Ako to mám všetko stihnúť?!

Príspevok v téme: Ako to mám všetko stihnúť?!
gadgetka_478

Ahojte,
mám takmer 25 rokov a zamýšľam sa nad tým ako stihnúť - manželstvo, deti, prácu. Študujem posledný rok na VŠ. S priateľom chceme svadbu budúci rok (moji rodičia to nechcú rozdýchať, že som ešte mladá), chystám sa na doktorandské štúdium (3 roky)... Ako mám stihnúť urobiť rodinné zázemie, vychovať deti a nájsť si prácu tak, aby som nebola pre pracovný trh stará (čo už je teraz v 30. rokoch) alebo nežiadúca (žena s malými deťmi).
Ako ste to spravili vy? Ako ste to plánovali?

letokruhy

Vydávat sa nemusíš a dieta ti stačí mať v 32, teraz je to bezne. Aky zmysel má ist na matersku hned po škole? Bez praxe sa po materskej uz vobec neuchytis. A ze budes v 36 ke stará? Tomu never, pracovat budes este 30 rokov

gadgetka_478

Ja som tiež myslela, že najskôr si dokončím štúdium a potom pôjdem robiť a až potom deti.
Lenže to by som mala 30 rokov a to už nie je vhodný vek na tehotenstvo - bola by som na to stará, aby som mala prvé dieťa. Lekári aj telo z hľadiska reprodukčného systému odporúčajú, aby žena mala dieťa okolo 25 roku...

Práve pre tento fakt sa mi to zdá kus komplikované..
Dieťa v 30 - do práce sa vrátiš v 33, ak chceš ešte jedno, tak sa vrátiš okolo 35 - 37 roku, podľa vekového rozdielu detí.. a vtedy je žena už ozaj stará...

Táto doba nepraje ženám... buď kariéra alebo dieťa.. ak si žena nemá dieťa počas štúdia...

Asi sa budem musieť zmieriť s tým, že pracovať bude manžel a ja budem doma starať sa o deti...

MultiLevel

Ze si mlada na svadbu? :D Ojoooj....a kedy bude vhodnejsia doba ak nie teraz? Kedy budes podla rodicov na to pripravena a "dostatocne stara"? :D Ach, to su reci, co mi dvihaju adrenalin, ale okej, to si ries ty s nimi :)
Ja som toto vsetko stihala, pretoze nemame este deturence. Keby sme mali este aj deti do toho, tak neviem no...muselo by ist asi bokom moje studium, popripade by vo velkom vypomahala rodina. Netusim, to by som riesila az by taka situacia nastala. Manzel mi vsak bol velkou oporou, hoci aj on sam studoval este doktorandske. Museli sme si prace v domacnosti rozdelit, neexistovalo a vlastne doteraz neexistuje aby bolo vsetko len na mne :)
Co mne samej vsak pomohlo bolo, ze som sa zdravo stravovala vzdy a bola velmi aktivna, sportovala som, nejake vyslovene lenosenie pred telkou u mna neexistovalo (TV ani nemame, haha).
Kazdy den som si naprogramovala byt pozitivna, usmiata, aj napriek problemom a starostiam. A hlavne sme sa vzdy s partnerom podporovali, chapali sme jeden druheho, ziadne ofucovanie sa a podobne blbosti som pocas toho obdobia nezazila. Ste na to dvaja, vobec nie je pravdou, ze len TY musis vytvarat "rodinne zazemie". Vlastne ani neviem, co konkretne tym slovnym spojenim myslis :)
Ja by som ti odporucila, najprv si dokoncit studium, zamestnat sa (nech mas odrobene aspon tie dva roky) a potom mat deticky :)