Bipolarna porucha - hladam psychiatra

Príspevok v téme: Bipolarna porucha - hladam psychiatra
psychopath

Caute,

TLDR: hladam nejakeho dobreho psychiatra v bratislave ktory sa venuje maniodepresiam. Poznate nejakeho ?

Long story:
Moja polovicka s ktorou som 5 rokov je asi BP II, ultrarapid, fazy ma cca kazdeho 2.5 tyzdna. Nelecila sa nikdy.
Ked ma maniu tak je strasne agresivna, preafektovana a nonstop chlasta. Krici na cely byt ked je opita a podobne, proste peklo :). Casto ma vtedy mlati a je to o hubu. Pocas toho vie striedat v 5 minutovych intervaloch plac a agresiu.
Naposledy bol najvatsi extrem ze ma vykopla z domu. Radsej som isiel lebo sa to nedalo vydrzat. Inak mimo tych "faz" vobec vela nepije.

Po manii kora trva tak 2 max 3 dni nastupi postupne depresia, ale je taka divna, ako keby jej skratovalo mozog. Vacsinou je nonstop ticho ale ku koncu depresie ked zacne pomaly rozpravat tak rozprava vety ktore nemaju ziaden vyznam, ako keby uplne nahodne pospajane slova.
Potom jej postupne "odskratuje mozog" a zacne rozpravat zrozumitelne veci. Zvycajne to cele trva tak cca 2..3 tyzdne. Potom zase 2..3 tyzdne je OK

Taktiez ked ma depresiu nic neje. Iba stoji cely vecer a pozera na mna a chodi jedine fajcit. Vtedy stiahne aj 3 krabicky cigariet za den. Ked je v OK stavoch tak jej staci pol krabicky/den.

Ako nie som psychiater takze moja diagnoza moze byt blbost ale po 5 rokoch co ju sledujem a co som si o tom studoval si myslim ze by to mohla byt bipolarna porucha.

Ja som ju uz presvedcil aby isla k par psychiatrom, len nenasla ziadneho dobreho, u kazdeho bola iba raz, ona tam ide ked je "zdrava" mimo tych stavov a v podstate jej povedia ze jej nic nie je resp. ze by ju chceli vidiet ked jej to nastupi (pripadne sa jej psychiater nepaci tak k nemu nejde znovu).
Len to nie je mozne ju nejak dostat z domu v tych down stavoch a nie este zeby z niekym komunikovala ked nekomunikuje ani so mnou (az na tu maniu, vtedy sa nevie zastavit ked rozprava, ale neda sa s nou normalne komunikovat, melie si iba svoje a druheho nepocuva).
Naposledy ked bola u psychiatra dostala najmensie davkovanie lexaurinu a ten pozrala v zaciatku fazy ako cukriky a nic jej to nerobilo.

Uplne idealne by bolo keby sa psychiater vedel povedzme prist pozriet na jej zle stavy za nou domov.

Dakujem