Ako kontrolovat svoje emocie, pocity , myslienky...

Kikirik

Odporucam meditaciu. Zozenies k tomu aj dost literatury len treba zacat a praktizovat pravidelne. Naucis sa pracovat so svojou myslou a byt vyrovnanejsia

GoFruit

Najlepsie co mozes urobit ked citis ze sa ta chyta zla nalada alebo negatívne pocity je upriamit pozornist na nieco co sa ti paci, co ti robi radost... Vzdy take nieco existuje. Len si to vyzaduje kontrolovat sa a vnimat svoje pocity. Chce to trening ale ak budes dosledny tak sa naucis to robit uplne prirodzene a zivot sa ti zlepsi na nespoznanie.

KIRII

to bol nejaky vykyv nervov alebbo nieco podobne? :D Mas pocit ze sa tu niekto lutuje? Ja som sa len pytal ako sa da nejak vyhnut zlej nalade alebo nervakom kéd som niekde v spoločnosti trebars .. :D .. Diky no aj toto je nazor ( zrejme) :DD

velastastia

viete co uz mam toho fakt plne zuby...nic nam nepomoze...mozme tu vypisovat aj do konca zivota...ale pismenka nam nepomozu...mame starch si to priznat tak tu piseme a myslime si ze sa to nejako vyriesi...hov..sa vyriesi...Sami si musime pomoct...ked sa nam nechce tak bohuzial neostava nic ine iba pisat a pisat a lutovat sa ....uz ma to fakt nebavi...naco toto vsetko

kirii

No ved to, ale proste či sa to neda nejak silou vôle (:D) v danej chvili pozmenit, ze napr. situacia si mmedzi ludmi a zrazu na teba pride nalada , aa nič sa mi nechce, nič ma nebaví a hlupe myslienky, jasne ze ked clovek robi co ho bavi tak mu je super, ale tak v beznom zivote či sa to da nejak ovplyvnit .

cajka

hm zaujimava tema. ani som nevedela ci sa to da nejak ovplyvnit. asi je to dane psychikou a minulostou co ma clovek za sebou. cim viac zlych skusenosti tym horsie sa sustredujem na to aby som vedela ako sa dat do pohody. jedine sportom viem trochu odburat stres a hudbou. Asi jedine tym co ta bavi i ked sa budes nutit do toho ked budes mat nejake tie depky .

kirii

fx - áno, diky to je dobry nazor ale niekedy sa neda vsetko "vychytat" alebo proste vsetko spravne napasovat. kolko krat sa snazim koncentrovat na jednu myslienku ale pocity a myslienky mi utekaju a od toho sa odvija spravanie. Nechcem na nieco mysliet, myslim na to, a bum , uz mam pokazenu naladu a je to... Proste by to chcelo niekedy nejaky vypinac , uupln prestat rozmyslat a to sa chcem aspon z casti naucit ak sa to dá..

Fx

Silno sa koncentruj na to co chces, odmietaj cokolvek ine, planuj si dopredu dni, hodiny. Stretavaj sa len s ludmi ktori hraju do tvojho planu, chodievaj len tam kde to hra. Nevnimaj drobne nezdary alebo ohrozenia.