Káva na celulitídu?

odpovedam

Nuz, ja leniva nie som, som si ista, ze mam lepsi a zdravsi zivotny styl nez 95% slovakov ;-). A neprekrucaj moje slova. Precitala si si ten clanok? Mimochodom, teorie o prekysleni tela, teorie o skodlivosti ockovania atd. prisli od pseudomedikov z ameriky - bud nemali nikdy vystudovanu medicinu, ani jej pribuzny odbor, pripadne si pred meno pisali Dr. ako pseudonym. A preco? Pretoze novinky a moderne trendy sa stavaju bestsellermi. Mimochodom, najdi si aj zaloby na tychto pseudolekarov za poskodenie zdravia.

Co je ten pH teplomer? google mi nic nenasiel. Kam sa dava? Pichnes si ho do svalu? nerozumiem.

Co sa tyka pitneho rezimu, kde pisem, ze sa nema dodrziavat? pisem o nadmernom.

Itte

Odpovedam. Tato teoria je vyvratena iba pre tych ludi, ktori su lenivi nieco pre svoje zdravie podniknut. Prosim ta, odkedy voda zatazuje oblicky? Nase telo sa sklada asi z 90% vody, ktoru potrebuje stale doplnat. Oblicky sa nezatazuju vodou, oblicky sa cistia a bez pravidelneho prisunu vody vznikaju oblickove kamene a plet vyzera dehydrovana - stara sucha... Pokial tvoj moc ma zltu farbu, tak curas vlastny pot a oblicky sa trapia, tvoj moc musi byt bezfarebny, vtedy to znamena, ze telo funguje tak ako ma... PH tela sa da zistit meranim phckovych teplomerov, ktore bezne dostat v lekarni - to je novota, ze?

odpovedam

Itte, to co tvrdis, je uz davno vyvratene ;-)
Prekyslenie organizmus je hlupost, a to uz len z toho titulu, ze pH tela sa zmerat neda. Ako viete, ze ste prekysleni? Citajte tu, ked tak:

liviahlavackova.blog.sme.sk

Takisto zvyseny pitny rezim ti akurat tak zatazuje oblicky a nie cisti a vypina plet. Plet je v prvom rade o hormonoch, vyvazenej strave a cistote zivotneho prostredia. Voda dokopy nezmoze nic.

Inak co sa tyka stravy, LOLKy, tuk ta zasyti viac. Cize nahrad v strave niektore sacharidy tukom a bielkovinami...

Itte

Nauc sa pit minimalne 2 litre CISTEJ vody denne. Voda ti po case krasne vytiahne pokozku, lebo bude hydratovana zvnutra. Ziadne kremy a kava nepomahaju. To je blbost. Pokozku musis hydratovat a vyzivovat zvnutra. Najdi si na internete o zasaditej strave, je to velmi dolezite pre zivot bez chorob a pre krasu. Ked mas prekysleny organizmus, tak sa celulitidy nikdy nezbavis

odpovedam

raz za tyzden, 2x do tyzdna si celozrnne pecivo pokojne daj. Ale neviem. Ja ho nejem a vykryvam to. Ale to je hlavne tym, ze rano vstavam skor a za hodku a pol dam do seba 3 mensie jedla. Potom mam obed, neskor olovrant a vecere. Pecivo mi nechyba. Nuz, asi bude naj, ak si budes do skoly balit vopred pripravene jedlo. Napr. zakysanka s kakaom a skoricou je super, to si mozes dat do sejkru a popijat pocas prestavok, cottage si mozes dat do dozy so zeleninou, pripadne si sprav zeleninovy salat s pridanim vajicok a tvrdych syrov. K tomu si pribal viac kuskov ovocia. Myslim si, ze do skoly by ti toto malo stacit. A doma si uz das varene ;-)

odpovedam

no bohuzial, to absolutne nestaci. Strava cele zle :-). Ziadne rozky, jogurty, sladkosti, musli. Mas v strave maliko bielkovin a same sacharidy. Nuz, v tvojom veku asi nema vyznam si merat, kolko gramov akych makrozivin zjes. Ale ideal je stlacit sacharidy pod 100g. Co sa tyka cvicenia, necvicis nic, co by malo podporit spalovanie tukov, 20 minut na korculiach je malo, aj 30 je malo. aspon 45 minut v kuse - pretoze prvu polhodku pohybu tuky nepalis. ovocie jedz len do cca 14-15 hodiny, ale hlavne ho jedz, idealne je bobulovite (kupis v obchode mrazene zmesy, rozmrazis a je to mnamka :-)). Muku a cukor nekonzumuj vobec, tym myslim aj pecivo celkovo, pretoze aj celozrnne znamena sacharidy, dokonca viac sacharidov nez biele pecivo.

Neviem no, V tvojom pripade mi pride este skoro na nejake experimenty s vahou. Pridaj viac zeleniny, ovocia, ryb a mliecnych vyrobkov (nie jogurty, ale skor tvarohy, cottage cheese, zakysanku) a pridaj viac aerobneho pohybu (povedzme tie korcule aspon 45 minut 3x do tyzdna) a idealne je zapojit aj silove cvicenie - ak nemas na fitkomm tak pokojne aj s vlastnou hmotnostou, ale cvic tak, aby ta svaly poriadne stipali.

A vobec, ja by som sa celulitidou zbytocne netrapila. Sice ju nemam, no naco jej prikladat taky vyznam, ktory ti len ubera na sebavedomi? uprav si zivotny styl, ale ber to ako pozitivny krok pre seba, nie boj s hanbou a komplexmi.