Zvláštne škvŕkanie v bruchu keď ležím

Príspevok v téme: Zvláštne škvŕkanie v bruchu keď ležím
Kristi87

Zdravím,posledné mesiace mám taký menší problém. Vždy keď si ľahnem na chrbát, tak mi začne škvŕkať v bruchu a niekedy dosť nahlas. Či som som najedená alebo nie, či som jedla pred pol hodinou alebo pred 3 hodinami, proste stále... Inak vôbec nemám žiadne iné ťažkosti, napr. s trávením,žiadne bolesti, nič, len to divné škvŕkanie. Stravujem sa podľa mňa úplne normálne. Vôbec neviem čo by som s tým mohla spraviť alebo či sa niečo podobné deje aj iným ľuďom. Prosím poraďte.

BJ_2

DrMajakova, treba to pocut, o aky "druh" skvrkania ide a ci sa to deje len obcas.
Creva urcite nemaju hlasno skrvkat. Niekedy ten zvuk vyda pecen, ked vytlaca zlc, ale to sa tiez deje ojedinele. Ak je skvrkanie caste, urcite je tam nejaky problem. V tom clanku zabudli este spomenut parazity, co byva tiez neraz ta moznost. Samozrejme, pritomnost parazitov v ludoch medicina a oficialne clanky, maskuju a kompletne prehliadaju. Pritom , uz ten nazov skrkavka... ktovie ako vznikol. Treba sa zamysliet, ake zvuky vydavaju hmyriace sa cervy.

demis

Ahoj, mne to tiež robilo, tiež mi škvŕkalo o dušu každú chvíľu. A môžem sa ťa opýtať, že koľko máš rokov a že či ti škvŕka v žalúdku či v črevách?

otazkaodpove

no mozes sa jej zmienit, ale aj tak ti nic nepomozu :) ja som to vravela uz kedy, akurat co mi krv zobrali. a vazne to zacali brat, az som mala 46 kil

Kristi87

Optimisticke :D Nie neberiem ziadne lieky, praveze vsetko uplne normalka :/ Neviem, mam sa o tom zmienit doktorke?

otazkaodpove

nehovorim, ze mas rovnaky problem. len mne tiez vyse roka "len" skvrkalo a potom som velmi zacala chudnut a potom aj x inych problemov, bolesti zaludka, brucha, rozpadavali sa mi zuby, no vesele

otazkaodpove

a neberies nejake lieky? mne to zacalo pri uzivani AD, nikdy predtym som take nemala. a bol to zaciatok k horsim problemom, asi za rok-dva sa mi vyvinula histaminova intolerancia, to boli asi zaciatky, tam sa to pokazilo. a doteraz som sa toho nezbavila, vzdy mi skvrka, ked si lahnem na chrbat, nikedy menej hlasno, niekedy tak, ze by som musela zobudit kazdeho v mojej izbe