Co povedat?

Príspevok v téme: Co povedat?
jacki

Ahojte potrebujem poradit.Mam priatela sme spolu 2rok velmi si rozumieme a milujeme sa.Som vdacna a stastna za kazdu chvilu,ktoru mozme byt spolu.No mam jeden problem.Priatel chodi k nam na kavu,na navstevu atd...no problem je v tom,ze priatel sa k nam casto krat pozve sam.Jednoducho mi v ten den zavola, a povie,ze knam pride.Samozrejme som stastna,ked je u nas a mozme byt spolu,no nie vzdy sa to,aby prisiel hodi.Nakolko zijem este u rodicov nie vzdy sa im to paci.Predsa su uz starsi chcu mat svoj klud oddychnut si a casto krat sa im to nepaci.Neviem,ako mu mam povedat,ze nie vzdy je to vhodne nechcem,aby si snad myslel nieco zle,alebo nebodaj,aby si myslel,ze ma zakazane k nam chodit.Potrebovala by som poradit,co mu mam povedat,aby si nemyslel nieco zle.

ebi777

pre mňa je to aj tak čudné :)

však mojim rodičom vôbec neprekáža, oni si robia svoje veci, priateľ svoje a prevažne je v mojej izbe, a každý si môže oddýchnuť.. poprípade, ak sa niečo v dome robí, tak aj pomôže, však ako ich vlastný syn,
všeobecne, ak si chcú rodičia oddýchnuť, tak vlastne deti potom vyhodia z domu, či ako?

rodičia si s ním nesadnú povinne do obývačky ako s návštevou :)

pre mňa čudná celá situácia, asi preto lebo s tým mám úplne iné skúsenosti

jacki

ebbi ved ja som nepovedala,ze on je mojim rodicom na pritaz to vôbec nie,len sa im to nepaci,ked sa castejsie sam pozve.Ako som uz povedala aj ja k nim chodim rozumiem si s jeho rodinou su radi,ked som tam no napriek tomu by som si nikdy nedovolila pozvat sa k nim kedy by ma to napadlo.Treba respektovat aj to,ze este nezijeme spolu a ze v dome sa nachadzaju aj rodicia,a ako som uz povedala tiez potrebuju oddych a svoj klud.:)

ebi777

to je ale čudné,

u nás môjho priateľa berú tak ako vlastného syna, nemusí sa vopred ohlásiť, že príde, a vôbec nikomu nie je na príťaž a nikomu v rodine nevadí, však to nie je ako bežná návšteva...

jacki

No ano pridem aj ja k nim nakolko aj on zije este u rodicov on mi vzdy povie,ze sa najprv dohodne s mamou pretoze ona nema velmi rada necakane navstevy.To nie v zlom ja si s jeho mamou velmi dobre rozumiem a je velmi rada,ked k nim pridem,len to chce vediet dopredu.

odpovedam

Ale ty predsa nemozes sledovat len potreby druhych, ale aj svoje a potreby tvojich rodicov. Ak mu to vysvetlis, tak by to nemal vziat v zlom. Ak to v zlom vezme, tak nech si uvedomi, ze by sa nemal samopozyvat k niekomu. Pozyva ta on k nemu?