Tehotenstvo a antidepresíva

Príspevok v téme: Tehotenstvo a antidepresíva
oriesokdn

Ahojte, liečim sa už 12 rokov na depresie a chcela by som mať s priateľom bábo, ale už som sa 2x neúspešne pokúsila vysadiť antidepresíva. Viem, že sa neodporúča brať AD počas tehotenstva, ale akonáhle ich začnem postupne vysadzovať asi po dvoch mesiacoch začnem mať abstinenčné príznaky a nedokážem bez nich fungovať. Je tu nejaká holka čo s tým má akúkoľvek skúsenosť, či je to nebezpečné pre dieťa aj matku?

oriesokdn

hm,tak vies o com pisem ): ,ale ako to tu sledujem, takých je tuším v dnešnej dobe strašne veľa..môžme popísať, ale až zajtra ak sa ti bude dať, idem už domov z práce

jajaa

o začarovaných kruhoch mi nemusíš veľa hovoriť...sama som v takom...práve sa spamätávam z poslednej epizódy...ja si tiež už myslím, že bez nich nebudem vedieť fungovať...Nechceš popísať cez mail? :)

oriesokdn

jajaa: tak to si ma potešila, lebo neviem či vôbec niekedy budem schopná bez nich fungovať, je to začarovaný kruh

oriesokdn

a je tu ešte nejaká holka, čo s tým má skúsenosť?...chcela by som vedieť viac názorov na tento problém

oriesokdn

kablica: ved uvidime, zatial to nie je mozne, najskor za rok, musim sa dat trochu dokopy...a ty máš s tým osobnú skúsenosť, či len poznáš nejaké maminy?

kablica

ved pisem, ze nielen na sertraline sa da otehotniet, mozno by ti postacila nizsia davka alventy aspon pocas prveho trimestra, plus vysoke davky kyseliny listovej

oriesokdn

Sertralin som mala teraz ale nebola som schopná na ňom fungovať, tak mi dala moja psychiatrička Alventu, tá mi problém nerobila, ale teraz ju musím užívať aspoň rok, mi odporučila a potom skúsiť pomaly vysadiť a otehotnieť, ale keď si to predstavím aká som bola neschopná po jej vysadení tak mám už teraz z toho strach.

kablica

ak mas po 2 mesiacoch od vysadenia nejake priznaky, tak nie su abstinencne, ale je to prejav choroby, kvoli ktorej tie AD uzivas.
otehotniet a vynosit zdrave dieta sa da aj na AD, momentalne je za najbezpecnejsie povazovane AD setralin (serlift, asentra atd), ale samozejme nie je jedine
budes pod zvysenym dohladom ako gynekologa, tak psychiatra, nemusis mat z toho prehnane obavy, poznam pacientky, ktore vynosili a porodili normalne zdrave deti na ovela nebezpecnejsich liekoch