Moja mama....

Príspevok v téme: Moja mama....
nešťastná222

Ahojte, začínam si myslieť že ma mama nemá už vôbec rada. Vždy si nájde nejakú zámienku aby sa so mnou hádala. Raz som sa večer išla osprchovať bola som v kúpeľni asi 15 minút keď začala trieskať na dvere a kričať nech s tade vypadnem inak rozvalý dvere. Vyšla som von a hneď vo dverách mi vylepila facku....
Spýtala som sa jej prečo to urobila a na to namňa začala hučať že čo si to dovoľujem. Viem že moja mama to nemá ľahké rozviedli sa s ockom bolo to už dávno ale myslím že sa s tým stále nezmierila....
Mám 13 rokov a mám mladšie sestru ktorá má 10. Nikdy sa tak k nej nechová ako sa chová ku mne. Keď som mala 10 rokov nemohla som chodiť von ako ostatné deti musela som byť doma a upratovať hračky po sestre. V škole som vždy mala samé jednotky aj keď som niekedy dostala dvojku hneď ma bila a zamkla ma do izby vraj ,, Pokedy sa nezlepším v škole tak neodomkne\\\" moja sestra má na vysvedčení
skoro samé trojky ale nič jej mama nepovedala.Ja som mala tri dvojky a išlo ju roztrhnúť. Zas ma začala biť. Sestre stále kupuje nové oblečenie, chodí s ňou do obchodov a kupuje jej čo si zaželá. Dokonca jej kúpila nový PC a mobil. Ja keď chcem nové oblečenie vždy musím ísť sama. Keď sa jej opýtam či nejde so mnou vždy mi odpovie nech vypadnem do r*ti inak ma pošle k otcovi ktorý nemá kde bývať vraj ,,môžeš zostať s ním keď sa ti tu nepáči\\\". Som s toho nešťastná lebo vidím že moja mama má radšej moju sestru. A vždy to tak bolo, len som si to ako malá nevšímala....

zita11

nestastna, nezameriavaj sa na sestru a na povnavanie s nou. Ona nemoze za to, ze tvoja mama si na tebe ventiluje nervozi:tu a nespokojnost. Nemoze za to, ze mama je nespravosliva.
Nemoezs nejaky cas byvat u dedka a babky ? U nejakej tety? Alebo sa s nimi aspon porozpravat. Mozno by ti vedeli pomoct.
Suhlasim s tym, ze by si mala zajst do poradne. Problem tvojej mamy nevyriesia, ale pomozu ti spracovat vztah s mamou, ako sa k nej chovat.

Euva

nešťastná, zlatko, je mi to ľúto, čo píšeš.
Tvoja mama má problém, skôr viac problémov a nezvláda ich.

Skús si vyinternetiť psychologické poradenské centrum v tvojom regione. Pomôžu ti viac, než tu.
Alebo môžeš zájsť v škole za výchovným poradcom. Bývajú to tí najlepší ľudia na škole, nemaj predsudky. Iba zhruba povedz, o čo ide a pýtaj si kontakt na psychologické poradenské centrum. Poradca by ti mohol aj dohodnúť prvé stretnutie.

Keď nebudeš chcieť, tvoja mama nebude vedieť, že si sa radila.

Alebo napíš, kde bývaš, skúsim ti pomôcť.

Prezyvka55

Zas na druhej Lulu a nestastna, to ste jej nevedeli pri tom sprchovani povedat fuck off? Ja aj keby na hlave sklakala tak by som tam bol polhodinu nech aj sekeru zobere a rozrube dvere, no a co ze trepe nech trepe aj polhodinu vkuse ked ju to bavi, by som si zacal este aj pospevovat.

Lulu2011

je mi to luto, ale musis vydrzat :( potom cim skor prec, ja som to mala podobne, mala som budik, ktorý mi dovolil sa sprchovat 5 minut, ak som to prekrocila jačala ako zmyslov zbavena, ze ju nezaujima, ze aj keby ma mal sampon rozozrat :( smutne, akokeby som sa ja pýtala na tento svet, vela krat boli hadky kvoli peniazom, s otcom sa rozviedla, bol cas, ked bola nezamestnana a ja osm bola rada, ze som na Vianoce dostala 1 pulover, som bola statsna, ked som po strednej z domu vypadla

citron

Tiez si myslim ze jej pripominas otca, a ako pise bianca, vdaka tomu ako sa chova budes samostatnejsia ako sestra. Je mi luto ze sa niektore matky takto dokazu chovat k vlastnym detom. Inak v com sa lisis od sestry? Ony dve si mozno viac rozumeju, mozno je extrovertnejsia, viac dava najavo city, viac sa usmieva...menej je tvrdohlava...vsimni si cim to je. Posobis velmi rozumne na 13, typovala by som ti viac. Zamykanie a fackanie hranici s tyranim

nešťastná222

Otca som nevidela skoro 2 roky. Je to alkoholik a býva len v malom domčeku so svojim otcom. Stále nám hovoril že sa zmení ale stále len pil...
Ale on ma mal vždy rád, pred mamou ma vždy obraňoval aj napriek tomu aký je......

uvea

Nestastna, mozno sa podobas na otca, ktory od vas odisiel, preto si tercom matkinych komplexov. Ozaj, naozaj nemozes ist zit k nemu? Aky mate vztah? Inak tvoja matka je osoba, ktora si uplne nezrelym sposobom riesi vlastne mindraky na slabsom cloveku odkazanom na nu, a to vypoveda o jej ubohosti az nechutnosti...snaz sa voci prejavom jej nenavisti nejako obrnit, aj ked je to naozaj tazke v tvojom veku. Mozno by ti pomohol s tym skolsky psycholog, ak nejakeho mate.