Choroba z povolania a ine veci

Príspevok v téme: Choroba z povolania a ine veci
resetka

Dobry den.Vsade na nete citam,ako sa za pocitacom v kancelarii nici chrbtica a ako postaci liek a masaz. Ale co ak si niekto znici chrbticu v priemyselnej vyrobe ako nasledok zlej ergonomie na pracovisku a nadmernym setrenim firmy aj na zdravi pracovnikov?Vela mesiacov(2 roky?) som trpela bolestami takymi aj onakymi.Ale nahovarala som si,ze to je unava a ine klamstva.Ani vo sne by ma nenapadlo,ze mi odchadza krcna chrbtica.Zavazne problemy a bolesti ma dohnali stale nevedomu co mi je k lekarovi.Lieky,obstreky,elektroliecba a po 4 mesiacoch peenky spet do prace s poznamkou lekarky:Novy chrbat uz nebudete mat.Po navrate do prace( a bolo nas takych viac) sa zrazu ergonomika na pracovisku o percento zlepsila(zamestnavatel ma svedomie?)som behom 2 tyzdnoch bola znova tam kde som bola pred peenkou.Bolesti,zavrate,vypadavanie predmetov z ruk....tak som po necelych dvoch mesiacoch od nastupu do prace isla znova k lekarovi a znova na peenku.Nastastie uz mam aj odporucanku na MR.Som velmi sklamana kam ma dohnala praca,krtoru som milovala a bavila ma. Strata na vyplate,zatrhnute soc.bonusy zamestnavatela a preco?Pre moju loajalnost(sprostost). Premyslam nad chorobou z povolania,ale mam strach z negativneho vysledku.Aku mate skusenost vy s dokazovanim choroby z povolania? Apropo mam 42 rokov a neviem si predstavit,ze budem do dochodku este niekedy fyzicky pracovat tak ako predtym.Dakujem za ''vypocutie'' a vase nazory.