Nenávidím leto

Príspevok v téme: Nenávidím leto
PartingGlass

a nielenže leto, mne doslova lezie na nervy keď slnko čo i len vykukne spod mrakov. Milujem rána keď je zamračené a hmla to pre mňa znamená nádherný deň. Jooj a jak by som sa pobavila keby cez leto len pršalo a všetci tí ktorý vytrčajú tie svoje holé upachtené telá pri vode sedia niekde doma a unudený na smrť z toho že prší a je chladno. Nádherná predstava :)
No ale srandičiek dosť :D Povedzte mi niekto je to normálne? Ako ja som nikdy nebola teplomilný typ vždy som mala radšej zimu alebo jeseň, ale začínam si všímať že je to stále horšie a horšie. Občas ma to i obmedzuje pretože keď je teplo a svieti slnko tak ja som totálne vyšťavená, úplne nepoužitelná, nič sa mi nechce, všade zastreté, ale už sa snažím prekonávať šak inak to vlastne nejde. Človek má vždy nejaké povinnosti. Neviem možno to bude súvisieť aj s nejakým zdravotným problémom ale asi skôr psychický. Mne sa jednoducho páči upršaná krásna zelená krajinka s teplotami okolo 20 stupňov a zas keď si len spomeniem na pláže, palmy modrú oblohu, žeravé slnko alebo na nejakú púšť tak idem doslova skapať. Prosím vás povedzte mi že mi nešibe a že nie som jediná s takým problémom

uuleuskauu

Keby som bola chlap, tak by som mohla ist aspon na stavbu robit. To je jedina robota bez nocnych. Ale ako zena nemozem ani to. Najradsej by som zomrela mlada, aby som nemusela byt socka.

uuleuskauu

Pardon, napisala som blbost, lebo na ostrove Molokai uz malomocni v sucasnosti neziju a to som nevedela. Tak si budem musiet zistit, kde ziju a tam ist. Asi su na nejakom inom ostrove. Alebo keby uz medzicasom vymreli, tak si budem musiet urobit ine plany. Ist medzi mnisky od Matky Terezy a pomahat v Indii. Alebo ist ku Krcmerymu, nech ma posle do Kambodze, kde jeho ludia pomahaju detom s AIDS. Niekam proste odcestovat daleko, prec zo Slovenska a byt uzitocna, pomahat ludom a sama sa pritom nakazit a v danej krajine zomriet, ale aby ked budem zomierat, pomahal niekto aj mne. Take nejake plany si robit. Nechcem byt bezdomovkyna na ulici a zobrat tam iba preto, lebo mi lekari zakazuju robit nocne a na Slovensku praca bez nocnych zmien ani neexistuje. Komu lekari zakazuju robit nocne, z toho robi slovensky stat bezdomvcov, socky.

uuleuskauu

Ja mam leto rada, ale nenavidim zimu, lebo vtedy bezdomovci mrznu vonku na ulici a omrzliny sa koncia amputaciou koncatin. Neviem, kde potom skoncia vsetci ti bezdomovci s amputovanymi rukami, nohami a prstami. Kam sa po amputacii koncatin dostanu, kde su a kto a kde sa o nich stara. A ci sa vobec niekto niekde o nich stara. Alebo si ich vezme zobracka mafia a rozmiestni ich po Salzburgu? Aby tam zobrali? Ja neviem. Ked raz budem bezdomovkyna, tak velmi pekne poprosim pana predsedu vlady, aby mi zaplatil letenku na ostrov Molokai, kde ziju ludia s leprou (malomocenstvom). Ked im tam mozu pomahat mnisky, budem im tam moct pomahat aj ja, aj ked pojdem na istu smrt, lebo viem, ze sa sama nakazim a zomriem, ale aspon budem pre tuto spolocnost este nejako uzitocna prave tam, kde su chori a zomierajuci a kde sa pomaha nezistne. Lebo ja nechcem zomierat na Slovensku - v krajine, kde sa z ludi, ktori maju lekarmi zakazane robit nocne, stavju bezdomovci, v krajine, kde bezdomovec ktory vlastymi rukami zaskrti male dieta, dostane strechu nad hlavou v podobe väzenia a za cisty register trestov dostane bezdomovec amputaciu koncatin a zomiera niekde odvrhnuty, opusteny a sam dlho a bolestivo na skladke odpadu. Nechcem zomierat v krajine, kde minimalne 20 minut zo spravodajskej relacie musi byt venovanych tomu, ako nejaky hrdina zachranil male steniatko a vytiahol ho z kontajnera, najubohejsieho tvora na svete, ale keby v tom kontajneri lezal bezdomovec s amputovanymi rukami a nohami, kazdemu by to bolo jedno. Nechcem zomierat v krajine, kde je takymto sposobom mediami manipulovana verejna mienka, aby uz naozaj vsetci televizni divaci a internetovi citatelia nadobudli sto percentne presvedcenie, ze pes je viac ako clovek. Je to krute a nespravodlive, radsej nech skapem na malomocenstvo, ale pred smrtou este budem aspon pomahat ludom. Ked mozu pomahat mnisky a ked mohol pomahat sväty Damian, mozem pomahat aj ja. Anglictina je svetovy jazyk a ja ju bohuzial neovladam. Majte sa tu na pekne, ja tu na fore koncim a idem sa ucit po anglicky. Na ostrove Molokai medzi malomocnymi budem tu anglictinu potrebovat. Nech mi Pan Boh pomoze naozaj sa tam po smrti mojich rodicov dostat. Aj bez inteligencie a bez vysokoskolskeho vzdelania, bez vystudovanej mediciny a bez vystudovanej informatiky. Lekari mi zakazali robit nocne a ja neviem najst fabriku, ktora by ma zamestnala s ubytovanim. Panovi predsedovi vlady sa za tu letenku pekne podakujem a rozlucim sa s celym Slovenskom definitivne, raz a navzdy. Naozaj bude smrt na lepru lepsia ako krute zomieranie na Slovensku. Myslim to vazne. Lutujem vsetkych, ktori musia v lete skryvat telo, ktore povazuju za skarede, hoci je zdrave a ma dovolene robit nocne zmeny. Ja raz budem mat najskaredsie telo na svete, ale odmenu v nebi. Nechcem pre strechu nad hlavou vrazdit na ulici a skrtit tam nevinne deti. Verim na nebo a peklo a ja chcem ist do neba. Panovi fararovi Kuffovi prajem vela zdravia a dlhy a naplneny zivot. Ziaden Slovak pre mna neznamena viac ako on. On je moj hrdina a moj velky vzor. Aj ked nema vystudovanu ani informatiku, ani medicinu.

Pauluska

Najkrajšia časť dňa? Večer a k večeru patrí chlad, tma, aspoň pre mňa, nie slnko a teplo ako v peci, blééé.
November, december, január, február=najkrajšia časť roka.
Milovníci leta, áno, áno, áno, blíži sa to, aj ja som nadšená :))) Veľmi.

snehomil

Tak ja mam sice radsej sneh nez dazd, no vzdy lepsie, nez to otravne slnko. Najsamlepsie by bolo, ked by polovicu roka bola mierna jar a druhu polovicu snehova zima.

AnoBliziSaTo

Ej, už sa neviem dočkať, obdobie dlhej tmy, čierna a chladu. Od štvrtej večer do siedmej rána. Absolútna dominancia tmy, chladu, melancholizmu!
Nenávidím s*urv*né afriké horká na Slovensku. Už sa neviem dočkať. Najkrajšie obdobie, milovaná zima, chladné večerné pozeranie filmov, dlhé ponocovanie pri otvorenom okne, keď si budem môcť otvoriť okno a bude sa dať dýchať. Toto Kristína miluje, kiežby nikdy zima neskončila. Konečne sa to blíži. K*rva, konečne!

Kaido

Hej a blizi sa doba nudy, ked sa nic bebude dag vonku robit lebo bude prsat, potom mrznut. 8 hodin svetla, zima, blato, sracky na cestach... Ak toto moze niekto mat rad musi byt chory na hlavu.

Emka098

Konecne pride vytuzene ochladenie dufam ze letu definitivne odzvonilo a tie umorne horucavy tohto roku viac nebudu ...zacina meteorologicka jesen tak snad to tak aj bude v pocasi