Manzel ma neustale narazky na to, co a kedy zjem

Príspevok v téme: Manzel ma neustale narazky na to, co a kedy zjem
manzelkappp

Moj manzel nedavno schudol asi 15kg. Odvtedy mi vkuse vycita, co a kedy zjem. Pripraví veceru (vzdy brutalne zdravu, len zo zeleniny, vacsinou surovej) a potom ma pozoruje, ako jem. Vkuse mi hovori, ze jem rychlo a ked si chcem este nalozit druhykrat alebo ked si k tomu dat nieco mastne (napr.kopcek smotany alebo jogurtu), hned zacne, ze nech uz nejem, ze som mala dost a ze nechape, ako este mozem jest, ked on je uz plny. Dnes vecer sa ma to obzvlast dotklo a mala som sto chuti sa ist vyzvracat, lebo z tych jeho reci mi je uz zle. Ked mu poviem, ze som hladna, lebo som cely den dost narocne pracovala, tak to vobec neberie ako argument. Podotykam, ze vobec nie som tlsta, mam uplne normalnu vahu. Nemam sa komu vyrozpravat, on tu sedí vedla mna, momentalne sa nebavime (kvoli tej dnesnej veceri) a ja rozmyslam, ze prestanem jest, vyhladujem sa a potom sa ho spytam, ci je konecne spokojny. Na druhej strane dobre viem, ze tym by som ublizila len sama sebe. Rozpravat sa s nim o tom je strasne tazke a uz fakt neviem, co mam robit.....

geopardica

Myslim si,ze sa ti nema miesat do toho,co zjes,ako jes,hoci poradit moze,ale nue drezurovat,je to nenormalne....porovnava ta zo sebou,nenechaj sa ovplyvnovat ani manipulovat,len preto ze sa to jemu nepaci,budes popri tom vsetkom stracat svoju hodnotu a nebodaj sa stabes bulimickou....povedz mu pekne,slusne,nech sa stara do seba a nech ti tymi recami nezneprijemnuje zivot.

hanka9

Uvadzas ze:
-on pripravi veceru (zrejme aj serviruje)
-brutalne zdravu
-dokazal to a schudol 15 kg

P.s – aj z uvedeneho je jasne, ze manzel to nemysli voci zle, len sa povedzme NEVHODNE pri veceri sprava. Kedze ste svoji a si jeho manzelka, pripravou podla neho zdravej vecere ale najmä pozorovanim teba pri jej konzumacií a upozornovanim si vytvara a vstepuje obraz o svojej dolezitosti a dokonalosti, kedze sa mu podarilo schudnut 15 kg. Cize tak trochu treba chapat aj jeho odhodlanie, vitazstvo a fakt, ze dokazal. Jednoducho sa s nim treba v KLUDE SPRAVNE a ZMYSLUPLNE porozpravat a vec sa urcite VYRAZNE napravi ! No a trosku „dolezitosti“ treba muzom nechat a tolerovat to, je to potrebne pre nich v zivote.

Mima.89

A nevieš si navariť sama? Si navar čo chceš, jedz čo chce, to už kde sme že si necháš chlapom rozkazovať aj o večeri??

MultiLevel

v skratke - zdravo jest by malo byt pre teba samozrejmost. Nie kvoli manzelovi, ale kvoli seba. Tvoj muz nesmie na teba tlacit s nicim, nesmie ti nic vycitat, ani od teba pozadovat aby si jedla tak, ako chce on. Ak ma prist zmena, musi prist od teba, tot vse :) porozpravaj sa s nim :)

MultiLevel

Klasika, clovek, ktory schudne a teda si zacne konecne na seba davat pozor, tak "buzeruje" ostatnych :) Dufam, ze moj prispevok nevezmes ako kritiku, alebo dalsiu "buzeraciu" :) Ale ja to kvitujem, co robi tvoj muz, pretoze je totioz hrozne, ako ludia jedla...cim vsetkym sa pchaju....brrr. Avsak, tvoj manzel musi najst spravnu mieru, ako ti veci vysvetlovat. A ty zas nesmies byt vecne nabrusena, otravena...skus ho obcas vypocut, skus si nastudovat aj sama, ako jedlo moze telu prospievat a ako si ho nicis. Skus sa i ty zaujimat o zdravu vyzivu. Nie kvoli muzovi, ale kvoli sebe predsa a svojmu zdraviu. Co sa tyka jeho poznamok k tebe, neber si ich tak strasne osobne. Urcite ti nechce zle, prisiel na nieco, co mu v zivote pomohlo a keby mu na tebe nezalezalo, tak ti asi nebude nic hovorit, nie? Malo by byt v tvojom vlastnom zaujme dbat o to, co papas :) Kebyze cele dni pracujes v bani a potom mas chut zjest celu chladnicku, tak chapem :) Ale kopec ludi ma fyzicky a psychicky narocnu pracu a davaju bacha na to, co jedia :)
A zacnite obaja sportovat. Ak sa da, tak aspon korcule, bicykel...plus cvicenie doma v obyvacke s vlastnou vahou zvladne aj cvicena opicka :) Dokonca pri tom cviceni mozes pozerat telku...kolky luxus :)
Porozpravaj sa s muzom na tuto temu, hlavne mu v pokoji a asertivne vysvetli, ze ak by si aj chcela prejst na zdravu stravu, musi to ist postupne a musis najprv sama chciet :) Ak je v tvojom vlastnom zaujme byt zdravsia a o par rokov dlhsie pozit na tejto planete, tak mu povedz, ze budes rada, ak ta bude ucit nieco z toho, co je u neho uz samozrejmost, ale ze ta nesmie do nicoho tlacit :)

123lu

z toho si nič nerob - viem, znie to ako klišé (vlastne to aj klišé je). ja poznám XY ľudí čo zrazu trochu schudli a hneď sú z nich najmúdrejší, najštudovanejší odborníci na zdravú výživu a čo kedy jesť. všetko vedia lepšie, dokonca aj kedy som hladná. čo by som mala a čo by som nemala. ale ťažko im niečo hovoriť, to viem, že keby som teraz začala hádzať hrach o stenu oproti, tak spadne skôr ako by som pohla s tými ľuďmi. som zástanca toho, že by sa ľudia mali k sebe správať s úctou a slušne medzi sebou komunikovať, ale... niekedy to proste inak nejde :) tak buď aj ty zlá, na tvojho vychudnutého zdravo sa stravujúceho mužíčka a ako ti niekto predo mnou poradil, povedz mu, že ty nemôžeš zato, že on bol tlsté prasa a potreboval schudnúť, ale že si vyprosíš takéto správanie. nie si ani jeho otrokyňa, ani slúžka a predpokladám, že na stravu prispievaš, takže ješ za svoje...
je to síce kruté a hnusné, ale niektorým prípadom v hlave zarezonuje len urážka...