Akné

Príspevok v téme: Akné
Minoo14788

Dobrý deň.
Mám 17 rokov a mám problémy s akné.. Mám čierne bodky na nose, pod očami, červené "pupačiky" mám celkom dosť tiež ..
Chodieval som ku kožnej, no ta mi vždy dala "SKINOREN" krem, ten som používal asi pol roka a ešte viac to zhoršilo. Raz mi dala zinerit, z toho som mal tak mastnú pleť (používal som ho cca 2 mesiace) . Nič mi od nej nepomohlo.
Tak som si kúpil v lekárni kozmetiku značky BIODERMA - Súbium Global - To mi pomaha ale len trošku, už to používam 4 mesiace a stale taku istu tvár mám..

Tak chcem sa Vás spýtať na vaše názory, akú kozmetiku máte vy, budem veľmi vďačný :) Ďakujem!

emka b

ahoj,
boj s akné, najmä ak je to aj genetického pôvodu, je veľmi náročný a zdĺhavý. treba upraviť aj stravu, obmedziť sladké a mastné jedlá, piť čistiace čaje ako repík alebo praslička. ja mám od kožnej zarábanú pleťovú vodu, ktorá je veľmi dobrá, ale neviem, čo obsahuje. a s týmito mastičkami je to tak, že nestačí používať lne skinoren alebo zineryt, ale kombinácie minimálne dvoch. dobrý je ešte aj tea tree olejček, vysušuje vyrážky.
a ak nepomôže ani to, jediné, čo na 100% zaberá, sú lieky s účinnou látkou izotretionín (Curacne, Roaccutane, Aknenormin.. - to je vlastne to isté, len iné značky), ktoré sú síce dosť agresívne, čo sa týka vedľ. účinkov, a musia sa brať min. pol roka a aj potom nemáš istotu, že sa ti to nevráti, ale fakt to zatiaľ pomohlo každému.
len kožné to nechcú predpisovať hneď kvôli tomu, že je to také nebezpečné, takže radšej skúšajú najprv lieky na vonkajšiu aplikáciu.

simka111

Mne Bioderma už absolutne nepomáha tak, ako niekdy, skor by som povedala, že mi ničí pleť, mala som ju podráždenu, plno mini červenych vyrážok ako od krému AKN tak aj od pleťovej vody, ktorá mi robila denedávna dobre....
Teraz na čistenie používam čistiaci gel La roche ale len večer, ráno používam len čistú vodu.. a krem používam Imunoglukan, hlavne na tie mieste ktore ešte niesu poriadne vyliečené od vyrážok.. neviem či sa môže používať dlhodobo a na celu tvar, ale mne pomáha...

sisi158

mne veľmi pomáha gel s antibakteriálnou prisadou pri aktívnom akne od syncare...tiež som chodila ku kožnej a nič mi od nej nepomáhalo, toto konečne vidím že účinkuje...nájdeš na nete

sisi158

mne veľmi pomáha gel s antibakteriálnou prisadou pri aktívnom akne od syncare...tiež som chodila ku kožnej a nič mi od nej nepomáhalo, toto konečne vidím že účinkuje...nájdeš na nete