Som narocna?

Príspevok v téme: Som narocna?
rondusss

Ahojte potrebovala by som pocut vas nazor:-) Mam 4,5 rocny vztah. Mame sa radi,lubime sa,planujeme spolocnu buducnost,rodinu.. Ale vnimam tam problem.. Citim ako keby sa uz menej snazil. Mam na mysli po tej citovej stranke resp. pri ,,dobijani,, a prejavoch. Prve 2 roky boli ine snazil sa,prekvapil ma,ked sme sa mali stretnut vzdy doniesol nejaku drobnost co ma potesila ( kvietok,med.srdce,..) fakt drobnosti ktore potesia. Alebo ked som prisla ku nemu tak izba bola perfektne upratana,vsetko prichystane proste super.. Stretavame sa raz za mesiac niekedy raz za dva nakolko sme z dost vzdialenych miest.No posledne obdobie na to vsetko kasle,nenapadne ho kupit mi nejaku drobnost a ked mu to vykricim alebo pripomeniem tak mi povie ze preco to kazim tym ze mu pripominam co ma robit,ze potom to nespravi,ze to nebude prekvapenie. Tak som si povedala ze riesit nebude ze sa necham prekvapit ale stale sa neviem akosi nicoho dockat.. Alebo s tou izbou, ak sa to este izba da nazvat proste nezaujem.. Ja sa napr snazim ho vzdy s niecim necakane prekvapit a potesit. Alebo ked bol odcestovany pracovne na 3 mesiace dala som si namahu zistit adresu kde byva a poslala som mu ,,male prekvapenie,, tam.. Ja som bola ptacovne tiez dlhu dobu prec a ani len pri stretnuti sa neunuval doniest kvet pritom vie ze mam kvety rada a ze by ma to potesilo.. Viem ze vztah neni iba o darcekoch a prekvapeniach ale myslim ze treba aj to,aby tam bola stale iskra a ten pocit ze clovek na vas myslli.. Preto chcem pocuvat vas nazor co si o tom myslite.. Ci som naozaj taka narocna a chcem tak vela.. Dakujem :-) :-)

Aleais

Hmmm, ja neviem, mne to príde akoby sa stratila iskra z vášho vzťahu... ono o to nejde, že zrazu už nedáva darčeky, veď 4,5 roka za vami je dlhá doba. Obdobie zamilovanosti je už dávno preč, s tým sa musíš zmieriť. Skôr je divná jeho reakcia, keď sa tak málo vídate. Nemohol si začať s inou ženou? Nespráva sa inak? Nepozná zrazu nové techniky v posteli? Či aj tam je takýto stereotypný? Prípadne, nezačal sa meniť výzorovo? Ak nie, tak je v tom len určité otupenie. Kebyže ste spolu často, poradím ti aby si sa s ním istú dobu nevidela, takto ťažko. Možno nekomunikovať pár dní spolu, len či by to on nebral ako povolenie k baveniu sa s inými ženami a flirtovaniu.

rondusss

Doktor no ty mas veru fajn napady :D Len problem je v tom ze priatel ma 26 takze podla vypoctov by sme uz druhy x nestihli ,,vybabrat,, s bankou :-)
Ale urcite mu tieto tvoje kalkulacie predhodim nech ma nad cim rozmyslat :D
A dakujeme :-) Aj tebe nech sa dari :-)

doktor vedy

keby mam 22, tak to urobim tak, ze beriem 50000 na napr 20-25rokov..

ale pozor, vtip je v tom, ze dostanem prvych 5 rokov urok napr 0.5%

a potom to na konci splatim.

a zoberem to znovu, to uz budem mat 27

a potom znovu v 32...

a cize mam 3x5r, cize 15 rokov hypo za smiesnyc peniaz, resp 0.5% urok.. potom splatim a dvodi dopo hypo :)

otazne len je, ci dokaze clovek zohnat 50 v hotovosti aby ju na par dni/tyzdnov splatil.

samozrejme, ze sa to moze caso mzmenit, statna premia 3% moze klesnut atd..

cize je to len spekulacia... :)

ale tak spekulantom sa zuje najlepsie, tak proc ne :D

alternativne, urobite to tak, ze berete 50 000 uver za 0.5% a hodite to na 3% terminak na 5rokov a mate 100E zadarmo mescne po dobu 5rokov (a potom moze byt znovu).. resp 2.5% urok rocne (lebo 3 minus 0.5)..

poziciate si, aby ste pozicali dalej, no.. tak to robia banky, preco ne aj smrtelnici :)

rondusss

Dokky
Ved prave a on to chce stavat aj svojpomocne (samorejme ze nie vsetko),ale nechce to davat robotnikom,nakolko sa moze hocico stat a plus ti to o dost predrazi rozpocet. A zas je to jeho sen :D
Aj ja verim ze to bude za to stat a ze sa nam to spolocne podari :-)

rondusss

Dakujem za rady :-)
Ano mame pod 35 a pozerali sme aj to. A viem ze s tym niekedy su problemy,ked nedodrzis vsetky pravidla.
Urcite by sme to chceli riesit aj hypo ale zas nie vacsinu,pokial sa da tak chceme co to zarobit,nemat to na krkoch dalsich 20 rokov :-)

dokky

tak ono pre nas beznych smrtelnikov je toto dost stresujuce..

lebo napr.. robotnici co to stavaju mozu pokazit vela, vybavovacky stoja cloveka psychicky asi 5 rokov zivota (povolenia atd) a ked susedia zcnu blbnut, tak zbohom :D

ale tak, vysnivany dom je vysnivany dom, a verim, ze to stoji za to... a osobne obdivujem ludi, co to robia tak, ako vy... klobuk dolu :)

doktor vedy

ak mate pod 35r, tak si zoberte hypo pre mladych a mate to za inimalny urok.. a podobne.. da sa na tom usetrit celkom balik. je tam sice limit 50K co velmi nepomoze, ale lepsie ako nic :) potom splatit a znovu.. cize podla veku mozete mat pomerne lukrativnu hypo s urokom 0.5% (ak mate minimalny plat, menej % ak mate vyssie platy), pomoze to likvidite :)

rondusss

To asi ano :-) A prenho je to taky ,,sen,, mat dom,velke akvarium,vonku jazierko.. Taky snilek :-)
Nastahovania? Este dost daleko,nejake peniaze su,nejake chceme spolu zarobit v zahranici a nejake pomocou hypo.
Ako hovorim dost je na to upety nakolko by sme uz chceli mat nieco spolocne. :-)

doktor vedy

jaj tak.. nooo

ono postavit dom (hlavne prvy) zabere enormne vela energie :)

takze tam moze byt tiez problem...

a ako daleko ste od finalizacie domu, tj. nastahovania? :)