Ako si moze hanblivy introvert najst kamosov

Príspevok v téme: Ako si moze hanblivy introvert najst kamosov
sewie

Zdravim vsetkych,

chcela by som poprosit o radu. realnu prosim, ziadne hluposti. Pred par mesiacmi som sa prestahovala z Holandska (po troch rokoch)do Prahy-bolo to kvoli pracovnej prilezitosti. Problem je vsak v tom ze tu nikoho nepoznam! Mam v Prahe jednu kamaratku ktora sa vsak so mnou odkedy som sem prisla nebola schopna stretnut (stale nieco ma), takze uz ju riesit nemienim. ak sa niekedy ozve tak to bude zazrak ale ked nechce nech necha tak. Takze robim vo velmi malej firme-sme v kancelarii 3. Ja , sef, kolega-ktory este studuje (v druhom meste) takze sem chodi dva dni v tyzdni.Sef tiez hodne cestuje, takze tu budem sama. Mame este jednu kolegynu ale ta odchadza. Cize -som sama ako prst a navyse som introvert a este aj hambliva-super kombinacia , ja viem, ale nic predsa nie je neriesitelne...tak mi prosim poradte. V holandsku som mala stastie ze som robila v bare a bola som obklopena extrovertnymi ludmi, tak som si tam nasla dve super kamosky a niekolko dalsich kamaratov. ale tu...cely den som v kancelarii a ak by som aj chcela ist vecer von, nie je s kym...skusala som ist sama do baru ci do muzea, ale proste ja neviem ako naviazat konverzaciu, pre mna je lepsie ked niekto prehovori na mna...som proste v tomto taky truhlik...rada malujem a kreslim rozmyslam ze pojdem na nejaku vytvarku, mozno do posilky-ale penazi vela nemam...a aj tak neviem ako urobit ten prvy krok...vsetci su vzdy v skupinach a ja sama ako prst...nejake rady?

sewie

zaprdok...za prve nikto nie je 100%ny introvert. Ale kazdy ma blizsie k jednej strane...to ze som sla do baru nic neznamena-sla som tam 3ti krat behom 5 mesiacov! a to len preto ze som to videla casto v holandsku a v holandsku som si tak chodila pokecat s kolegami barmanmi. a tu som proste sedela na kraji baru a s nikym sa nebavila az do minuleho razu kedy ma oslovili ti dvaja zlati srandisti. Prva krat ked som rozmyslala ci tam sama pojdem som okolo spravila asi 4 kolecka nez som nakoniec prisla dnu a to mi bolo tak neprijemne ze som si myslela ze nedopijem ani prve pivo...ale to ma uvolnilo a aj ked som s nikym nehovorila tak som ostala na dalsie dve...proste aspon byt okolo ludi...
navyse introvert je clovek ktory ziskava energiu tym ze je sam a byt s ludmi mu energu odcerpava-to vsakn NEZNAMENA ze nechce s ludmi byt, len potrebuje vela samoty aby si dobil baterky.A to som ja. ja potrebujem hodne casu osamote-kazdy den niekolko hodin kedy nechcem aby bl ktokolek pri mne..plus introverti dho uvazuju nad tym nez nieco povedia-preto su casto ticho...to som tiez ja...extroverti naopak ziskavaju energiu tym ze su s druhymi ludmi...a kecaju hocico co ich napadne..

takze teraz vas uz poprosim aby ste namiesto sa hadania o pojmoch-co je absolutne irelevatne- pisali len rady k veci...dakujem:)

zaprdok

ja si tiež myslím že niesi introvert ako pisala kajetana. Ja co poznam introvertov tak ty by do baru vobec nesli a toboz nie sami. To ze cestujes tak to je v pohode lebo vsak aj introvert moze aj ked sam ale ten bar nesedi ani mne. Do baru chodia vzdy viaceri ludia a nie jeden sam. Jedine zeby poznal sa s barmanom ci barmankou ale sam introvert do baru to mi ńesedi.
Tu je charakteristika introverta z knihy cudzich slov:
introvert- clovek majuci rad samotu a vyhybajuci sa spolocnosti inych ludi a spolocnenskeho diania. Ty nebudes introvert a este aj korculovat a na kruzok chodit sa ti chce. Ja mam kamosky dve introvertky a nijak ich nemozem prehovorit aby sli so mnou sadnut niekam ci uz do baru ci podniku niejakeho. Niesi introvert Kajaeta ma pravdu.
Sejla ani ty niesi cisty introvert nekecaj. Kolkko krat si sa uz tu na fore chvalila ze chodis na festivaly a koncerty. Toto introvert nerobi. Kamosky tiez mam problem co i len na Pohodu dostat.
Trosku mimo temy ale nedalo mi objasnit vam ze ste vedle jak ta jedle :D

Peterr

Pozri si na nete naučne "krúžky" varenie, kurz jazyka, tanečný kurz, alebo športove ako spinning, niečo čo ta bude baviť a kde budeš mat príležitosť spoznať nových ludi, určite sa s niekym zarozprávaš keď ti tam niečo prihorí:))

embryo

nedavno som dovrsilo siesty tyzden, uz mi chybaju iba dva-tri a bude zo mna velky plod!:-) myslim si, ze bude vhodnejsie zmenit miesto komunikacie a otestovat funkcnost e-mailu, co ty na to? :-) nech sa dodrzi zalozena tema a dalsie tvoje poradkyne/poradcovia, napadnicky/napadnikovia nemusia citat moj balast...

0vecka

ja som tiez skor introvert ako extrovert a takisto som isiel sam...moja kamaratka ktora je brutalna extrovertka mi vravela ze by take nieco nedokazala...proste ma uz svoj okruh znamych na kazdy den a bez nich by to neprezila...