Hormony stitnej zlazy

Príspevok v téme: Hormony stitnej zlazy
Zuzu9999

ahojte,
uz dlhsie podozrievam stitnu zlazu ze by mohla fungovat slabsie ako ma (vypadavaju mi velmi vlasy, slabne mi pamat a som obcas popletena, unavena, byvam rano opuchnuta, stale priberam a nedari sa chudnut, bolia ma kolena, mam suchu kozu, atd.). Moj lekar ma posiela iba ku koznej a tvrdi ze to je len vek :-). Mam 37. Kozna mi da sampon, a vybavene. Tak som si zaplatila sukromne vysetrenie hormonov stitnej zlazy, ale zial neviem sa orientovat vo vysledkoch :-(. Prosim Vas neviete niekto co to znamena?
- TSH - 1,7906 mIU/l (0,35-4,94)
- FT4 - 11,84 pmol/l (9-19,1)
- FT3 - 3 pmol/l (2,6-5,7)
- anti TPO -

RNG

Opakujem znova a znova, ktro sa chce vyhnut roznym zdravotnym problemom, musio si doplnovat aspon to, coho v potrave dnes zialbohu podla novsich vedomosti lekarov nedostane dost a to je selen jod, zinok, vitaminy C E D-3, mikrovlakniny a probiotika
Samozrejme lekari, co sa drzia zatate a spiatocnicky odporucenych dennych davok z roku 1948, ktore boli uz vyse 100 000 roznymi lekarskymi spravami a vyskumami vyvratene, tak sa necudujte, ze vam toto neodporucia.
Ale medicky monopol nema zaujem o zdravych ludi, lebo potrebuje co najviac zakaznikov, co je velmi smutna pravda a velka vacsina ludi si to naivne nechce uvedomit.

RNG

Lulu , to nie su moje osobne nazory, ale novsie nazory lekarov co sa s tym zaoberaju. Precitajte si aspon tu uvedenu vzorku literatury, ta vam aspon ciastocne objasni, preco casto vysledky z krvi nie su pre stitnu zlazu casto smerodajne.
Inac hladina T-4 nehovori casto nic, lebo len T-3 je vlastne biologicky ucinna.
A pri premene z T-4 na T-3 je potrebny enzym obsahujuci selen. Takze mnohymn aj so znizenou cinnostou stitnej zlazy doplnok T-4 vlastne jeho syntetickej nahrazky(euthyrox) nepomoze, kedze ho nevedia premenit na biologicky ucinnu formu T-3.
A THS je enzym z nadoblickovej zlazy , ktory stimuluje/podporuje vyrobu T-4, tj ked ma telo dostatok jodu na to.
To ale este vsetko nemusi zvysit hladinu T-3 a neodstrani to priciny, pre co aj T-3 je niekedy v tele neucinne.

Lulu2011

Zuzu tazko takto, ja som sa nachodila po lekaroch s podobnymi problemmai, rano opuchy tvare, pribrala som atd. vsetko ok podla nich, este to moze byt alergia na lepok, ale tiez si myslim ako pise RNG ze vysledky mozu byt ok a moze byt aj tak problem :(

Irén 1

Podľa tohto nemáš zníženú činnosť štitnej žlazy aj keď FT3 by si mohla mať trošku vyššie, aj sama vidíš, že si v tolerancií a tak nechápem z čoho usudzuješ o zníženej činnosti

RNG

Z tych vysledkov naozaj vyplyva, ze nie je problem so stitnou zlazou. Ale ine ukazovatele(unava, padanie vlasov priberanie ) poukazuju na to, ze to asi nie je tak. Pozri na
chriskresser.com
kde vysvetluju, preco su bezne krvne testy na stitnu zlazu nepresne alebo uplne mylne.
V USA ma nizku cinnost stitnej zlazy az 60% zien a 40% muzov.
Casto sa to da napravit branim extra jodu a selenu, alebo vymrazenym vytazkom zo stitnej zlazy zvierat(freeze dried thyroid extract). Niekedy je to aj vplyv nizkej cinnosti nadoblickovych zliaz, aj na to su doplnky, samozrejme.
Preco je taka epidemia problemov zo stitnou zlazou je komplikovana zalezitost
V nasom prostredi, vode a potrave pribudaju halogeny ako chlor, fluor a brom, ktore vytlacaju z tela jod.
Naviac v nasej potrave je coraz viac goitrogenov, ako napr soja, ktora sa dnes schovava vo vacsine potravinarskych produktov
Mozna to by vysvetlilo, pre co dnes potrebujeme ovela viac jodu, inac mame v tele problemy. Jod sa podiela na vyrobe roznych hormonov, nie len T-3 a T4, a tiez roznych enzymov, z ktorych mnohe cistia a odmoruju telo
Nedostatok jodu teda vedie aj k zvyseniu zamorenia tela a teda aj rakovinam.

RNG

Zialbohu len asi 1/3 poruch stitnej zlazy sa da zistit z krvi, o com vas samozrejme dosial lekari neinformuju.
Inac nizke anti TPO je dobry priznak
en.wikipedia.org
Kazdemu dnes radim si doplnat selen jod, zinok, vitaminy C E D-3 a samozrejme brat extra mikrovlakniny a kvalitnwe probiotika.
Tohoto totiz nedostavame v nasej modernej potrave dostatok podla najnovsich lejarskych vyskumov(tj nie podla zastaralych odporucenych dennych davok z roku 1948, ktorych sa lekari dosial krcovite a spiatocnicky drzia)

Zuzu9999

No, stale sa mi nezobrazuju prispevky :-(

AntiTPO je mensie ako 0,5 IU/ml (0-6), a tento riadok je hrubym.

Laicky mi z toho vychadza, ze cinnost stitnej zlazy je asi slabsia, ale este v norme. Je to tak? Neprospeli by mi pripadne nejake volnopredajne doplnky vyzivy?

dakujem pekne
Zuzana