Aky je Vas nazor na facebook? Pozitiva vs. negativa

Príspevok v téme: Aky je Vas nazor na facebook? Pozitiva vs. negativa
dobra dusa

Som na fb uz dva roky aj par mesiacov. Uvazujem vsak ze ho zrusim. Podla mna je to zrac casu a nervov. Da sa tam pokecat poohovarat ale v podstate mi to nic nedava a viac berie. Kazdy sa tam len chvali kde dovolenkoval, ako zmenil uces, ake ma nove auto, byt, frajera/rku, atd. Ak niesom na fb par dni tak sa mi tam nakopi vela sprav a spamov. Nestiham to citat a odpovedat na ne. Potom mi to zabera kopu casu a nestiham robit ine povinnosti. Nemam nato nervy. Ziadaju ma ludia o priatelstvo ktorych som stretla raz v zivote. Chyba mi ten skutocny kontakt s ludmi nie takto cez web. Ked ich niekam volam bud nereaguju alebo sa vyhovaraju ze nemaju cas a podobne. Naco je vlastne fb dobre? Aby sa tam kazdy len chvalil a ostatni mu lajkovali jeho fotky a komentovali? Jedine pozitivum vidim len v tom ze je dobry ako na zachovanie kontaktu s clovekom ktory je niekde odcestovani v cudzine ale inak nie. Vy ste na fb ci nie?
Ak ho chcem zrusit ako sa postupuje?
dakujem za nazory a myslienky :)

0vecka

2 trdelnik chodia tam len ludia ktorych si das medzi priatelov..ak mas priatelov debilov tak budes mat aj debilne statusy...ak mas rozumnych ludi tak to budu rozumne statusy

trdelnik

ja tiež niesom na fb a taktiež zdieľam názor že tam je aspoň takých 80% ľudí chodiacich si leštiť svoje ego. Ja sa si prezerám profily známych cez bratov fb a čo vidím tak tí normálnych je tam málo a veľa tam je takých ktorí sa vystavujú len na obdiv ako tu sa už spominalo s dovolenkami zmenou vizáže doplnkami do bytu a deťmi. FB je platforma exhibicionistov a len mále percento je tam normálnych ktorí tam majú minimum fotiek a informácií o sebe. FB slúži na sledovanie ľudí kto kde kedy s kým prečo.... Mnohí si neuvedomujú že všetky tie infošky o sebe sú pod ostrým drobnohľadom tých hore. A oni hlupáci zverejňuju kompletne všetko o sebe a všetko zo svojho života..školu, zamestnanie, rod. príslušníkov, zariadenie bytu, maznáčikov rodiny, autá, chaty, dovolenky, oblečenie, rod. stav, kedy kde bol kam ide. Bože daj im rozum..

ktk

myslim ze si sa vyjadrila uplne presne a sama si si aj odpovedala ....ak ti ho netreba kvoli kontaktom vo vacsine i tak povrchnym kedze mnohi maju stovky priatelov no v realite len par tak ho zrus

ebi777

mne fb príde ako nástroj pre ľudí, ktorí sa radi vychvaľujú a pre ľudí, čo takto vychvaľovaním si dobíjajú vlastné ego

ja mám fb konto, málokedy sa tam prihlasujem, a nikdy nezdielam nič, nemám tam žiadnu fotku, mám dokopy 70 priateľov, sú to len veľmi dobrí známi s ktorými sa denne stretávam, alebo spolužiaci zo základnej, strednej a z vysokej, i keď sa chystám ešte aj z nich povymazávať

Bubliii

Ahoj, ja som bola na FB tri roky, zrušila som ho, keď som sa učila na štátnice, lebo mi zaberal neskutočne veľa času (rsp ja som na ňom trávila veľa času).. skvelé rozhodnutie, nežijem vo virtuálnej realite, nemusím sledovať kto čo jedol na raňajky/obed/večeru, komu treba ísť na WC, kto má novú bathroom profilovku.. už som toho mala plné zuby :D takže už som dva roky "čistá", úplne spokojná, s ľudmi som v kontakte meilom a mobilom, narodeniny ľudí viem naspamäť a nemusí mi to FB pripomínať.. jediné čo mi chýba je katedrová stránka, ale zistila som že údaje vidím aj bez prihlásenia, len nemôžem komentovať a pod. Inak podľa mňa sa zá aj natrvalo odhlásiť, teda zrušiť profil. Je tam nejaké obdobie, ktoré treba prežiť, lebo ak sa v tom čase (nejaké 2 týždne tuším) prihlásiš, obnoví ti to celý profil.. ale napr. cez sestrin profil som videla, že pri fotkách boli moje komentáre vymazané.. ako je mi jasné, že niekde tie záznamy ešte sú, ale s tým už nič nenarobím..

Lulu2011

mam FB, statusy davam vynimocne, skoro vobec, mna skor zaujimaju rozne skupiny, co tam su ohladom mody, kozmetiky, to rada sledujem, inspirujuce fotky, mudrosti, ked mi je tazko, je tam vsetko pekne pokope :) plus su tam tiez uzavrete skupiny ludi s rovnakymi zdravotnými problemami, takze si tam pomahame navzajom

0vecka

zabudol som na 2 bicykle ktore su v odomknutej garazi z toho jeden by som daroval kazdemu kto je natolko chudak ze by mi ho kradol

RNG

Globalna vlada, tj moc za oponou pouziva stare triky na ovladanie ludi, tj "chlieb a hry", a "rozdel a panuj"
Komunikacie dnes poskytuju pre nich nastroje na oboje, zaujatie ludi na hry, aby nemali casu rozmyslat nad nicim inym a aby sa nahodou nedopracovali k vedomiu, ako su manipulovani a sledovani, a zaroven je to nastroj na formovanie nazorov a mysli ludi, v zmysle, ako sa to tym mociam za oponou hodi.Teda najma k individualizmu, aby sa nahodou pod ziadnou organizaciou alebo heslom nespojili proti nim. Naviac na tom aj zarobia, kedze komunikacie maju v rukach a nosi im to este aj zisky.