Problem so socialnymi vztahmi

Príspevok v téme: Problem so socialnymi vztahmi
janka1106

ahojte,
mam taky problem, ze cim dlhsie ludi poznam, tym viac sa od nich vzdalujem, zo zaciatku ked sa s niekym spoznam, je celkom lahke hovorit o takych beznych povrchnych veciach, ale po kratkom case sa obycajne vzdy uzavriem do seba, a nikdy nenadviazem s danym clovekom normalnejsi socialny kontakt,...a potom sa vzdy stavam tichou, uzavretou, zablokovanou...
a inak nasla som sa v tych temach, kde sa pise o socialnej fobii, a veci / problemov s tym suvisiacimi

miki24

tak ono bohužiaľ to je i môj problém. môj problém je v tom, že nedokážem sa otvoriť, lebo prišiel som na to, že všetko, čo poviem bude zneužité proti mne. osobne sa nebránim ani tak sociálnemu kontaktu napr. nejaké aktivity zahrám, urobím sparing veľmi rád. rád robím plávanie, futbal, bowling, tenis. mne to aj stačí, proste sa zabavím 4-5x do týždňa takto a som šťastný...

tqw

Podla je to skor osobnostna konstrlacia .su ludia co nepotrebuju kazdemu a so vetkrm da kazdemu otvarat priste nie su extrovertny a nepotrebuju tolko socialnych vztahov.Vacsina ludi jed tu niejto tvrdi ze nema priayeliv lol Kto ich dneska na ak nam na myslu pracujucich ludi co po 18hod pridu domov.majuvlen formalne vztahy a znamych kolegov s kt sa snazia bejak komuniovatvo nutnych veciach.ja tiez netada hovorim o svojom zivite s cudzimi ludmi nechyba mi sa zfoveovat s ostatnym ludom.Vobec nic nemusis menit.

janka1106

to ja velmi dobre viem,ze cim viac je clovek k ludom otvoreny, tym viac sa ludia okolo daneho cloveka citia uvolnenejsie a rozrozpravaju aj sami. , o to viac si uvedomujem a gtrapym sa mojim problemom,
nejak velmi sa vo mne bije predstava, ako by mala moja komunikacia vyzerat k ludom, ktorych uz dlhsie poznam, napr. v praci ,a aka je naozaj realita,
v minulosti som sa za to zvykla nenavidiet, neznasat...ale viem ze tym nic nevyriesim, a problem tym iba stazujem

_meno

Ahoj janka

Jednoducha komunikacia je tvoja silna stranka z ktorej mozes cerpat: rozpravanie ti ide.
S ludmi co dlhsie pozname sa rozpravame otvorenejsie : rozpravame im ako sa mame, comu sa venujeme, co sme spravili, kde sme boli, co nas zaujima a podobne. Skus byt najskor otvorenejsia voci sebe - co rada robis cez den, comu sa rada venujes - jednoducho sa otvor sama sebe.
Ked toto spravis, vies o sebe vela porozpravat hocikomu.
Mala rada na zaver: cim viac si k ludom otvorena, tym viac sa ludia okolo teba citia uvolnenejsie a rozrozpravaju sa aj sami. (Ci uz vravis o svojich pocitoch, dni, rodine, zalubach)

Vela stastia v sebapoznavani a prijemne rozhovory Janka :-)