jej frajer ma nastastie byt, ale najom platia jeho rodicom). Skus si najst priatela (nie kvoli bytu samozrejme, ale dvaja by ste mohli spolu byvat napr u jeho rodicov alebo inde, kde ta nebudu brzdit ludia ako tvoja matka).

lilyiankaa

tak si nájdi nejaké miesto, kde by si na gitare hrať mohla...a snáď v jazyku sa zdokonalovať môžeš, to ti snáď nezakazuje ..tvoja mama je hrozne nešťastná osoba, ktorá chce so sebou dole stiahnuť aj teba, aj keď ty sa zatiaľ brániš .a bráň sa ďalej, lebo môžeš skončiť ako ona ..osoba bez duše, smutná, závistlivá .... jej život nevyšiel, ale to neznamená, že ho taký zlý musíš mať aj ty!!
no externé štúdium .. študenti sa nestretávajú tak často ako denní, samozrejme sú tam rôzne vek. kategórie, my sme boli celkom fajn kolektív, našli sa skupinky ľudí, čo si sadli a chodíme si sem tam sadnúť, aj keď už niektorí nepokračovali ďalej v štúdiu .. na konci roka sme chodili buď niekam si sadnúť, osláviť koniec skúškového alebo dokonca aj na chatu ..ako v tomto to bolo fajn ..učenie už niekedy fajn nebolo .. bolo toho veľa, nebrali ohľad profáci na to, či sme externí, nechceli nám povoliť skúšky v sobotu alebo poobedných hodinách (veľakrát mi to prišlo ako naschvál) a pritom sme si to stále platili ... ja som tiež mala hlavu v oblakoch, že aké skvelé to bude študovať na výške, ale v konečnom dôsledku zisťujem, že mi ani na nič nebude .. prácu si zohnať je problém či už pre absolventa strednej tak i výšky a ak nemáš známych, tak dobrú prácu, resp. dobre platenú asi ani nie je veľká šanca nájsť .. ja som tiež dosť dlhú dobu bola doma, aj počas štúdia na výške, a hľadala si prácu, a nebolo to ľahké ..... takže zase netreba mať ružové okuliare ..avšak ako som už písala, odradiť ťa nechcem a verím, že ty si ako ja, že sa nijakými rečami odradiť nedáš a pôjdeš si za tým, čo chceš :)

Prezyvka55

Real_ita domacnost neni tvoja starost, raz budes mat muza a deti potom bude domacnost tvoja starost. Mamka sa potrebuje trosku uvedomit.

Co sa tyka toho domova tak neviem ci by to nebolo pre nich lepsie na druhej strane ked nieco dokazes za par rokov si ich mozes zobrat k sebe neviem kolko maju rokov.

Real_ita

lilyiankaa - ahoj, vieščo, kludne mi na tú výšku napíš aj negatíva - ved to je realita, a ja pred nou nechcem utiecť, a chcem si ju spraviť, to áno, ale tak samozrejme, že sa mi nebude chcieť aj učiť niekedy, že nie vždy má človek naladu, isto si aj zanadavam :D . . . .takže kludne mi prosím ťa napíš o tebe, tvoj pohlad, ako to funguje . .. aj z hladiska externeho systemu . ..Ďakujem Ti ..

Nie, nemožem hrať na gitare, lebo ona hned začne po mne kričať, že kam sa hrabem, že nie som žiadna Smatanová, a že či sa chcem opakovať po ludoch, ktorý maju naozaj talent . . .a takt . .a ptm aj pretom že ruším surodencov, ked sa učia poobede . . máme malý byt. . . .

Prezyvka55

Real_ita zmen si trvale bydlisko k nejakej tete alebo niekomu znamenu a budes mat narok este aj na nejaky prispevok, plus v skole si sirotsky vybavujes ty nie matka. Nemyslim tym ze sa mas k znamemu odstahovat ale existuje nejaky prispevok ked nebyvas doma a si na mizine, robi sa to ako pro forma ze si das inde bydlisko ako doma ale v skutocnosti byvas doma len na obcianke mas ine bydlisko kvoli tomu prispevku. A opat vsetko si vybavujes ty. Len tusim este ten co k nemu akoze pojdes byvas musi ist nieco vybavit ale ked mas schopnejsiu tetu tak myslim ze nebude problem to s nou dohodnut. Je to len administrativny ukon.

6. tak je to o nicom lepsie su vztahy a vazby na zaklade najakeho zaujmu trebars kruzku .. napriklad ked rada spievas tak z vsmu su uplne uzasne baby (mozno aj chalani) poznam len baby a ony velmi nepiju .. tie opijase a party to je strata casu lepsie ten cas je stravit s kamaratmi produktivne potom aj tie vazby a kamaratstva su lepsie.

benittobonno

No moje dovody su take, ze som sa uz venovala tomu predmetu vyse dvoch tyzdnov a dopadol na mna utlm totalny, nechut a "stagnacia". No musim sa pozbierat a zamakt tychto 5 dni a dat tomu na drzku :) aspon skusit. No co ti poviem, ja som kvoli svojej VS preplakala uz hodne chvil aj som nabrala nejake kilecka, nie je to zas prechadzka ruzovym sadom.

Zalezi aj od VS na ktorej by si bola, ako by si sa citila. Rozvyjat talent mozes aj bez VS, najdes si kapelku a pod. To su lacnejsie veci. Alebo sa prihlas do sutaze v telke...viem, ze si pomyslis, ze blbost, ale zober to tak, ze nemas co stratit, mozno si naozaj dobra aniekto si ta vsimne, mozno to vyhras, mozno...je tam vela moznosti co sa moze stat. Skusaj hocico, nikdy nevies, ktora banalita ti zmeni zivot.

Real_ita

PS : Prezyvka55 - a najma ma viaže zodpovednosť, že nebude mať fakt kto ťahať tú domácnosť, lebo takto to tahá matka sama !!! a nevykrývame absolútne !!!! čiže už sa čaká len na moj príjem . . inak neviem, ako by sme dopadli . . . . . .a mám tam aj súrodencov .. . ved by isli do domova . .. keby nam zobrali byt. . .