Navrat zo zahranicia po dlhych rokoch na Slovensko

Príspevok v téme: Navrat zo zahranicia po dlhych rokoch na Slovensko
velastastia

ahojte.chcela by som vas poprosit o rady alebo pribehy vas ktory ste si toto zazili...pretoze ja som sa vratila po 9 rokoch zo zahranicia a nedokazem si zvyknut na SK zivot...mam stoho depresie a strach...ako keby som umrela...nemam pracu ani priatela a je mi velmi tazko...poprosim ludi ktory si toto zazili ako sa s tym vysporiadali....dakujem

Súvisiaci obsah

embryo

Slobodna: bicykle sme si jeden den pozicali a pytal som sa recepcneho v hoteli, ci sa nekradu... tiez sa mi zdalo cudne, ze plno bicyklov bolo nezamknutych , dozvedel som sa zaujimavu informaciu :-)

10-15 rokov nazad boli v Amsterdame erarne bicykle, ktore nikomu nepatrili, ludia sa moholi na nich dopravit kam potrebovali, popularizaciou marihuany vsak zacalo mesto navstevovat stale viac turistov a bicykle, ktore nikomu nepatrili zacali miznut...

pri tom mnozstve bicyklov na uliciach, ked si ten svoj zamknes, je sanca miziva, ze ti zmizne :-) (slova recepcneho)

prave to je krasne na Bruggach, vela ludi o tom meste nepoculo, na uliciach je len zopar turistov, lahodna belgicka cokolada, pivo detto a to stredoveke centrum... :-)

Slobodna

Neviem, tak embryo nám hádam prezradí, či mu niekto šlohol bike alebo nie :) Ty si bola dávnejšie, ja som ešte nebola, len on je aktuálny panic z Holandska :)
Ja z holandčiny nemám veľkú hlavu, len všetko okolo opľuté :) to sa vskutku ťažko vyslovuje!
MultiLevel prečo z Ruska? :))

Maoam

no cim severnejsie sa ide, tym krajsi ludia :D, ale je to tak, ja som videla strasne vela krasnych zien v Helsinkach a par Holandaniek som uz zazrela takisto :D, no a celkovo hrozne zaberam na muzov - od severneho Nemecka, Holandska, Danska na sever :D

myslim domacich :D

je to otazka vkusu, ale napr. podla toho kde, aj v DE je uplne bezne, ze tu zeny chodia nezmachlene a na bicykloch, to je povinna vybava .... kopa ludi chodi tak do prace, na zel. staniciach su extra priestory na odparkovanie bicyklov :D, vo vlakoch su vozne pre cestujucich s bicyklami

ale aj vela peknych domacich Nemiek som uz videla, samozrejme ine typy ako slovanske zeny, ale maju cosi do seba

MultiLevel: pre mna si kazdy clovek, ktory sa uchytil v Norsku ci inde v Skandinavii zasluzi velky obdiv, najmä kvoli narocnosti ich rodnych jazykov, inak je ich mentalita a zivotna uroven uplne iny svet, mne sa v Norsku uchytila byvala spoluziacka, ktora na SVK bola dost zaznavana (outsider atd.), velmi som ju mala rada, na skole to dost flakala, jedine co jej slo, boli jazyky a kazdy sa straaasne cudoval, ked po skole sla do Norska a aj tam ostala a vybudovala si pekny zivot - ja jej to z celeho srdca prajem, ak niekomu, tak jej

uz medzicasom hovori samozrejme plynule po norsky, za co ju totalne obdivujem, zije tam nezmachlena :D, uprostred prirody, so super priatelom, ma uz velmi dobry job, aj skolu tam za sebou atd.

proste velmi ju obdivujem a tak aj kazdeho, kto sa dokazal tam uchytit a nemal vopred pripravene hniezdocko, ale vlastnymi silami musel vsetko odmakat

neviem, ale myslim, ze by som nebola schopna naucit sa ich jazyk, esteze v casti Holandska rozumeju nemecky :D

MultiLevel

Slobodna, s tym bikom to nie je naopak? :D Mne zas vraveli, ze vsetci tam maju jeden a ten isty typ biku, koniec koncov, aj som sa na nom vozila a ze ti ho nema kto preco kradnut, ked ma doma to iste :D ale tak to bolo pred cca 9 rokmi, veci sa mohli zmenit :D Mne holandanky neprisli az take pritazlive, a cernosi ma rovnako otravovali ako pise embryo. Niekolko raz do dna som pocuvala otazku, ci som z Ruska :D
To je super Slobodna, ze si uz zabrdla do jazyka :) Ja som mala zo zaciatku z norskeho jazyka dost velku hlavu, ale casom si clovek zvykne, pocuvala som vela ich radio, pomoze to trochu

Slobodna

Super embryo :) aj keď pochybujem, že mňa by lákali tie Holanďanky alebo tí černosi s pochutinami :) inak som sa dozvedela, že ten bicykel ti tam veľmi rýchlo niekto ukradne :)
Multilevel mám kúpený krásny holandský slovník a to ich chchchchch je vskutku čarovné :)
Bruggy nepoznám, idem si to pozrieť na nete.

MultiLevel

Jeej Maoam, dakujem za uznanie :) potesilo! Ale ak budes mat chut, rozpis sa, ze v com konkretne v dobrom "zavidis" a za co je ten obdiv a uznanie :) Celkom ma to zaujima. Totizto, zvycajne si ludia klopu na celo, ked poviem kde zijem :D Najma ked som povedala kedysi, kam chcem ist, smiali sa mi, ci idem sobov chovat, nahanat polarne medvede a podobne vtipky :) Uznavam, ze to boli zvycajne ludia, ktori moc nepoznali tu krajinu, ale i tak...
Je tu skvely zivot, ak sa clovek dokaze uchytit a neda sa odradit nicim, co ho na zaciatku stretne...
Slobodna, nech pojdes kamkolvek, skus sa povenovat aj jazyku danej krajiny (napr.v holandsku sa neuspokoj len s anglinou atd) sance na najdenie prace sa ti zvysia ;) Drzim palce!

embryo

Slobodna: kratko, zastavili sme sa tam len na 3 dni...

okrem pamiatok som sa nevedel nabazit Holandaniek, su krasne, nezmachlene a na bicykloch, co si chlap moze viac zelat? :-) (nemyslim tie, co vo volnom case vystavuju svoje polonahe tela vo vykladoch na red district)

jedna vec sa mi vsak na Amsterdame nepacila, vtieravi cernosi, ktori ked presli okolo cloveka zasepkali do ucha ,,cocaine,, ,,heroin,, ,,hashish,, a podobne pochutiny :-) ked ich vsak clovek ignoroval a hlave sa neotocil na nich, dali pokoj

kazdopadne ako moja srdckovka stale zostavaju Bruggy a do Amsterdamu je to odtial len na skok -:)