Velmi silne menstruacne bolesti - D3

Príspevok v téme: Velmi silne menstruacne bolesti - D3
in blossom

kocky, mozno to niektorej pomoze, tak to sem napisem. uz zopar rokov som trpela neznesitelnou bolestou pocas prvych 2 dni m., to som musela prelezat s nurofenom, algifenom a aj tak som skrabala steny. niekedy som mala len normalne bolesti a taketo neznesitelne az odkedy som mala aj xyz dalsich zdr. problemov.

teraz som zacala uzivat vitamin D3 (cholecalciferol), 2000 jednotiek denne (1 tbl), beriem ho mesiac. inak to mam z iherbu, akoze 120tbl v prepocte asi za 3 eura, takze ano, fakt strasny kseft s doplnkami :D, lacnejsie este ako HAK, co som brat nechcela. tymto pozdravujem RNG, nepriamo ma k tomu naviedol :) no skratka, beriem ho mesiac, pomohol mi aj na ine veci (nemam uz tak vysusenu kozu, je vlacnejsia a aj ine veci su lepsie vyrazne) ale hlavne, ako som dostala teraz m. tak ja nemam ziadne bolesti! resp. mam take uplne normalne, zatial som ziadnu tabletku nemusela uzit, jasne ze vnimam take slabe fyziologicke bolesti, ale to je ako nic pre mna. minule som kdesi nasla nejaky clanok, ze D3 pomaha na bolestive stavy pri m. tak reku za pokus nic nedam a potom som si citala este veci od RNG k tomu Decku.

a netvrdim, ze to pomoze kazdej, lebo to moze mat viacero pricin, tieto sialene bolesti, ale mne to teda pomohlo, nakolko mam alergiu na mlieko a vajcia, tak aj toho D prijimam malo v strave zjavne (hoci ryby jem a casto), plus naschval sa neopalujem, i ked na slnku som velmi casto, ale to mam klobuk, krem na tvari, ved chcem byt mlada a pekna. a logicky mi to aj tak vychadza, ze odkedy mam zdravotne problemy ktore asi suvisia s tou alergiou (na ktoru mi prisli ale az pred tristvrterokom, a asi z tych mliecno-vajecnych veci tym padom telo nevedelo nic poriadne ziskavat uz daaavno = deficitom trpim uz zopar rokov, asi tak 4) tak odvtedy som mala taku strasnu m. velmi mi to obmedzovalo zivot, PNky, nic si navtedy neplanovat, aspon ze ju mam pravidelnu ako hodinky.

a som velmi rada, ze som nesla na laparoskopiu, lebo vraj to moze byt endometrioza, no a nie je (a dalsi vravel, ze to je az krajne riesenie, pri laparke moze vzniknut zrasty a tak, zacarovany kruh)

no tak uvidim ako dalej, ale takuto dobru som mala naposledy fakt pred 5 rokmi, uz sa ani nepamatam citit sa tak normalne. cize ked mate normalne slabe bolesti, tak to asi nepomoze, ked mate take, ze sa vam chce vyskocit z koze, tak na to moze pomoct, mne teda ano. a inak bez D sa nevstrebava ani vapnik a na bolestivu m. sa radi casto vapnik, ten som bravala a ziadny efekt, ale s D je, plus je to dobre na zuby, s ktorymi mam tiez problem tie posledne roky

RNG

Na potravinove alergie treba brat prislusne enzymy, lebo aj ked sa tym potravinam vyhybas, predsa sa nejak obcas do tela dostanu a ked nic ine, treba pomoct telu sa od toho odmorit/precistit.
Najcastejsie odporucam obycajny pancreatin, na cistenie tela je vo foerme enteric coated= pokryty, aby sa neznicil v zaludku, na pomoc travenia nesmie byt kryty
Na mlieko si Dairy enzymes specificky. Pozri v iherb.com, kde maju hromady znaciek, na entericky pancreatin na cistenie tela odporucam napr vyrobok firmy Solgar, na travenie je tam bohaty vyber znaciek , od velmi silneho z firmy Source naturals, po silny z firmy NOW a hromady inych.