Zapálené ďasno

Príspevok v téme: Zapálené ďasno
nika21

Ahojte ľudia, poraďte nieco na zapálené ďasno. Prednedávnom mi nasadila zubárka na zub korunku a aj napriek poctivému a pravidelnému čisteniu zubov som si všimla, že mám zapálené ďasno, najprv som mala pocit, že ma zub trochu bolí, ale myslela som si, že je to tým nezvykom na korunku, ale keď som sa dnes poriadne pozrela, zistila som, že ďasno mám tak trochu fialové a zapálené. Poraďte niečo čím by som to mohla preliečiť. Vďaka

katka9999

Mne odpadlo dasno medzi jednotkou a dvojkou hore,ze progresivna paradentoza-robila som vsetko mozne,aby dorastlo a dorastlo.

nikulka123

nyka, mám podobný problém. tiež ma bolia uši a pod sánkou. Pred mesiacom som si dala vytrhnúť 8 zub, a teraz ale druhý týždeň ma to bolí

nyka

Dobrý deň.Pred niekoľkými dňami ma veľmi bolelo miesto za posledným zubom dole v pravo.Najprv som si myslela,že mi rastie zub múdrosti,no po pár dňoch ma to úplne prestalo bolieť, ďasná majú normálnu farbu a nebolia ma žiadne zuby.No keď pominula táto bolesť,prišla ďalšia.Hrozne mi napuchla pravá strana tváre,hlavne líce a dosť to aj bolí tiež pri ucho aj pod sánkou.Naposledy som bola u zubára pred pár mesiacmi . Neviem si to vysvetliť a veľmi sa bojím.Mohlo by ísť o zápal okostnice alebo niečo podobné ? ....neviete mi nejako poradit ?

Veronika L.

preco by nemohlo dasno dorast, aj mne zubarka povedala, ze mi po nasadeni korunky dorastie dasno tam kde mi chyba, pretoze po vypadnuti blomby mi zarastol predok zubu dasnom, jednoducho som tam nemala cast zuba a dasno sa tam zarastlo, preto mi to musela rozrezat a odsunut, kedze blomba mi nesedela, zubarka mi tiez nasadila korunku s tym, ze mi povedala, ze teraz mi dasno tam kde nie je dorastie a nepojde dalej, kedze tam uz zub je a tiez som mala maly zapal dasna, povedala, ze si mam dat na to Corsodyl alebo Tantum Verde, nemohla predsa cakat kym sa mi zapal dolieci to by som chodila bez zuba aj mesiac alebo dva a to predsa nejde, takze zapal nezapal, korunka sa nasadila

jefima

takže:1.zo zapáleného ďasna zápal okostice nedostaneš.2.ešte som nepočula,že ďasno môže dorásť.Prečo majú potom ľudia bolesti z obnažených krčkov? 3.na zapálené ďasno nasadená korunka?!No neviem.Masirovaním vlastne "naťahuješ" ďasno na zub ak robíš správne pohyby kefkou.Bol tu už spomenutý Florsalmin,Corsodyl - pozor,farbí zuby, Herbadent.Ale aj tak by som to ukázala zubárke.

nika21

Ale mňa to vlastne ani nebolí, len to mám trochu fialové ako keď máte normálne zapálené ďasno. Ako, aby som to uviedla na pravú mieru, ja som tam ten zápal už mala ešte keď som nemala nasadenú tú korunku lebo som tam mala málo ďasna a zubárka povedala, že nasadením tej korunky mi dorastie aj to ďasno. Ona o tom zápale vedela a povedala mi, že si to mám masírovať a vyplachovať nejakým roztokom lenže ja som zabudla akým a asi aj to masírovanie som trošku odflákla. Ja si myslím, že ten zápal ďasna nie je až tak závažný, aby som dostala zápal okostnice... fakt nepomôže výplach???

Ivka 1

Nika najlepšie urobíš,ak zajtra pôjdeš
ráno k zubárke.S tým nie sú žarty.Môžeš
tak spuchnúť,že nebudeš môcť otvoriť
ani ústa. O zápale okostnice ani nehovorím.