Manzel, jeho dcéra a jej priateľ v našom dome!

Príspevok v téme: Manzel, jeho dcéra a jej priateľ v našom dome!
Cynthia27

Pekný deň,
mám taký problém, mám manžela, ktorý má z bývaleho manželstva už dospelú dcéru, takmer 18..má priatela, a chodievajú knám občas na návštevu. Len taká obyčajná návšteva mi neprekáža, no občas prídu a trávia u nás napr celý týžden, ked má dcéra prázdniny v škole. Toto leto sa chystajú prísť na celé 2 mesiace..a už teraz ám z toho úplnu hrôzu a krče v žalúdku!! bolo by to v poriadku, keby u nás nebol aj jej priateľ. Mám stým problém, ja sama deti nemám, naštastie s jeho dcérou vychádzam dobre, avšak neviem si predstaviť, že celé leto sa budem pohybovať po dome bez súkromia, bez toho aby som mala klud, jedným slovom to, že tu bude aj jej priateľ mi vadí! pre mna je to cudzí chlap, a byt v dome s cudzím chlapom, kde nemozem prejst z izby do izby v spodnom prádle, nemotem ist do kuchyne v pyzamku v ktorom spím, musím sa vzdy upravit obliect akonáhle sa zobudím, proste nulové súkromie,to mi proste prekáža! povedala som to manželovi, a on sa na mna velmi nahneval, vraj aby som nebola taká egoistická a nech respektujem aj jeho dcéru aj jej priatela...ale príde mi to prirodzené, že mi to vadí! je to normálne?? ako by ste s týmto problémikom zabojovali vy?? dakuejem za odpovede...

Hrac

jasne, ze to je dnesnou dobou. Co v minulosti bolo samozrejme a nik nebol proti, ba prave naopak boli rodiny rady. Teraz sa to vyskytuje v dost zmensenom pocte u rodin, co je skoda, ze to vela rodicov nebere...

0vecka

2 emalea ten chlap nemal dlhsie dobre vztahy s dcerou a preto si myslim ze kazdy normalny clovek by take nieco uvital (cim nehovorim ze ten kto by to neuvital tak nieje normalny) teda ja uplne toho chlapa chapem....

my to mozeme uplne otocit a povedat ze aka je to strasna jezibaba ze sa necha vydrziavat a este ma neico proti ze pride dcera... - to si tiez nemyslim ale taketo ciernobiele uvazovanie nemam moc rad

emalea

a teda musím povedať, že mne sa obsolútne nepáči, keď mladí bývajú u rodičov....v žiadnom prípade...mám 2 malé dcéry, ale keď mi s tým prídu o 10 rokov, že mami, tento môj frajer u nás prespí a pod.....NEEXISTUJE!!!ani ja keď osm bola mladá, toto neprichádzalo do úvahy....len mi nevravte, že dnešná doba atď, že som staromódna je to o prístupe k životu o výchove a nie o móde alebo dobe...v mojom prípade nemožné!! a koľkože rokov má Tvoj muž? snaží sa byť týmto "liberálnym" prístupom moderný??nerozumiem, že Ti vôbec nerozumie? čo mu nie je jasné, na tom, že chceš mať súkromie!! mne osobne by vadilo napr. po "zaťkovi" upratovať aj to sprosté WC...bude to robiť Tvoj muž...asi ťažko!!!

zlodejMeciar

presne tak, treba si s manzelom sadnut a vysvetlit si veci a urobit nejaky kompromis.
vie aspon on ako to vnimas ty? ak sa stazujes iba tu a doma nic nehovoris, chodis len odurdena tym sa nic nevyriesi ak o tom vie a napriek tomu nema na teba ohlad a nerobi kompromisne riesenia tak to asi neni spravny manzel, ale to potom musis byt zvyknuta ze vzdy je vo vsetkom po nom bez ohladu na tvoj nazor a vplyv.

jedine ako to riesit je snim najst kompromis

chyba

hlavnu chybu aku robis je to, ako sa ty sama citis. pripadas si tam ako piate koleso u voza a to iste si o tebe potom myslia vsetci okolo. ty sama mas komplexy, takze im akoby si hovorila: nemam ziadnu cenu, nerespektujte ma, na mne nezalezi.
ked sa nerespektujes ty sama, nemozes ocakavat, ze ta budu respektovat ini. preto aj muz od teba caka, ze sa prisposobis ty.
vychadza mi z toho, ze cely vas vztah je zalozeny na dominantnom postaveni tvojho muza, ktoremu sa ty v mnohych veciach podriadujes. v takom partnerskom vztahu budes mat vzdy problemy, nech sa uz bude jednat o cokolvek. o par rokov bude mat jeho dcera deti, on vnucata a to este len uvidis ako ich tam bude vitat a kolko casu tam budu travit. a tebe nakoniec neostane nic ine len naozaj niekde v kutiku poplakavat alebo sa zbalit a odist.
zapracuj na svojej sebaucte a nebudes musiet riesit taketo problemy. mozno by to chcelo psychologa.

slnecnica

Dôvodom častejších návštev je asi to, že u otca môže robiť to, čo by jej doma mama netolerovala
Asi to budeš musieť vydržať, je to manželov dom, jeho dcéra...

0vecka

nj a platis manzelovi najomne alebo ako to mate lebo fakt akoze na jednej strane sukromie ale na druhej ze je to predsa jeho dom... zase dva mesiace je fakt vela tyzden nepoviem

Cynthia27

vlastne pardon, nie na mesiac, na 2 mesiace!!! 0vecka presne ako hovoríš, tu ide o úplnú stratu súkromia..na ktorú sme s mužom zvyknutý od začiatku ako tu som...dcéra predtým ako mala priatela sem chodila minimálne, 1 mozno 2x do roka, aj to "z povinnosti"..teraz tu sú vzdy, ked majú volno v skole...

Cynthia27

Dakujem za komentáre..
ved práve, jednak nemá ešte ani 18, už si pravidelne nosí knám priatela (ok, je to ich vec, nebudem do toho rozprávať), ale ako mohli by rešpektovať aj oni mna. teda minimálne môj manžel. Áno bol to jeho dom, jeho dcéra tam bývala do svojich 4 či 5 rokov, potom odišla s mamou...otcovi sa celú dobu neozývali, resp.minimalne, vlastne začali mať "dobrý vzťah"až teraz, potom čo si ona našla priatela a začali sem pravidelne chodiť. Prečo by som nemohla ísť do kuchyne v pyžamku? mohla, ale na druhej strane ma to ruší, ked viem, že sú tam, robia hluk, som zvyknutá na klud, pokoj, súkromie..a taktiez viem, že aj ked nevedomky, no chcú ma odital vždy "vyštvať", pár dní ked u nás trávia nič sa nedeje, no neviem si predstaviť mesiac?? (o neporiadku čo po sebe zanechajú ani nehovorím)a prekáža mi velmi to, že ma absolútne nerešpektujú, ako keby som tu ani nežila! ja viem,že je to manželov dom, no vedia že tu sním žijem už dlho, aspon sa opýtať, či by nevadilo, že tu chcú tráviť mesiac? alebo dat mi otom vediet? mne otom ani nepovedali, zahlásili to iba manželovi a basta. úplne ako keby som neexistovala.. neviem čo stým urobiť, už vidím, že ak niečo poviem aj jeho dcéra sa na mna urazí a bude peklo...je to na prd situácia s prepáčením, kedze ano je to jeho dom, a ja som tu v tomto prípade len ako upratovací doplnok ktorý nemože ceknúť ani slovo, aby sa nehnevali..ja len, nestačí ze tu bude mesiac jeho dospievajúca dcérka (občas je problém aj snou pochopitelne), ale i jej priatel, čo mi už teda ozaj prekáža...neviem, či to ešte mám skúsiť nejakou normálnou cestou riešiť, alebo to nechať tak a na mesiac sa schovať niekam do kúta, kde sa poprípade dobre vyplačem z nervozity...

0vecka

no ja to zase chapem ine je tyzdenna navsteva a ine su dva mesiace... akoze tu ani nejde o pyzamko ale stratu sukromia.. navyse by ma skor zaujimalo ze koho je to vlastne dom ak je jej tak neni o com ak je spolocny tak tiez mi to pride trosku od veci ale ak je stareho no tak to je na debatu...

ono tiez ako by sa on tvaril kebyze si tam ona dovlecie niekoho z rodiny a na dva mesiace