Nador na mozgu

Príspevok v téme: Nador na mozgu
markos13

ahojte, mozno mi niekto poradite, chcem sa spytat ci je mozne ist na preventivne CT mozgu alebo magneticka, pripadne cokolvek ine az tak sa do toho nevyznam, ide o to ze seste pred casom diagnostikovali nador a nevyzera to vobec dobre, nieze by som teraz myslel na seba, ale tak clovek nikdy nevie kde je zapojena genetika, dakujem za rady

RNG

Vyckavanie ani rozne diagnozy nepomozu , ale branie doplnkov, co znizuje sancu zapalov, odmoruje telo, posilnuje telo v boji proti rakovinnym bunkam, ktore sa nam v tele pri deleni buniek tvoria v statisicoch az milion denne, to ma zmysel a opodstatnenie.
To zialbohu dnesna onkologia neuznava,ale vyckava, az kym sa vytvoria viditelne nadory, kde su uz miliony rakovinnych buniek a ktore je velmi tazko uz znicit, lebo maju na pocer rakovinnych buniek velmi malu plochu cez ktoru do nadoru prenikaju obranne latky. Naviac rakovinne bunky sa vedia ucinne maskovat proti telesnej obrane, najma ked ich je hromada dokopy, dokonca vedia aj deaktivovat obranu roznych bielych krviniek
Automechanici naprikl;ad na to idu lepsie, menia olej a udrzuju auto v poriadku, prevencne a necakaju s opravou, az kym sa zacne dymit z motora.

llek

Vybavit sa da vsetko, ale stale plati co som napisala. To ze tvojej sestre bol zisteny nador mozgu nie je dovodom na CT vysetrenie u brata. Keby vas bolo 10 surodencov, tak by sa malo spravit CT vysetrenie mozgu u vsetkych 10-tich surodencov? Ja chapem tvoje obavy,napriek tomu nie je dovod na to vysetrenie u teba. Nadory mozgu su take, dlhsiu dobu sa nemusia prejavit, potom to narastie este o kusok, na nieco zatlaci alebo sa rozvinie sa sprievodny opuch a zrazu sa to prejvi. Ale aj tak, ludom bez priznakov sa vysetrenie mozgu nerobi, lebo komu by si ho spravil a komu nie? Ako casto- 1x rocne alebo 1x za dva roky? Aj tak nemas istotu ze v intervale medzi tym nic nevznikne.

Lulu2011

bez vysetrenie naurologom ta tam neposlu, musel by si mat najskor nejake neurologicke priznaky, popripade zle eeg az potom CT, len tak z tvojho uvazenia urcite nie, mozno keby si si zaplatil, ale to by ta vyslo draho

markos13

lliek ano viem ze to aj tak chodi, a neda sa to ani nejak vybavit? s doplatkom alebo tak? sestra sa zosypala behom 2-3 tyzdnov, predtym absolutne nic, vraj tam mohol nador rast aj par rokov, preto by som to rad absolvoval

llek

Nie, pokial nemas ziadne tazkosti tak ta nikto na CT ci MR mozgu neposle, nemalo by to ani zmysel. Neexistuje ziadne odporucenie na vykonavanie preventivneho CT mozgu. To ze sestre bol diagnostikovany nador mozgu je jedna vec a pre teba z toho nic nevyplyva.

abc11111111

Ak svoje obavy normálne vysvetlíš praktickému lekárovi, tak ťa isto pochopí a dovolí ti ísť na také vyšetrenie.