Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Halucinácie po prebudení?

Príspevok v téme: Halucinácie po prebudení?
Ownerko1

Dobrý deň . Mám 22 rokov a mám občasný problém počas spánku. Posledný rok sa mi stáva zaujímavá vec. Stalo sa to už 8 krát tak raz za 1-2 mesiace . Zobudím sa uprostred noci bez toho aby som ma niekto alebo niečo zobudilo. Náslende prebehne vždy rovnaký scénár. Som prítomný vedomím a takisto viem otom že som sa zobudil a stane sa taká vec poviem konkrétny príklad keď sa to stalo prvý raz. Zobudil som sa na internáte v posteli išiel som sa prevrátiť na bok(ležal som na chrbte) . Zrazu som pozeral pred seba a nadomnou čo bola polička sa niečo hýbalo . Bol to obrovský pavúk cca 20 cm ktorý sa spúštal po pavučine rovno mne na tvár . Strašne som sa vyľakal a perinou som ho hodil na zem a perina ostala na zemi . Pavúk bol pod perinou ja som sa bál čo je to za obrovský druh a dlho som sa odhodlával zodvihnúť perinu a pozrieť sa popod nu. Keď som ju odkryl nič som nenašiel prehľadá som celú izbu všade a pavúk nikde . Išiel som spať stým že je schovaný . Bál som sa a nedalo sa zaspať. Druhý deň som spravil komplet inšpekciu izby pavúka nikde tak som to nechal tak. Ale o mesiac podobný scénar stým že som sa zobudil a pavúk (už trochu iný ) vedľa mojej hlavy na vankúši opäť panika . Keď sa to stalo 3tí raz tak som si začal uvedomovať že to nebude realita. Potom sa to stalo asi 4 krát posledne pred týždňom . Čo to môže byť . Sen to nieje pretože som plne pri vedomý . Má niekto nejaký podobný zážitok?

NaRovinu

Mne sa zas niekedy často snívalo, že som v našom dome, v úplnej tme a chcem zasvietiť svetlo. Zapnem spínač, ale svetlo buď nezasvieti alebo svieti len trošku a silno bliká.

Čudné.

Sen

Mne sa raz počas spánku sníval sen v ktorom som počula hlas muža a ten mi položil otázku ,, Môžem vojsť? " Moja odpoveď znela ,, Áno"... Zrazu sa mi rozleteli dvere do izby. :D logické vysvetlenie pre otvorenie dverí bol prievan ale ten sen si vysvetliť neviem :D

Nerob

Ahoj, to co sa mne dnes v noci stalo bolo prvy krat v zivote.Prebral som sa okolo 3:00 rano na to ze pes ma budi ked chce ist na zachod, lezal som na bruchu. Ked som sa pozrel na svoj elektronicky náramok na lavej ruke, tak zasvietil a ja som zbadal velkeho kriziaka, ktory si to stradoval po ruke. Bol asi 3 cm velky aj z nohamy. ked náramok zhasol, budil som jemne priatelku a s tou rukov som opatrne zdvyhol z postele. siel som vedla do izby, zasvietil som svetlo ale pavuka nikde. nasledne som prehladal okolie postele a matrac a nic, hned rano som vsetko dosledne prehladal a zasa nic, neviem ci je to realita alebo sen, ale jedno viem isto videl som ho tak zretelne ze si to neviem vôbec vysvetlit. cital som toto: Vo všeobecnosti pavúk platí za “priadku osudu”, ktorá tvorí i ničí. V niektorých kultúrach stelesňoval slnko a vznik života. Kelti pavučinu považovali za symbol spojenia všetkého na Zemi. U Egypťanov a Grékov sa pavúk spájal s bohyňou osudu. V hinduizme stelesňuje kozmický poriadok, v centre ktorého pavúk vpriada do siete ilúziu života. V západoafrickej mytológii existuje božstvo “Pán Pavúk”, ktoré je ľstivé, prefíkané a múdre. U Indiánov je pavúk mocný tvor, ochotný pomáhať, niektoré kmene ho uctievajú ako božstvo. Kmeň Coeur d´Alene popisujú pavúčiu ženu ako ústretového tvora, ktorý žije v nebi a sprostredkuje medzi nebom a zemou tak, že si vymýšľa príbehy o živote a smrti a protikladoch, ktoré patria spolu a dopĺňajú sa. U nás sa hovorí, že zabiť pavúka prináša nešťastie, pretože pavúk prináša peniaze, blahobyt a šťastie.
Keď do nášho života vstúpi pavúk, pomáha nám odhaliť tie sily, ktoré ochromujú našu životnú energiu a spútavajú nám ruky i myseľ. Ide s nami do najtemnejších kútov, aby sme v nich mohli urobiť poriadok. Dodáva nám silu prevziať zodpovednosť za vlastný život a spriadať svoje sny, učí nás postarať sa o seba a vymaniť sa z roly obete. Ukazuje nám vyšší poriadok tohto sveta tým, že nás konfrontuje s nebezpečenstvami, vekom a smrťou. Chráni nás pred temnými silami tým, že svojou sieťou bráni, aby k nám prenikli. Dáva nám možnosť pohybovať sa po mnohých úrovniach šamanskej reality a rozpoznávať súvislosti.

MultiLevel

Asi si budem musiet znova precitat celu diskusiu, ale z coho usudzujes, ze zistili, ze si tesne po masturbaci? :-D Ocino ta prichytil ako sa obliekas a TO mu bolo blbe :-) Z toho nemoze usudzovat, ze si si to robila. Takze fakt ziaden strach a hlavne si veci nenahovaraj....je to zbytocne :-)

MultiLevel

Vies co, casto sa podobne stava mne a aj kamaratke. Nie s pavukom, ale s inymi vecami. Podla mna je to o tom, ze TY si myslis, ze si plne pri vedomi, ale este nie si. Ja som sa vela raz zobudila na to, ze sa cosi dialo v izbe, myslela som si, ze som pri vedomi, ale v skutocnosti som bola akoby v polospanku. Budila som sa na to, ze mam zasvietene svetlo, alebo naopak, ze cosi v izbe bucha a ja nedokazem zasvietit lampicku pri posteli :D Kamaratka sa zas budi na to, ze sa jej deka premiestnuje po izbe. Napriklad sa zobudi, pozrie sa okolo seba a deka je polozena na posteli. Zaspi, zobudi sa znova a deka je na stole polozena :D Obe sme si vsak uvedomili, ze nie sme plne pri vedomi, aj ked si v tej chvili myslime, ze sme :)

Sharon85

No ja osobne som pti tom nebola pa ralyzovana, spankovu paralyzu som uz raz zazila a to bolo nieco uplne ine, vtedy som paradoxne haluze nemala ziadne :D

odpovedam

alebo ste mali len spankovu paralyzu, ta je typicka halucinaciami pri plnom vedomi. clovek nie je schopny odlisit realitu od sna.

Sharon85

Mne sa tiez raz take stalo, tiez s pavukom , aj ked nebol blizko mna, ale hore v opacnom rohu izby, ale skoro ma z piclo, isla som zobudit nasich, lebo ten pavuk si to namieril k nim, hladali ho aj oni :DD a pavuk nikde. takze ocividne mi len na chvilu preplo :DD a onedlho na to sa mi to stalo znovu, ale uz to nebol pavuk, ale take nejake cudo dvojnohe, co sa tak cudne hybalo :DD vtedy som is uvedomila, ze to asi nie je realne, lebo take nieco som v zivote nevidela :DD vyzeralo to ako nejaka suciastka a len sa tak prevalovala ako ziva :D otras. no a obidva razy sa mi to stalo vtedy (tiez som lezala na cgrbte), ked som zaspala pri zapnutej TV a zobudila som sa asi na zvuk z nej alebo odraz svetla alebo co ja viem co. odvtedy sa mi to uz nestalo, nastastie :DD

ssssssssssss

Pretoze si sa strhol zo spánku tak si ešte napol v sne aj keď očami vnímaš realitu preto sa všetky výjavy postupne rozplynú problém je že prečo sa strhávaš zo spánku bezdôvodne nie žiadny pavúúk

Textová Inzercia

Osobný rozvoj inak

Riešenie Vašich osobných problémov jednoduchým, účinným a tým najprirodzenejším spôsobom. Staňte sa sebe tým najlepším liečiteľom.

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.