Už nechcem nízke sebavedomie a SF

Príspevok v téme: Už nechcem nízke sebavedomie a SF
andrej159

Zdravím mam 17 rokov a mam socialnu fobiu a nizke sebavedomie. Nepaci sa mi moj vyzor(vyrážky a pehy...) aj ked ludia vravia že som pekný.Najviac mi však vadí to že sa hanbím rozprávat pred celou triedou pretoze sa zacnem triast rychlo mi bije srdce a začnem sa červenať.

Chcem byt uvolnení a nie vystresovany a v úzkostiach :(

Ako sa toho mam zbavit,prosím poradte.

andrej159

U psychologa som nebol a podla priznakov som dosiel na to že mam pravdepodobne slabši stupen soc. fobie.

Rozpravat pred celou triedou potrebujem hlavne ked ma ucitelka vyvola k tabuly a vtedy sa zacnem cervenat a nerozmylam tak dobre

Mam taky pocit že by som musel byt bez chýb aby som mal rad svoj vzhlad

bubin

navstiv psychologa. ten ti pomoze. existuju rozne relaxacne techniky, ktore odburavaju stres. ako si to opisal, moze to byt jeden z druhov socialnej fobie aj nemusi.

Loba

Tu socialnu fobiu si si diagnostikoval sam? Alebo si uz niekedy navstivil psychologa? Osobne si totiz myslim, ze by to mohol byt celkom dobry napad.

Mozno ti pomoze, ked zistis, ze s tymto problemom - rozpravanie pred vacsim poctom ludi - nie si vobec sam. Takych ludi je vela, ja s tym mam tiez obcas problem, ale netreba to vzdavat a utekat pred vlastnym strachom. To si vzdy poviem.
Tiez si nemyslim, ze je na prospech, ked si hovoris, co je na tebe skarede/zle. Skus si vymenovat aspon rovnaky pocet pozitiv, kolko si tu napisal o sebe negativ.
Vacsina ludi stale poukazuje len na to, co sa im na nich nepaci a pozitivne beru ako samozrejmost. Skus zacat uvazovat naopak.
Preco je pre teba take dolezite vediet rozpravat pred celou triedou? Hm? Preco sa ti nepaci ako vyzeras? Skus dat uprimnu odpoved.