Tetania

Príspevok v téme: Tetania
sisa5

Dlhšie (pol roka) chodím po lekároch. Zvyšoval sa mi tlak a mala som aj chvíľami búšenie srdca (tep 170)sprevádzané závratmi. Nebolo to vždy spolu aj búšenie, tlak, závraty, iba niekedy. Stále ma pobolieva ľavá časť hrudníka, rameno a lopatka. Pred menštruáciou 1-2 dni to bolo horšie. Neskôr sa mi to zhoršovalo v čase ovulácie. Výsledky gynekológie sú negatívne. Vyšetrením štítnej žľazy zistili autoimúnnu tyreoditídu bez liečby. Čo sa týka chrbtice odblokovali mi dva stavce. Neurológ mi predpisuje lieky Myolastan, Guajacuran, Xanax, a dlhodobo Ronal. lieky neužívam. Chodím na akupunktúra a stav sa mi trochu zlepšil. Chcela by som vedieť, či má niekto skúsenosti s tetaniou. Totiž test na tetaniu som mala pozitívny. Lekár mi povedal, že je to narušenie pH v krvi alebo organizme a je potrebné hlboké dýchanie alebo dýchanie do sáčku. Lieky vraj na to nie sú. Aj moje zdravotné problémy môžu byť z toho. Má niekto s touto "chorobou" skúsenosť? Ako sa dá stabilizovať, pripadne odstrániť napr. bylinami, cvičením,...? Pýtala som sa, či by mi pomohol psychológ. Vraj nie. Tlak a tep mám sem tam skákavý, raz vysoko a raz trochu nižšie. Ďakujem
---------------------------
www.zdravie.sk

ivanan

Leni je veľká výhra a hádam aj zázrak, keď Ťa doktor berie ako normálneho človeka, ktorému sa nemusíš báť povedať všetky sprevádzajúce stavy pri chorobe, A dôležité je to, že Ťa počúva a VŠETKO VYSVETLUJE.
Mne jedna doktorka povedala, že sa musím naučiť s tým žiť, dala mi tiež najaké antidepresíva a tým to haslo.
No stretla som aj takú doktorku, čo mi priblížila tú chorobu a povedala mi , že sa dá pekne liečiť. Tak je to presne ako si povedala Leni, že každý doktor má na jednu vec vždy iný názor. Držím Ti palec aby si naozaj mala pocit, že si v správnych rukách- verím, že časom sa dostavia aj nejaké :))výsledky. No jeden som už u Teba zaznamenala, zdá sa mi, že si nám ožila a tvoje slová z času na čas zaváňajú optimizmom.
Soravia úplne Ťa chápem , ešte pred nedávnom som mala :(( obdobie a prežívala som naplno tie isté stavy, a dlho som mala pocit z odpadnutia, o zlom dýchaní ani nehovorím , vtom nastávala niekedy aj panika z toho, či sa budem vedieť najbižšie nadýchnúť. Neskôr som začala mávať búšenie srdca, dokonca nepravidelné, trpla mi ľavá ruka dokonca aj pery, no to sa vytratilo. Ako prvé , muž mi vysadil všetky oblbováky, nasadil vitamíny- najmä magézium B6 na lepšie vstrebávanie. A naozaj to zabralo, cca asi po pol roku, no treba to naozaj brať podstivo.Skús si aspoň k tým liekom čo berieš zaradiť nejaké vitamíny aj Ty :)))

zufala

Neboj sa,ako pises,treba sa rozptylit a nieco robit.Bude to v poriadku s priatelom,drzim mu palce.Maly sa stale budi a ja mam plno veci co si potrebujem na zajtra pripravit.Takze otec ho teraz zase uspava,ja sa idem umyt,nachystam veci,prefotim lekarske spravy atd. a idem spat.Zajtra dam vediet co bolo u profesora.Dobru nocku.Samozrejma aj nasej mamine myis.

ooo

áále, to je nič, radšej mám plno roboty, než by som mala myslieť na to, že čo je s Peťom, či je ozaj chorý a čo potom...

zufala

Ahoj ooo.neviem ci som uz uplne spokojna s tym lekarom,chodim tam len 4 dni ale vyzera to nadejne.Neuveritelne na mna posobi,ze somnou jedna na rovinu a vysvetluje mi vsetko o tej chorobe.Snad to naozaj dokazem a casom budem o.k..I ked to bude trvat ale vraj sa da toho uplne zbavit.No vidim,ze mas pestre dni ale uz si oddychni aby si sa vladala tesit zo sviatkov.Idem uspat krpca,rano skoro vstavame.

ooo

Lenka vidím, že si konečne našla lekára, s ktorým si spokojná a je k veci... tak som rada. ja na nich kašlem, teraz to neriešim...

ooo

juch, posledný pracovný deň mám za sebou... parááááda :) Cica aj ja mám už druhý deň pocit, že odkvacnem, lebo ma nohy nenesú a furt sa čudujem,že ešte som schopná spraviť ďalší krok. Ale čo na tom, frajer s ockom chytili vianočný záchvat a zrazu rýchlo mi vymysli čo kúpim mame, čo sestre a kde to zoženem a poď so mnou... mám ich už plné zuby v tomto... Unavená som ako čert, zas som v robote len driemala :)

zufala

No pekne.Aj mna 7 rokov presviedcali,ze je to panicka porucha,hlavne uzkoist,potom mi diagnostikovali tetaniu a nakoniec som skoncila s dg somatoformna porucha u hyperaktivnej osobnosti.Clovek prejde vselicim,kym sa mu urci prava dg a natrafi na lekara,ktory ma naozaj zeujem mu pomoct a nie len dat lieky a zbohom.Nerozmyslala si nad tym skusit aj ineho psychiatra?Ja som si sama overila,ze kazdy je iny a ma iny nazor na moje ochorenie.

soravia123

psychologicka tvrdi ue som strasne uzkostliva, vyplasena, malo si verím, zo vsetkeho si robim ťažku hlavu, az hysterka..
hysteria je normalna psych. choroba...
nie som uplna hysterka ale podla testu mam nejake crty...
odr. 2000 trpim zavratmi, trpnitim, busenim srdca, zlým dýchanim...po porode pokoj...a ked som prestala kojit po 2.5r..tak znova booom...
uplne odmineralizovana som skolabovala...a uz to ide..do toho strach z odpadnutia.....
strach ist niekam..obcas mam strach komunikovat..
je toho dost....
beriem Xanax...
je to vo mne...neviem ci to odburam..

zufala

Lekar nam dnes rozpraval,ze mal pacientku,ktora mavala casto taketo tiky a trvalo jej 1 rok aj stvrt,kym sa z toho dostala.Brala lieky a chodila do tohto sanatoria.Ziadne ochorenie neprejde same od seba,treba pre to nieco robit a bohuzial clovek len malokedy natrafi na lekara,ktory mu vysvetli o ake ochorenie ide a co sa s tym da robit.Mne tiez povedal,ze z toho nebudem hned vonku,moze to trvat aj 1-2 roky.Musim brat lieky,dodrziavat denny rezim,pravidelne sa stravovat,mat pohyb atd..Do tohto sanatoria budem chodit zhruba 3 mesiace a potom je to na mne ako sa naucim vsetko zvladat.Aku tebe stanovili presnu diagnozu?