Bojim sa ze to nie je psychika

Príspevok v téme: Bojim sa ze to nie je psychika
lh95

zdravim vytvoril som uz 3 krat temu ale niktommi neopdovedal :) tak napisem tu poveali mi ze mam panicku poruchu,uzkost,depresiu ..:) a začalo to asi v 15 ze sa citim cudne od ekdy som si skusil marihuanu mam pocit ze som iny clovek bojim sa stale som cudny ,mavam pocity ze zle vidim alebo nie ze vidim ale ako keby cudny zarrk a pritom oci mam dobre uplne jakeby nie ja a teraz mi to pre pol rokov povedali ze mam tu PP..a začalo to vysokaym tlakom 180/110 opakovao sa to viac krat obchodil som vela lekarov a 2 kardiologov a zistili mi na holteri sinusovu tachykardiu..art hyperenziu,extrasystoly..a ten druhy kardiolog mi poveadl ze srdce je zdrave a napisal tam nomralny funkčny nalez na srdci - neprimerana sinusova tachykardia..+ beriem od psychiatra leieki spitomin,escilatopram..a od kardilogoa Nebilet (betablokatr a ma aj znizovat talk) a chcem veidet ci ten vysoky krvny tlak som mal s tej choroby aj tu sinusovu tachykardiu bojim sa stale ze ked navždy budem brat lieky na srdce :( a mam 19 rokov ..takze chcem odpoved od niekoho na tieto otazky kto mal tuto chorobu alebo neviem jak to nazvat tu PP,uzkost..ten vysoky krvny tlak mohol byt s thoho? a to cudne ,,videnie,, alebo jak to nazvat je tiez s toho cisto som iny clovek taky cudny stale v strachu :( a bojim sa ze mam vysoky tlak stale si ho meram a stale je v norme 120/80-130/80 a tak isto si meram stale tep rano bije rychloa večer je to uz pomale 40tepov :( neviem či je chore sdrrce alebo moja hlava je chora uz mi to lezie na nervy a stale mavam busenie srdca v klude mi to velmi vadi a milujem cvicenie a pre tuto chorobu aj herniu(mal som ist na operaciu) s tym nemozem začat a este sa bojim ze mi vykosci vyosky tlak ked zacnem civičť :( a vemi sa sledujem a vela toho na mna je a do kedy to tak budem fungovat?..dakujem za odpovede

lh95

ja uz neviem ci si to domyslam to tocenie hlavy a tlak mam v poriadku robili mi aj CT hlavy všetko dobre len troska zapalene dutiny alebo niečo take ..a stale ten tlak ked si meram je v poriadku a pritom sa tak zle citim ze jakeby som mal vyosky tlak uplne zle sa citim :( neviem cim to je ci vazne je to ta psychika ze tak si to namyslam a vytvaram sam tie pocity ? :/ nedokazem nič robit a to mam 19 rokov a predtym som aktuvne cvičil a teaz hnijem doma za pc :( a pritomv setci doktory mi odporucaju sa k tomu vratit ale ja sa bojim pre ten tlak a srdce mam zdrave tak mi to povedal kardilog aj v sprave je napisane normalny funkčny nalez na srdci -neprimerana sinusova tachykardia ..ale ja uz neviem :( som s toho čisto odpisany :(

lukas.kovac

aj ja mam tachykardiu srdca a vysoky tlak stadium prveho stupna kolisavy a beriem lieky corvitol 50mg polka tabletky vecer a Tezeo 80mg 1tabletka rano a pomaha mi to , niekedy mam udery srdca aj 120uderov. ak chces napis mi na moj email: Lukas5283@azet.sk

lh95

a da sa toho zbavit uz natrvalo vsak ?? ?:) len treba cas ? :) a ja do kostola nechodim neviem ani prečo :) a mne rodina v tom nepomaha skorej naopak ked mi je večer zle a si zasvietim v izbe tak eln počujem maš 19 rokov doraz ti treba ist do roboty takeho ta nikde nezoberu ..potom ze nič mi neje naj si nevymislam..ked mi je najohrsie vtedy to nikto nevie pochopit a ja len som ticho a radšej sa snazim to nepocuvat a niekedy ich poslem preč ze ich nemam chut vidiet ...a s priatelkou som kazdy den ona mi tiez nekedy nechce verit ked jej poviem ze mije zle :D ale ona mi aj pomaha aspon ma obime :) a je to lespie lebo ked ten pocit na mna pride stale mam pocit ze zomriem :( a ten strach dakedy je riadne hnusny :)

klincka

5 rokov... neviem ani povedať či krátko či dlho, prešlo to ani neviem ako. Istú dobu som verila, že mi nič nie je, nepotrebujem lieky. Už som ale pochopila, že bez nich sa mi nedá fungovať, ale neberiem to nejak katastrofálne. Je to proste takto a hotovo, nič to na mojom živote, mojich vzťahoch nemení. Mám rodinu, priateľov. Keď je dobré obdobie, tak mám pocit, že mám plno priateľov, ale keď zostalo ťažko, zostalo ich pár skutočných, takže koniec koncov mi to pomohlo. Ja keď mám ťažšie obdobie, tak som uplakaná, nikoho nechcem vidieť, nikto mi nie je dobrý, som asi aj nepríjemná, ale tí, ktorí ma majú naozaj radi to vedia, a stoja pri mne. Keď nájdeš takých ľudí, život pôjde krásne aj s chorobou :-) A ja mám jedno veľké šťastie, som veriaca a to mi veľmi pomáha. Viera mi pomáha kráčať životom ľahšie a príjmať všetko čo život dáva :-)

lh95

takze asi vies co prezivam :) take cudne pocity uplne cudny jakeby som to nebol ja uplne tak cudne vidim jakeby abo to ani opisat sa neda uplne horzne jakeby kazdu chvilku sa daco malo stat ...mne aj s toho bolo dost hroze ked mi povedal ze mozem akurat behat a plavat lebo na holtery zistili tu sinusovu tachykardiu,hyperkineticku cirkulaciu,extrasystoly,art.hypertenziu a mam 19 rokov tak dost je to premna take a dost som planoval buducnost a zrazzu rpisiel velky skrt :D a teraz len cakam kedy to predje :) tak aspon ze tebe je lepsie :) a ako dlho uzivas lieky ked mozem veidet :)

klincka

no veľmi ľahko zo psychiky, aj ja som mávala problémy s pulzom v čase, keď som mávala depresie.Alebo zo strachu mi začalo veľmi rýchlo byť srdce, zvýšil sa mi pulz... Ale bola to psychika, napriek tomu, som im nechcela veriť, v takom mladom veku, že by som mala nejaké problémy so psychikou?! Liečim sa a je to celkom fajn... 3 týždne je veľmi krátka doba, lieky ti síce už zaberajú, ale kým to úplne začne zaberať chce to aj mesiac, takže už len vydrž. Síce nie som psychiater, ale myslím - na základe aj seba - že to je zo psychiky. Veľmi sa sleduješ, ja viem, že to je ťažké, ale nemeraj si pulz, ani tlak tak často. Uvidíš, bude to lepšie

lh95

uzivam to presne asi nejake 3 tyzdne lebo predtym som vobec neveril tomu ze to moze byt psychicky problem a tak isto uzivam aj ten escilatopram lebo dost som sa bal uzivat take lieky a povedal som mu vsetky moje obavy ono je to trosilinku lepsie nemavam tolko tych stavov kedy na mna pride ten strach ale su dni kedy ich mam cely den mam taky pocit cudny ako napriklad dnes proste sa bojim ze je uz koniec a strastne sa toho bojim nechcem ani o tom rozmyslat ale stale mam čudne msylienky dakdedy uplne o hovadinach ...a večer ked sa zobudim je to najhorsie normalne vyskocim s postele a zapnem si svetlo a meram si tlak lebo mam pocit ze je vysoky a proste stale sa toho bojim ...všetci lekari mi odporucili vratit sa naspet k posilovaniu lebo to ma bavilo venoval som sa tomu 2 roky a zrazu bum vysoky krvny tlak prv mi povedali ze cinky vobec nemozem tak aj to mi dopomohlo k tomu lebo prvy kardiolog mi pvoedal ze cinky nie akurat co mozem je plavanie a beh ..ten druhy kardiolog mi povedal ze pomaličky sa k tomu mozem vratit ze srdce mam v poriadku ze je to funky nalez neprimerana sinusova tachykardia ...a mam nato aj betablokator ale ja sa stale bojim ze pojdem do posilky dam si drepy alebo bench press pri tych cvikoch najviac moze asi vyskocit ten tlak kedze su to take cviky a strastne sa toho bojim :( takze podla teba je to po psychickej stranke ten krvny tlak? a dakujjem ze aspon ty mi odpisujes ...a este dakedy som mal stale pohyb a tak a od kedy sa mi to stale s tym krvnym tlakom len doma hnijem :D za pocitačom a citam vseliake hluposti pohyb mam akurat taky ze pojdem k priatelke aj tam len sedime lebo stale mi je zle cudne sa citim a uz ani nepocitujem take chute na sex dakedy by som ju roztrhal a teraz je to take ze cim skor lebo mi je zle a uz neviem jak dalej normalne fungovat neviem si to vytlcť s hlavi to všetko :/

klincka

ja si myslím, že je to psychika, keď pôjdeš na kontrolu ku svojmu psychiatrovi, tak mu povedz svoje obavy... nechápem, že napriek tomu, že si mu to povedal, ti nezvýšil lieky, ten Spitomin 5mg máš inak myslím že presne stavaný na tento tvoj problém, len neviem, či ti aj poriadne účinkuje, ak ho berieš už dlhšie.

lh95

beriem Spitomin 5mg 3 krat denne (to je na uzkost) + Escilatopram polovičku kazde rano lebo cela mi nerobila dobre(Antidepresiva alebo take dačo na vychitavanie serotoninu)a povedal som psychiatrovi všetko ze proste z ničoho nič na mna dakedy pride taky strach pocit ze umieram strach zo smrti a stale som tak vyplaseny a ani neviem s coho v noci sa budim :/ tak sledujem sa lebo sa bojim čo mi je lebo sa stale čudne citim a to uz dlho as tak citim a preto ssi meram ten tlak lebo sa bojim azse ze bude taky vysoky a neviem a asi to nevie nikto prečo vtedy ten tlak tak vstupol a ci to nebolo psychikou to som chcel vediet od niekooho s toho fora kedze tu je vela ludi s PP a uzkostou

klincka

skutočne sa aj mne zdá, že sa veľmi sleduješ, až neprirodzene. A od psychiatra berieš pravidelne lieky? Lebo aj tie sú dôležité, aby si užíval. Sám píšeš, "ze si mam sem tam posledovat tep a pomerat tlak" píšeš sem-tam, nie stále, ako to robíš ty. Keby to bolo vážne, tak si niekde v nemocnici, nenechali by ťa ísť len tak domov. Neviem, či to nie je psychika, spomínal si psychiatrovi, aké máš problémy? Obavy? že sa až veľmi sleduješ?