Ostat s nim alebo nie?

Príspevok v téme: Ostat s nim alebo nie?
pupik333

Po 5 rokoch spoluzitia sme sa vzali,teraz to budu dva roky, co sme manzelia. Pocas nasho vztahu ma uz dva razy silno sklamal, raz to bola nevera po hadke { sice sa len bozkaval, ale mna to zranilo....a este viac to, ze sa k tomu hned nepriznal}pretoze som na pokeci nasla, ako flirtuje s druhymi, chce od nich nahe fotky atd....odpustila som mu, pretoze ho to mrzelo a robil vsetko pre to, aby ma nestratil. Dostal vtedy ultimatum, bud ja alebo pokec a vybral si mna....aspon tak to tvrdil....druhe sklamanie prislo pred pol rokom...nahodou mi na pocitaci zacali vyskakovat fotky nahej zeny zo skypu...zaujalo ma to,a tak som zistila, ze moj vtedy uz manzel mal dva roky zalozeny tajny nick na pokeci, skypoval cez webku s druhymi zenami a kedze boli nahe, nebola to obycajna konverzacia.....vtedy som chcela rozvod, strasne ma sklamalo to, ze ma dva roky klamal, podvadzal { internetovo}...ale on ma prosil, aby dostal este jednu sancu, ze je iba nevybureny nakolko som bola jeho prva, ze to lutuje a ze ma uz viac nechce zranovat. Bolo to tazke obdobie, ale povedala som si, ze dobre...ibaze odpustit mu to neviem, a zabudnut uz vobec nie....od vtedy preslo viac ako pol roka a nas vztah sa zmenil na nepoznanie....on je ten, co sa kvoli mne trapi, pretoze uz mu neviem davat tolko lasky kolko pred tym..vtedy som ho milovala oddane, zaslepene, obdivovala som ho, pritahoval ma...to vsetko sa stratilo...odmietam ho casto v sexe, co som pred tym bola ta viac akcna...neviem, ci to ma vyznam sa takto trapit....najviac ma mrzi to, ze on sa neskutocne zmenil k lepsiemu, proste stal sa z neho chlap, po akom tuzi kazda jedna...je pozorny, pomaha mi, urobi vsetko, co mi na ociach vidi, bojuje o moju pozornost....ale vo mne sa vtedy nieco pokazilo a ja to neviem vratit spat....najhorsie na tom je, ze ma uz dlhsi cas extremne silno pritahuje jeden muz, je starsi, a myslim, ze mu nie som lahostajna, ale drzi si odstup, pretoze moj manzel na neho ziarli az tak velmi, ze mam zakazane sa s nim bavit....a to sme boli pred tym velmi dobri kamarati.... uz som z toho zufala....mam tomu dat sancu, pockat este, mozno sa do neho nanovo sialene zamilujem....alebo nam mam dat obom sancu byt stastnejsi s niekym inym? mame 26 rokov...ziadne deti

salalalala

tazko povedat...ja by som ho asi v zurivosti vykopla z bytu keby zistim co vsetko spravil, mas teda celkom vysoku hranicu tolerancie... ale na druhej strane ked ho mas rada a nechces byt bez neho, mozno by neuskodilo keby idete fakt do tej poradne...ale za seba hovorim, ze by som to neodpustila...nedokazala by som verit cloveku, ktory mi dokaze take dlhe obdobie tak presvedcivo klamat do tvare v takejto veci..nikdy by som mu neverila odpoved uz ani len na co chces na veceru...

zbludiladusa

je to smutné,v každom prípade.Ja podobné niečo prežívam,čo ty,len s tým ,že ja nie som zanho vydatá.lenže v mojom prípade to nezašlo až tak daleko.No tiež do očí mi vravel,že si s NIKYM nepíše na nete a pod.a našla som v jeho pošte ( ku ktorej mi mimochodom on sám dal heslo!)že si dopisoval pred takými cca rokom s nejakými a viem,že ich chcel.chcel niečo riešiť.odvtedy mu neverím,odkedy to viem,tiež rozmýšľam,nad tým,či to stojí zaa to sa zožierať práve rozmýšľaním nad tým" čo práve teraz robí,ked nie som s ním".
tiež hovorí,že nikdy v živote ma nepodviedol,nikdy nič s tými babami nemal,ale podľa konverzácii cítim,že chcel sa stretnúť s nimi,no neboli to konverzácie erotické.no také divné,ako na stretnutie mierili,sťažoval sa ešte na mna v niečom atd.:(veľmi ma to zranilo
bolo to v čase,ked sme mali krízu vo vzťahu dosť veľkú,ale toto som si myslím,nezaslúžila:(
teraz tvrdí,že to je veľká minulosť,ani sa nebaví so mnou o tom,proste je to prenho uzavretá kapitola,on vie,o tom,že ja som to videla,viem o tom.a nič,nezmienuje sa o tom,
najviac ma sere na tom to,že Mi do očí klamal,že si s nikým nepíše,že v živote si nepísal odkedy ma pozná s inými babami!! aké nechutné klamstvá! o ja hlupana naivná.
odvtedy mu neverím,ked nie som s nm ,rozmýšľam nad tým,s kym chatuje,neviem,dokedy to vydržím.ale neviem ti poradiť,čo máš robiť.ja nemám však ako ty niekoho vo výhľade,ja som sama úplne.to je o to horšie.

Fleur-de-lis

či s ním ostať alebo nie záleží na tom nakoľko si ochotná za manželstvo zabojovať a či máš niekoho/niečo, čo ti v tom bude pomáhať.
Ja osobne si v prvom rade vyberám zodpovedne koho si beriem. Ale samozrejme aj tak sa môže stať, že neskôr prídu problémy, ktoré by mi ani vo sne nenapadli. No moje áno pre mňa znamená záväzné dobrovoľné áno do každej chvíle, ktorá príde - dobrej či zlej. Sú prípady keď sa manželstvo zachrániť nedá, pretože správanie druhého nemôžme ovládať. Ale ja osobne by som nič vzdať nechcela, len ak by to vzdal partner a mne by teda už neostalo nič iné. Alebo samozrejme ak dochádza k týraniu alebo neustálej nevere, tak takto sa žiť nedá. Ale ak by bol partner ochotný na tom pracovať, tak by som do toho šla. A z toho čo píšeš mi to príde, že vy dvaja by ste mali začať odznova - naozaj sa spoznať, mať zodpovedný vyspelý vzťah ale nie naivný, učiť sa nesebeckej láske (tá nie je ovládaná pocitmi, ale je to rozhodnutie) a podobne.
A tvoj manžel ma zrejme nízke sebavedomie, je si sebou asi neistý, preto ten problém so ženami, ktorého sa nevie zbaviť aj keď by možno chcel, neviem. Takže jemu by mohlo pomôcť aj nájsť cestu ako prísť k poznaniu sebahodnoty, nabrať sebadôveru, zdravú sebalásku a prijatie. Mnoho mužov si kompenzuje svoju neistotu v mužnosti ženami a pocitom, že tie ženy sa im ponúkajú. Nuž od mužnosti má toto bohužiaľ ďaleko. A tvoj manžel tam možno spadol prihlboko. Ale ja osobne verím, že je z toho cesta von.
Tak ti prajem veľa múdrosti a odvahy pri rozhodovaní.

Maoam

sorry, ale aj ked teraz seka dobrotu, urobi to neskor znova, akonahle by si sa ty opät stala laskavou pozornou zenou a Co.

byt tebou, neverim mu uz ani nos medzi ocami

a tak si si odpovedala sama - ano, mozno by bolo fakt lepsie dat si sancu byt stastna s niekym inym, mas IBA 26.......si strasne mlada, vsetko skoro este pred sebou, na co cakas?

to sa chces dozivotne trapit? si mladucka a robil ti to roky, ked s nim ostanes, najneskor v 35tke alebo 40tke ta vymeni za 20tku, toto chces zazit? a dovtedy kopa inych trapeni s takymto chlapom....kasli na to......zi a maj sa rada

kafe

Vieš čo? Ostaň s ním. Alebo nie, nie, daj mu zbohom.. ehm... vieš že je to vlastne jedno? Fakt. S každým chlapom budeš niečo riešiť, niekam sa posúvať (alebo upadať), otázka je, či je to momentálne s týmto tvojím chlapom tak zlé, že TY už viac NECHCEŠ. Takže otázka neni s ním alebo bez neho ALE chceš ho? stojí za to? máš si na ňom ešte čo vážiť? Ak áno, všetky tie strasti a trápenia vás dokážu stlmiť a posilniť. Len na to už budete potrebovať asi niekoho pomoc - manželskú poradňu.
Vieš, manželstvo je v dobrom i zlom. Tiež nie za každú cenu, ale tieto vaše konkrétne problémy sa mne osobne zdajú príliš malicherné, aby stáli za rozvod. Skús to ešte.

pupik333

Agnes, mas pravdu, nikdy uz nebudem mat 100% istotu, ze ma viac neklame.... ale na druhej strane, rozmyslam vela nad tym, ci nie je skoda zahodit vztah s niekym, koho poznam, s kym som toho vela prezila....s tym kamaratom by som vztah asi nemala, pritahuje ma...ale nic viac...neviem, ci by som aj stala o to mat este nejake zavazky s niekym

Agnes998

Ked rozbijes vazu na male kusky, mozes sa pokusit ju zlepit, ale uz nikdy nebude taka aka bola. To je presne to, co sa vam stalo. Klamal ti a nie raz a nie kratkodobo, okrem toho v zavaznych veciach. Je uplne jasne, ze tvoje city ochladli. Raz sancu mozes dat, ale ked to spravil druhy krat, spravi to aj treti aj stvrty... bude to robit stale. Nemozes si byt ista, ci zas teraz nema tajny nick na pokeci ci skype, prip. ci si ho nezalozi o mesiac. Nemozes si byt ista, ci ta s niektorou z tych nahotiniek aj nepodvadzal. Nemozes mu verit, nie raz sklamal tvoju doveru. Nenamyslaj si, ze sa zmenil a ze uz je taky akeho si ho chcela mat. Aj tie dva roky co si skypoval s nahotinkami si si myslela ze je dokonaly. Vas vztah je uz mrtvy, tam sa neoplati davat nejake dalsie sance. Skus radsej toho kamarata, poznas ho dlhsie, tak asi vies aky je a vyhovuje ti. Mozno ten sa k tebe hodi viac a budes mat konecne stastny vztah bez tajnych nickov a podvadzania.

zuzi74

Zrejme potrebujes viac casu, aby si mu zacala verit, ak mu vobec este niekedy verit budes. Ja by som to predsa len este skusila...aj ked to, ze si jeho prva nie je bohvieaka vyhra.

pupik333

pompto ....nebol to nikdy jeho kamarat ale moj.....a on na neho vzdy ziarlil pretoze som si s nim rozumela, ale nikdy som s nim neflirtovala ani nic viac...to ze ma pritahuje este neznamena ze mu s nim budem neverna...neverny bol iba on mne a aj napriek tomu ze sa teraz snazi, moju doveru uz nema a to co urobil ma stale ovplyvnuje v mojom spravani k nemu