Zmenšenie prsníkov

Kostička

Ahoj Koalka, som prekvapená, že si mala až dva týždne obväzy, mne v deň prepustenia, na štvrtý deň dali len gázy namočené do alkoholu, tak som si to máčala aj sama doma. Hojilo sa to pekne, len po čase sa mi na jazvách vytvorili fistulky (malé otvory),ktoré sa mi postupne zrástli, ked som povyberala stehy.
No tie tvrdé miesta mne nemiznú ako tebe, už sa neviem dočkať toho sona, čo mi povedia.
Tak sa všetky držte, hlavne tie, ktoré sa chystáte na opku!!

koalka42

Ahojte
Kosticka dakujem za odpoved, mne sa tie tvrde miesta ale nespravili po nejakej dobe, to je od zaciatku, na jednom prsniku to ustupuje, len na jednom to je take vacsie, tak som len chcela vediet ci to mavaju ienky take vacsie. Pri velkej rane byvaju take miesta, len to nie je len popri reze, ale v takom pravom uhle sitia.... no taka ploska. Ved este 4 tyzdne po, co by som chcela, som stastna ze sa mi ranky nerobili. Ja som po opke vela pila zazvor. caj, a jedla som len zivu stravu... no len par dni, teda same ovocie, zeleninu oriesky, a kazdy den konopne mliecko, to som si sama robila, vygooglite, je to moc zdrave. Kedze som bola 2 tyzdne skoro oblozena na prsiach obvazmi alebo naplastami,musela som si nejako tie ranky liecit zvnutra, kym mi to odbalia. Kosticka pise ze sa nemate bat takejto opky, a je to pravda. Ale ked pri vysetreni krvi mate nejaky vysledok nie najlepsi, treba ho hned riesit, lebo tie zapaly potom presne vedia kde udriet, a presne tam kde sa telo oslabi.

Kostička

Ahojte žienky,
prosím vás, tie, ktoré ste po opke, mala niektorá z vás tiež také problémy, tie zatvrdnuté miesta??
Bola ste na to niektorá operovaná? Myslím, či vám to vyberali?
Ak áno, napíšte mi prosím vaše skúsenosti! Ďakujem.

Kostička

Ahojte všetky, hlavne Koalka,
ja som takmer 5 mesiacov po opke a asi necelé dva mesiace po nej sa mi tiež spravili také tvrdé časti v oboch prsníkoch, v pravom väčšia ako v ľavom.( asi 2x3 cm a jedna menšia) Do teraz som to neriešila, riešila som fistulky ( male otvory) čo sa mi robili na jazvách, už je všetko krásne zrastené. Teraz po kontrole u doktorky, čo ma operovala, ma poslala na sono a tam ma ešte objednali o dva týždne na USG prsníkov, na iné oddelenie a tam mi povedia, či to bude treba operačne odstrániť, lebo aj take veci sa robia, ako mi povedala moja doktorka.Môže to byť zápalové od stehov, aspoň tak sa vyjadrili. Tak len dúfam, že nebudem musieť znova podstúpiť opku, lebo mi majú ešte odsávať z bokov prsnikov tuk.
Tie, ktoré máte opku pred sebou, nebojte sa!!!Toto sú bežné komplikácie a nemá ich každá!! Doktorka vravela, že niekedy tie tvrdé časti ostanú aj navždy a pokiaľ to nebolí je to OK. Mne osobne to nevadí, uvidím čo povedia na tom sone, tak mi držte palce!
A inak, ja to nemasírujem, Koalka radšej sa na to spýtaj svojho doktora, možno ťa tiež pošlú na sono.
Tak držím palce!!
Ahojte všetky a choďťe si za svojím cieľom. Toto zmenšenie bolo moje najlepšie rozhodnutie v živote..

koalka42

A este som chcela napisat...taku skusenost moju...natierala som stehy kokosovym olejom, ale nie nejakym lacnym, hned ked mi po 2 tyzdnoch vybrali stehy, teda tak 3 dni ked som odlepila leukoplasty z ran, ale ja som nemala ziadne vytekajuce rany, boli len take zivsie. bez mokvajucich miest. Ked som si dala repikovy obklad potom som to mala take suche a drazdilo ma to ci tak nejako palilo v podprsenke. Ale s tym olejom fajn, dala som na to gazu a tu podprsenku. Ale kazda sme ina...len taku mensiu skusenost som chcela

koalka42

Ahojte zienky, vidim ze to tu este ako tak zije.... chcem sa spytat, som uz takmer mesiac po redukcnej plastike, zmensenie z G na cca D. Robili mi aj rez pod prsiami jazvy ok, hojili sa super, 2 tyzdne som bola stale zalepena, v suchucku, krasne sa to zahojilo, ale ide o to.... viem ze okolie jaziev sa bude dlhsie zotavovat... mam stale prsniky este zospodu napuchnute, ale mam tam na jednom na spodnej strane kde sa mi stretava zvisly rez a rez pod prsiami...v tom trojuholniku ...zatvrdnute miesto. No taka plocha v tom uhle asi 3x3 cm. Na druhom prsniku ovela menej...tak ale ten jeden prsnik kde to mam som mala vacsi, cize zasah tam bol vacsi.....chcem sa spytat ci ste to mali normalne aj vy....ci to mam masirovat alebo ako. Este to trocha boli, to je normalne, takze zatial urcite nemasirujem, ale ma to troska trapi, ci to take byva skoro bezne. Dakujem vopred za Vase "skusenosti"

Maoam

pri zmenseni prsnikov sa odstranuje aj cast ml. zliaz + koza, ak naberies do prs spät, tak jedine tehotenstvom, pri kt. nastavaju hormonalne zmeny s vplyvom na ml. zlazu ALEBO tuk, ak ti pojde vaha nahor (mimo tehotenstva)

inak je zmensenie prsnikov OP s vybornymi vysledkami, ak ma zena po nej konstantnu hmotnost

eris

Čaute baby,
Už dlho to tu čítam a veľmi sa teším, že vážnejšie komplikácie tu žiadna nemala :)
Mňa to čaká už o dva týždne a jediné, z čoho mám strach je, že mi znova dorastú. Hlavne preto, že som dosť mladá. Neviem čo je na tom pravdy, ale už viackrát som o tom čítala, že sa to stalo. Ale vždy je viac tých spokojnejších, tak to ma upokojuje.
Dúfam že všetko dobre dopadne.
Držím palce všetkým! :)

as

Ja som bola u dr. Gubu pred tysdnom,vsetko prebehlo vyborne!!!Este som si prsia nevidela poriadne ale zajtra idem na prvu kontrolu.