HEREDODEGENERATIVNE OCHORENIE

Príspevok v téme: HEREDODEGENERATIVNE OCHORENIE
monika bv

Prajem vam prijemny den !
Chcem vas poprosit o radu, ake vysetrenie si mam ziadat aby mi zistili co mi je?
Uz asi 5rokov mam problemy s rovnovahou, mam spomalene pohyby, neskor sa k tomu pridala zhorsena artikulacia, posledne dva roky sa mi zhorsuje aj pismo.
Zvykla som hovorit aj rychlo aj zrozumitelne, teraz musim hovorit pomalsie aby mi bolo rozumiet. Ked sa musim niekde podpisat, velmi sa hanbim, pisem pomaly a skarede-akoby som mala skrehnute prsty. Ked mi viaceri znamy hovorili, ze si na mne vsimli zmeny, isla som to riesit k doktorom. Absolvovala som MR, CT, BAEP, VEP, USG brucha, USG karotid, vysetrenia krvi... vsetko = NEGATIVNE. Iba prisli na to, ze sa mi ASI zmensuje mozocek. Dg: olivo-ponto-cerebellarn atrofia susp.
To, ze vysetrenia su negativne mi pripomina problemy z detstva. Bolievalo ma brucho od dvoch rokov, rodicia so mnou chodili po vselijakych vystreniach, ktore boli samozrejme n e g a t i v n e. Po 10-tich rokoch mi zistili vrodenu vadu-cystu na zlcniku a operovali ma. Operoval ma Doc. Pekarovic, kt. povedal,ze som 3 pripad na Slovensku-s takou vadou (bolo to v roku 1983).
Teraz mam 42 rokov. Som strasne zvedava, co mi je. Prosim, poradte mi.