Dlhodobá vaginálna mykóza

Príspevok v téme: Dlhodobá vaginálna mykóza
TinaMimi11

Ahojte baby,

už asi pol roka v KUSE ma trápi táto pliaga a nedarí sa mi jej zbaviť. Gynekologička mi robila aj testy, no stále predpisuje tie isté lieky dokola, vraj už je to lepšie, no ja žiadnu zmenu necítim. Už som vyskúšala rosalgin, canesten tablety aj krém, Gynazol krém, aj mykomax tabletku a ešte množstvo ďalších "zázračných krémikov",no žiadna zmena, vždy sa mi uľavilo ale nevyliečila som sa. Spodné prádlo nosím len bavlnené a po opraní ho vždy preventívne prežehlím. Neviete mi poradiť ešte niečo ďalšie, a hlavne trvalé? Nemôže byť príčinou aj antikoncepcia? Pretože problém nastal zhruba mesiac po tom, čo som prešla k inej gynekologičke a tá mi zmenila antikoncepciu. ďakujem za vaše rady...

Mirokel

Roxymila asi? Čo ti pomohlo zbaviť sa problémov? Mne pomohli pri mykóze enzýmy Wobenzym a poviem ti že vďaka tej liečbe si myslím že môj problém sa vyriešil definitívne cítim sa lepšie a po mojich zdravotných problémoch už niet ani stopy :)

roxymila

Tampóny nepomohli ani mne. Veľmi veľa som toho vyskúšala a bolo to márne. Myslela som, že už sa mykózy ani za svet nezbavím. No už mesiac som bez nej, z čoho mám radosť. Aj keď áno trvalo dlho, kým som si zvážila, čo ešte vyskúšať a do čoho vlastne ešte ísť, ale asi to stálo za to ;)

lalinka12

z mojej skúsenosti môžem povedať, že problém treba riešiť kde vzniká a mnohokrát vzniká úplne inde ako sa prejavuje, aj pri mykóze je to rovnako, netreba riešiť problém kde je, ale tam kde vznikol a najmä prečo vznikol ;)

stastnablcha

neviem kde som to pisala ale v tomto najlepsie pomaha - aspon mne probioticke tampony - www.drmax.sk. odkedy ich pouzivam tak sa moje problemy tohto druhu neskutocne zmensili. skus

lalinka12

mne enzýmy pomohli, beriem Wobenzym a ten ma zbavil mykózy, ide o to, že ho nejaký ten čas treba brať, to nie je len tak, že sa mykózy zbavíme za deň za dva, celé to trvá nejaké to obdobie avšak treba si uvedomiť, že aj tá imunita potrebuje čas na zotavenie ;)

DrakDara

baby enzimiky ok ale jedine wobenzym ten obsahuje to co by sa malo nazyvat enzymom brala som aj "ine" no na wobacik nedopustim

luluca

tak dievcata..ja riesim tento problem uz 7 rokov..imunita vraj v poriadku,wobenzym nepomohol,zmenena strava,bavlnene spodne pradlo,umyvam sa cistou vodou uz,partner sa zmenil v nom to nieje,bylinky nepomahaju ani ziadna alternativna ani ina medicina..stale kazde dva tyzdne ju dostanem...vie este niekto nieco co skusit?

murimka

Mne sa tiež osvedčila jedine liečba enzýmami .Aj ja som si kúpila Enzymax ke´som čítala na neho len dobré veci ale priznám sa veľmi som tomu neverila.Ani tá cena ma nepotešila .V lekárni mi povedali že je presne na tieto problémy ,zaplavila ma kopou informácií o zložení a tak.Zatiaľ ho beriem už mesiac ale mykoza zatiaľ nikde.

addi24

Ahojte, rada by som sa s vami podelila o skúsenosť s mykózou a enzymaxom V. Takže mykózu som dostala asi pred rokom, spoliehala som sa na domáce recepty, sódu bikarbónu, cesnak, výplachy, nejdela som cukor no to som moc dlho nevydržala pretože moje telo si ho proste pýtalo.. raz som mala canesten 6, no zabral mi len na 2-3 dni a potom sa mi mykóza zase vrátila.. Už pred mykózou som mávala klasické výtoky ale brala som to tak normálne.. Takže rok som sa trápila a teraz na leto som si povedala že sa toho musím zbaviť a hotovo! Tak som začala tú mykózu viac "skúmať", začala som pozerať lieky.. Najospevovanejší bol wobenzym, tak som si ho šla pozrieť ale cena bola vysoká tak som sa snažila hľadať ďalej a niekde som narazila na enzymax. Nie je úplne najlacnejší ale nie je to ani veľká pálka (20€ - vydrží ti mesiac a dávaš si len 2 tabletky denne, nie ako pri wobenzyme že 20 či 30 tabletiek denne) Enzymax beriem od piatku (je streda) čiže takmer týždeň. A dosť sa mi polepšilo. So samotnými výtokmi si to poradilo okamžite a kvasinky ešte úplne nezmizli ale je to tak o 80-90% lepšie. Už ma nič nesvrbí tak tomu dám ešte čas aby mi tá mykóza zmizla úplne :) Jediné čo sa mi zdá že sa mi na tvári objavilo pár vyrážok a mám taký pocit že to môže byť enzymaxom ale tie 3-4 vyrážky prežijem. Snáď sa mi objavili len preto, že sa moje telo čistí :) a ešte ma napadlo že som si dokúpila mastičku Fungicidin Léčiva, stojí maximálne 2,13€ a tiež som s ňou spokojná..
Veľa šťastia :)