Tampóny a kúpanie...

Príspevok v téme: Tampóny a kúpanie...
Dufalaa :(((

Ahojte,dnes som dostala po dvoch mesiacoch menštruaciu a vonku je krasne...Dnes som mala ist do našho noveho bazena ale neviem čo ma, robiť..Kedže nemam čas na kupovanie špecialnych tamponov na kupanie,môžem si dať aj tie obyčajne?A kolko asi môžem byť s jedným tampónom vo vode? :/ Prosím poraďte :/

compendium

V prvý či druhý deň ja neodporúčam vôbec kúpanie, keď je krvácanie najsilnejšie. Navyše z vody sa ti tam môže dostať množstvo baktérií a vírusov, či plesní. Počas menzesu je maternica ako rana, sliznica sa trhá a krváca, čiže je to ako rana krvacajúca a tá by sa nemala vystavovať možnému infekčnému prostrediu. A už vôbec nie verejnému kúpalisku kde je veľké množstvo potenciálne nakazených ľudí rôznymi infektami. Radšej sa zdržať dva dni ako takto riskovať. Predsa tampón nieje až taká bariéra sterilná.

Monika1984

Vymeniť zakaždým ked vyjdes vody pocas menštruácie môžeš klasické tampony , špeciálne kupanie tampony senta su na kupanie mimo menštruácie pre zeny ktoré majú casto zápaly infekcie mykozy a podobne a mozu sa používať pri končiacej menštruáci

Blondula

namasti si snurku nejakym kremom mastnym.specialne tampony na kupanie su specialne asi len v tom,ze maju tu snurku natretu vazelinou alebo niecim podobnym,aby nenasiakali vodou :-)

lilyiankaa

nemusíš si kupovať špeciálne, môžeš použiť len klasické a vymeniť by si ho mala vždy ako vyjdeš z vody ...