Ako zomrie stará bytová mačka? Zalezie niekam?

Príspevok v téme: Ako zomrie stará bytová mačka? Zalezie niekam?
babbetta

Mam starsiu macicku, ma cca 15 rokov.
Za posledné 2-3 mesiace mala chvile, ze bola letargicka. Raz sa stalo, ze ma neprisla privitat (zriedkavost, ale stavalo sa), lezala zmotana na deke na posteli a po osloveni sa ani nepohla, napadlo mi, ze je mrtva. Ked som sa jej dotkla, tak sa prebrala a bola cudna, akoby dezorientovana.

Teraz velmi malo zerie, kusok sunky jej staci a nevrati sa pre dalsiu, aj z kapsicky a malej pastetky odzerie iba kusok. Je schudnuta, pije malo (ako vzdy), ma matnu srst. Dycha normalne, nie je opuchnuta, tep ma normalny, pravidelny, hybe sa a mnauka normalne, nema teplotu, ani zvacsene uzliny, na prehmatanie ani spontannne neprejavuje bolest.

Vcera mi dcera volala, ci neviem, kde cica je, ze ju od rana nevie najst. Poradila som jej pootvarat skrine a nechat otvorene vsetko, kam zvykla vliezt.
Podvecer stale nic, neprisla, skusali sme aj osvedcene lakadla. Nasli sme ju za svetrami, zivu.
Potom sa chovala normalne, vyskocila na linku, vypytala si kusok sunky. Zo svojho zradla odzrala velmi malo, odpad vybavila normalne.

Vraj stare macky zvyknu odist zomriet mimo svoj dom. Neviem, ako bytove. Viete? Zalezu niekam a zomru?
Asi mi sibe, treba ju vycesat a ja vaham, ci ju na posledne dni (? tyzdne, ??) este rozculovat, lebo vycesavanie rada nema.
A som skrz naskrz smutna.

babbetta

ahojte, stale rovnako.
Naja, dakujem. Ja som jej uz ponukala to, co mala extra rada (varene hovadzie, bohviepreco -surove, varene kuracie prsia, oblubene konzervy (z rakuska zltu Senior, u nas gourmet, na kusky sunku).
Som zvedava, ci a co zajtra zisti veterinar. Uz teraz mi je dopredu cicky luto, ona ma neuveritelny stres z transportu a z veteriny, je uplne rozhodena. Keby tam mala chodit castejsie, musim sa poradit a o nejakych ukludnovadlach pre macky.
A budem sa modlit, aby na nu nenaskakali blchy. Mate fintu ako tomu zabranit?
Nacitala som, ze diazepam (minidavka)by bol ok.
Ak davate mackam nieco na ukludnenie, co pouzivate? ake davky?

Naja85

Dnes mi napadlo, ze pri problemoch so zranim(nechutenstvo, zotavovanie atd) sa zvykne mackam davat aj Calopet pasta. Skusit mozes aj napr. kuraci vyvar popri vode. Tiez neviem cim konkretne krmis, ci cisto len granule, ale ja by som jej skusila podat aj 48 hod. premrazene surove kuracie maso, alebo aj uvarene. Proste dat jej nieco vyniomocne dobre, lebo granukle su no, ako to povedat, podla mna je to doplnok a stravu pre macky by malo tvorit hlavne maso, su to masozravce a mozno ked uvidi v miske nieco super fajne, tak mozno ju to trosku preberie-ja to vidim na svojom kocurovi, ked ma nieco fajne, hned s vacsou chutou papa.

Deria

@Zuzova,
reagovala som len ta to, co si pisala. Ved sa ti hnusi oblizovanie od psa, tvoj je vonku, nemas rada macky......myslim, ze tu niet co rozoberat.
Navyse je kazdeho osobnou vecou, kto svojmu zvieratu co dovoli a na tvoje pocity a co mas ty rada sa nikto nepytal. Babbetta potrebovala radu a nie, co tebe vadi.

Žužova

Ale ja netvrdím že nezneziem oblizanie.. dokonca aj na tvár ale nechat sa lízat stále a vela to je moc a že ti lezie do postele ? sedí na sedačke a obliže ta ? kde tvrdím že mi toto vadí ?:D toto robil aj moj hauko ked sme ho ešte mali na byte.. ale aby mi behal medzi hrncami a liezol do skryne a potom som mala všetko od chlpov to by som ho rýchlo odnaučila :) ...je to vec nazoru ale kašlem na to vy už ste si spravili svoj nazor z pár viet o mne a nemá to zmyzel tu čosi ešte rozoberat. :)

kikina :)

žužová - možno máš rada zvieratá ale len rada. Ak by si ich skutočne milovala, nevadilo by ti, ak by ťa oblízali. Pes nevie inak dať najavo, že ťa miluje. A ja mám yorkshira a vôbec mi nevadí ak mi lezie do postele, ak mi sedí na sedačke, ak ma oblíže...proste je to miláčik.

Babeta, som rada že sa mačička nezhoršila. Ako píše Deria, daj jej to, čo má úplne najradšej. Existujú aj také tekuté stravy pre mačky. Neviem ako sa to volá presne , taký asi 15x3 cm sáčik a vnutri taká tekutá strava. Hádam to by lízala trošku..

Určite potom napíš čo a ako. Možno niekomu pomôžeš kto bude na tom raz tak ako ty.

Žužova

deria hovno vieš na čom mam psika a aký mam vztah k zvieratam,je pravda že konkrétne mačky nemusím..preto taka reakcia..ale tiež napríklad nepochopím že sa ludom absolutne nehnusí ked im zvieratko vyoblizuje tvár div že mu nedá až jazyčkovu.. to snád neznamená že nemam rada zvieratka? proste mali by byt nejake ,,pravidlá" ...

Deria

Babbetta, to je super!:) Vidiet, ze ti na macicke skutocne zalezi. Viem, ze niekedy sa uz neda pomoct, no uz sa neraz stalo, ze zviera pomaly umieralo a zachranili ho. Co ale bez spravnej diagnozy zial mozne nie je. Tvoja macicka nema ziadnu diagnozu. Ak sa jej nebude dat pomoct, aspon budes vediet, ze si urobila vsetko, co sa dalo. Dufajme len, ze uz nebude neskoro.
Teraz jej mozes dat naozaj vsetko, co ma rada, len nech je. Drzim palce, aby to dobre dopadlo a daj prosim vediet.
A takých, ako je Zuzova si nevsimaj. Nemaju vztah k zvieratam, psov maju len na strazenie a svojim príspevkom ti tiez nepomohla.

Žužova

Psa mám ale vonku na dvore,viem aké to bolo ked bol v byte,tie chlpy..preto mi to pride nechutné.Ale každý nech si robí ako chce. Ja osobne by som nevydržala v dome kde mačka lozi kade tade. Ale cice držím palce,je zrejme že dožíva tak snad bude mat prijemný odchod na druhý svet. staráš sa o nu vidiet že ti na nej zaleží,určite je štastná..