Ako mam liecit moju depresiu bez liekov?

Príspevok v téme: Ako mam liecit moju depresiu bez liekov?
katka548

Mam neustale asi rok a pol negativne myslienky ktore sa stale stupnuju a prehlbuju pomaly no isto to vnimam ze je to horsie a horsie. Stale som cakala ze to prejde a ja zacnem normalne fungovat a zit naplno. No ta prazdnota vo mne je ako velky balvan ktory vsade nosim .v skole.sa to najviac prejavuje vtedy mi idu slzy do oci nedokazem normalne myslet a znamky mam zle, nekamaratim sa tam s nikym ani sa s nimi nemam o com rozpravat, okrem jednej kamosky na ktoru som velmi naviazana a ako keby som jej verny psik ..tam sa skoro rozpadavam. Rano najradsej nevstanem, ked mozem spat tak spim aj 13 14 hodin lebo len ked spim je moja realita pekna. S ludmi sa mam malo o com rozpravat , nic sa mi nechce robit lebo v nicom nevidim zmysel.....Posledne 2 tyzne uz to nedokazem vydrzat a uvazovala som aj nad samovrazdou co by som nikdy nepovedala ze nad tym budem ja niekedy rozmyslat. Som introvertna povaha a stale len rozmyslam...Je to depresia? (mam 17rokov)

odpovedam

katka, depresia je choroba tela prejavujuca sa psychicky. depresia je sposobena zmenou pomerov chemickych latok v mozgu. Bez liekov sa to samo upravi tazko. Takze neboj sa a chod k lekarovi, idealne rovno k psychiatrovi. Nie je to ziadna hanba, zijeme v hektickej dobe a na mnohe problemy sami nestacime. Uvidis, bude ti lepsie. Tvoje pocity ti sposobuje nerovnovaha, lieky, pripadne nejaka terapia, ti to pomozu prekonat. mam v okoli par priatelov, ktori sa tiez zdrahali navstivit lekara, ale napokon sa kvalita ich zivota zmenila a dnes sa opat smeju. drzim palce ;-)

_meno

Ahoj katka548

Myslim to v dobrom, podobnym zivotnym scenarom som si presiel aj ja. Ono v skratke ak by som to mohol zhrnut, malo ludi vie ako zit. Preco? Lebo vieme len co sa ucime a co pozorujeme. Chodime k doktorovi ked mame cerveny flak na ruke, ale ked rok nevieme co so zivotom ani nas nenapadne ist hladat odbornu pomoc, nakolko by sme museli priznat, ze sa svoj zivot sme zodpovedny my sami. Ono clovek je ochotny za svoju pravdu (tj. sucasny stav informacii v mozgu) polozit aj zivot. Dokonca ludia by radsej ukoncili svoj zivot, ako by si mali priznat chybu a zacat si uzivat buducnost (podobne ako aj ja :-)
Fuu chcel by som byt vystudovany psycholog, aby som ti co najefektivnejsie vedel pomoct.
Pekny film o zivote je Tajomstvo (secret), mozes si ho pozriet online cesky tu : youtube.com
Ono situacia v ktorej sa nachadzas, je tvojim zivotnym stylom a zvykom (nestalo sa to za 5 minut). Preto aj cesta spat, napriek tomu ze uz aj vytvorenim tejto temy sa vlastne vracias spat, bude ta tahat spat. Tym chcem len povedat, ze aj ked si na spravnej ceste, neznamena to ze na nej nie je blato a kamene.
A naopak, cesta kde dostavas vsetko a hned a bez pricinenia ma zrejme kruty ciel (pokusenie o ktorom vieme ake ma nasledky).
Mozog je silny organ, ktory nam moze byt nastrojom, ale ked sa vymkne kontrole robi si co chce (podobne ako ty pises ze len rozmyslas..mozog si zrejme pouzivala stale a stale...co sposobilo ze automaticky coraz viac prevzal kontrolu a teraz chudak bez kontroly a zvysku tela nevie ...
Na zaciatku by bolo podla mna super, nakrmit mozog novymi informaciami (to ta bude bavit, mozog je taky, pustis mu pesnicku je stastny), to je teoria a potom nasleduje prax (ked vypnes pesnicku mozog je smutny-preto je nesmierne dolezite si uvedomit, ze ludske telo ma oooobrovsku tendenciu drzat sa svojich zvykov). V praxi spravis za den 1-2 nove dobre veci, a za par dni ti mozog vravi ze su zbytocne, nanic, strata casu. Preto je orientacia na vysledky taka nebezpecna, lebo vysledky sucasnosti su tvoje stare zvyky (ktore sa brania).
Nasa myslienky sa stavaju cinmi a ciny zvykmi (je to neustaly proces zmeny, podla toho ake mame myslienky.
Pozri si filmik, ak tak kludne napis na ateven@azet.sk rad ti poskytnem dalsie zdroje a rad pomozem, ak budem vediet.

Pekny vecer katka548, drzim palce, si na dobrej ceste :_)