Tukovy metabolizmus - je to fakt pravda?

ja-pusate

to je prave ten Problem,som strasne navyknuta na sacharidovu stravu,vzdy ked som chudla somobmedzovala prave tuky a neviem ci by som si dokazala zvyknut, vzdy mi doktori vraveli aby som sa stravovala pestro a jedla aj tuky aj sacharidy aj bielkoviny,preto sa mi zda nezdrave uplne vylucit sacharidy ked clovek potrebuje vsetky 3 tieto zlozky a neviem si predstavit co by som vlastne jedla pretoze v dnesnej dobe su sacharidy skoro vsade:pecivo,cestoviny,zemiaky,ryza,ovocie proste vsade nie iba v sladkostiach,je naozaj spravne vzdat sa vsetkych tychto zakladnych potravin a neuskodi to?

odpovedam

nezdrave? zdrave tuky su zdrave ;-) mas z nich viac energie ako zo sacharidov a navyse, tuk ti nedviha inzulin v krvi. Nic na tom nie je. je to len ine. ja takisto planujem prejst na tento typ stravovania, ale dost to ide do penazi. vdaka tuku sa spravne syntetizuju hormony, avsak strava ma byt samozrejme vyvazena. ved vyskusaj, akos a budes citit. avsak cakaj najprv silny abstak z vysadenia cukru. malokto to vydrzi. mne sa to podarilo, ale naozaj to nie je pre kazdeho...