Zapal lymfatickych uzlin?

Príspevok v téme: Zapal lymfatickych uzlin?
ivi....

Ahojte,mam problem s tvoriacimi sa hrckami v oblasti bikin.na pravej strane z dola vedla posvy sa mi spravila zapalena hrca asi 1cm siroka a 3cm dlha.napuchnuta a velmi bolestiva na dotyk aj pri noseni nohaviciek kedze je to na mieste rovno pod gumou.navstivila som lekara ktory urcil diagnozu zarasteny zapaleny chlpok.dostala som antibiotika a odporucil mi neholit sa.antibiotika zabrali tak z polovice.zmensil sa opuch a stratila bolest.ale pocas neholenia sa mi spravila dalsia tvrda hrcka zatial nezapalena na druhej strane na tom istom mieste.a preto som si neni ista ci je to naozaj ten chlp.citala som ze na tych miestach sa nachadzaju lymfaticke uzliny preto sa bojim ci to neni to.na tu hrcu si robim obklady z repika a natieram framykoinom ale nic nezabera.viete mi niekto poradit co s tym?mate niekto skusenosti?ja som uz zufala.dakujem vopred za vase rady

ivi....

Nakolko zijem v UK tak sa ziadneho steru nedozijem..maximalne mozem pytat mozno silnejsie atb.z 500 na 1000mg.ale skusila som napisat sem aj preto ci nahodou niekto nemal podobny problem a nepozna nejaky babkin recept

kabel

ak je to velke a nechce sa to zmensit ani po liecbe ATB, tak by som to riesila chirurgicky
ak sa ti tento problem opakuje castejsie, bolo by dobre zobrat ster z obsahu na kultivaciu a vysetrit imunitu, niekedy je za podobnymi problemami ukryta porucha humoralnej imunity

ivi....

len problem je ako sa toho zbavit lebo je to dost neprijemne ked mi to prekaza v chodzi aj pri sedeni.pomozu kremy proti zarastaniu chlpkov?nebude to drazdit oholenu pokozku?

1Alexa

Ahoj,
neboj sa, sú to zapálené korene chĺpkov. Presne v tejto oblasti je koža najcitlivejšia. Skús si miesto poriadne vydezinfikovať pred a aj po holení a určite to bude lepšie.