Praca v banke

Príspevok v téme: Praca v banke
katica

pracujem v banke niekolko rokov, ale uz som vyhoreta. Velmi by som chcela odist, uz rok sa snazim najst inu pracu, no nedari sa mi. V banke robim vztahoveho managera. Praca je nadherna, ale banka zacala kumulovat pozicie a nabalila mi pracu back officu pobocky, co ja nestiham, ak robim administraciu, nemam cas sa venovat obchodom, ak sa venujem obchodovaniu, nemam v poriadku papiere. Zle na tom je to, ze plat mam minimalny, a variabilnu zlozku, ktoru som mala na zaklade mojich obchodnych vysledkov uz neviem ovplyvnovat, kedze nemam cas na obchody. Kazdy den idem do pace s velkym sebazaprenim, Som zufala. Ako obchodnik som vynikajuca, ako uradnik som hroza. mam risknut dat vypoved a prinajhorsom by som sla na urad prace?

wreck

ja napriklad mam v zmluve dohodnute nadcasy, max. 150h rocne a samozrejme nesmu byt v rozpore so zakonmi sr. navyse uplatnujeme politiku 'work/life balance' a mame moznosti kam sa odvolat, ak naroky na pracu prekracuju unosne medze.

vyzera to tam u vas naozaj na nezdrave pracovne prostredie. co tak dovolenka 2-3 tyzdne. mozno pomoze utriast si veci v hlave. nam sa tu tazko hodnoti ako to tam u vas chodi, ale ked sa hodnotis ako vynikajuca obchodnicka, tak potom to urcite vies aj preukazat a nemozes mat problem ist ku konkurencii.

tiez som bol uz parkrat v stave, kedy som zvazoval odchod alebo aspon presun, ale vzdy sa to rozumne utriaslo. ak je to u teba dlhodobejsie, treba to razne riesit, aby to nezanechalo stopy na zdravi. :(

drzim palce.

katica

dnes som takmer dala okamzitu vypoved, zase ma nutili ostat nadcas - nezaplateny, kolega si nestihol obsluzit klienta, a ja som musela nanho cakat, kedze urcite operacie ukoncujem ja, som za ne zodpovedna z titulu pracovnej naplne a este mi povedali, ze je to moja povinnost robit prescasy bez naroku zaplatenia.

ja sa uz zblaznim, vazne uvazujem nad uradom prace, aby som si oslobodila myslienky

hhcgcc

ani do inej nbanky si neskusala posielat zivotopisy? nevzdavaj to a skusaj aj ked nemaju nic na profesii. sprav si dobry motivacny list a popis o aku poziciu a preco mas zaujem a co vies ponuknut

katica

pri kumulovani pozicii mi dali podpisat dodatok ku zmluve, ze mi rozsiruju cinnost o administraciu a ine cinnosti (bez priplatku), ja som to podpisala, nemala som na vyber,

kazdy vidi, aka som otravena a zdemotivovana z cinnosti - posta, zmluvy, scany, karty, prevodaky, narodna banka, kody, exekucie, danove urady, statisticky urad, sanonovanie, snurkovanie, archivovanie.....

ale kedze su to vsetko cinnosti, za ktore mam zakonnu zodpovednost, musim ich robit, aj ked strasne otravene, a hlavne zadarmo, chcem zutekat co najskor, rozmyslam ist robit na zivnost pre maklerov

dalsi

Tak sa venuj viac obchodu, ked si za to platena. Pri kumulovani funkcii sa manazeri myslia, ze tu istu robotu musi clovek zvladat + ked mu hodia na krk prace za 2-3-4 dalsich ludi, co prepustili. Ale to je hlupost. V praxi sa potom taky clovek moze len tvarit, ze nieco funguje, vsetko lata a nic nefunguje poriadne.

Tak sa venuj obchodu, za co si platena a za co nie si platena, to flakaj. Ked sa budu tvorit fronty, budu musiet mat prijat niekoho, ci pracu rozdelit.

Ako sa hovori, sef je ten, kto dava peniaze.

Mimochodom, na obchodnikov sa to v dnesnej dobe ponukami len tak hemzi. Ak si v tomto dobra, co skusit to na zivnost alebo popri praci ?

Z reci v banke si nic nerob. Z niecoho zit musis a ked oni tvoje ucty nezaplatia, tak kto teda ?

Jedno prislovie hovori, ze na usilovneho kona sa nalozi najviac...

katica

samozrejme, pocas roka sme mali diskusie viackrat, stale ma ukludnovali, ze bude lepsie, ale ze momentalne sa musia znizovat naklady, co znamena, ze musim robit kumulovane tri druhy prace - za minimalnu mzdu a aj ked som variabilne platena, z variabilky nevidim nic, pretoze nestiham plnit plany na to, aby som mala odmeny. povedali, nech ma potesi fakt, ze som v minulosti zarabala nadstandartne.
zle je vsak este aj to, ze ja nie som uradnicky typ, je to hrozneee, cely zivot som krvou obchodnik, no a teraz ma zatvorili na 8 hodin do miestnosti, kde cely den administrujem papiere a este popri tom sa snazim pozyvat klientov ku mne, co je vsak uz nerealne na plnenie obchodnych planov. som frustrovana a napalena na vsetko, v praci som od 8 do 18, cely den zabity, a zadarmo, musim robit to, co ma absolutne nebavi, a po veceroch pozeram profesiu, a este viac upada moje sebavedomie, ked nevidim riesenie, kam dalej