Ako naučiť 3-ročného syna vyslovovať "R"

petkaaaa

mna ocko raz v posteli ucil r len tak ze ryba, rak, rozne slova na r a jak som to hovorila som pomaly prisla na to jak sa vtedy krci furt podobne ten jazyk tak som skrcila poriadnejsie a ono to bolo r, to som mala neviem kolko ale este v skolke, najlpsie je to vtedy ked si ani neuvedomuje dotycny ze sa uci, skus to cez nejake hry alebo nejako spontanne, nenutit proste ze no a teraz sa naucime povedat r,

radana

Ano aj ja sa pripajam k nazoru,ze dieta treba ucit hovorit r cez slova,ktore maju pred erkom tecko-cize napr.trnava,trnka...My sme sa ucili tak,ze som si vymyslala rozne pribehy-rozpravky a maleho som navadzala na to,aby prave tieto slova po mne zopakoval.Ucili sme sa to zabavnou formou a maly sa vzdy na tieto hry tesil :)

majaa

skus to s TD.napr.tdencin,tdicko,tdava,tdenky atd.aspon nas to tak ucila logopedicka a vyslo to.Ale ked ma len 3 roky,to nevadi ze este nevie R.Moje dcery sa naucili jedna v 4 a druha az v 5,5.A ver mi nic nezmeskali! Pa

bea.b.

Ahoj, ja som s deťmi chodila k logopedičke, ktorá nám ukázala správny postup pri jednotlivých háskach. R sa učí cez "tr" na začiatku, napr. slová ako traktor, treba ap. A ešte spojiť zuby, dať si medzi ne prst a trénovať "tr". Moje deti sa to v pohode naučili. Bea.

cole

Ahojte mam 15 a vobec neviem povedat nevedel by mi niekto povedat alebo odkazat na nejaku stranku kde by bol popisany pohyb a tvar jazyka pocas vyslovovania r. prosim

amanda1

ja som sestre stale spievala: prikryjeme zajacika, prikryjeme zajacika... a ona to opakovala, prikryvala plysoveho zajacika a tak sa pri tom to R povedat naucila.

amanda1

ja som sestre stale spievala: prikryjeme zajacika, prikryjeme zajacika... a ona to opakovala, prikryvala plysoveho zajacika a tak sa pri tom to R povedat naucila.

[zruseny12]

Prajem krasny den,sima3.Ja som tiez tak ucila deti R-tym,ze som im hovorila stale TD,a tak sa to nejak naucili,takze ja som s nimi nemala problemi,ale aste jedna moznost je logoped.Prajem pekny den.

sima3

caute,inac ja tiez neviem povedat ,,r" a chcela by som sa ho naucit mam 14 rokov ale myslim ze urcite sa ho uz nenaucim poriadne lebo asi neskoro ale doma to skusam td trpaslikom,furt si to opakujem a pomali mi to ide ale myslim si z asi budem uz len rackovat hadam budem sa musiet snazit.