Stale chodim na facebook

Príspevok v téme: Stale chodim na facebook
smutna22

Zdravím,
Priznám sa takto anonymne, verejne, som asi závisláčka na fb, alebo už nejakú poruchu mám :(...
Ani neviem prečo tam stále chodím, ak mi niekto chce napísať, že som prepatá, nech sa idem liečiť, prosím, také mi radšej ani nepíšte...viem, že mi chýba sebavedomie, asi aj tam chyba bude...
Tak viac menej každý deň som na fb, hlavne teraz ako som doma a len sa učím na štátnice...nie som typ, čo nemá čo robiť, doma robím na záhrade, mám brigádu, som dobrý študent,...ale i tak stále som na facebooku, a zväčša som tam offline, nech ma neukazuje zelenú. Stále si len tak kukám ľudí z môjho okolia, niektorých ani nemám v priateľoch :/ je to zlé ja viem :(...pozerám si tam kamarátku, čo ma začala ohovárať neprávom a ukončila naše kamarátstvo, pozerám si svojho bývalého priateľa, hoc tam skoro nikdy nič nepridáva, dokonca aj jeho bývalú priatelku, s ktorou chodil ešte predo mnou...je to zleee, ja viem :( už vtedy ma trápila ta baba, a stále si ju len tak z nudy pozriem,...a pritom mám priateľa, superného, verím mu, nevyvolávam mu, keď ide bezomna von, no aj jeho si sem tam kuknem na facebooku, popripade ludí čo má v priateloch, lebo ani on nedava príspevky na facebook, skôr len chatuje...a aj jeho bývalú príatelku si sem tam pozriem :((....a ja si neviem pomôcť :(.
A pritom ked mi napíše nejaká kamarátka, tak niekedy sa mi nechce hned odpisovať, ale odpíšem jej až na druhý deň...
veeľmi ma mrzí, že toto stále robím...je to choré, a na druhej strane, viem že strašne vela času takto strácam...Nemali ste niekto podobný problém, alebo ste sa nestretli s takýmto čosi? čo mám robiť? vopred dakujem

smutna22

no jeho bývalá mu zobrala jeho kamošov...teda aj on sa raz za polroka s nimi stretne, bez nej, ale už nemá s nimi vzťahy ako mal predtým, ... čiže stále na fb nachádzam nejaké spojitosti a už si pripradám jak detektív :D... nemám dôvod na žiarlenie, prejavil jasne lásku ku mne pri viacerých životných rozhodnutiach,...by sa tak ako sa rozhodol nerozhodol, kebyže ma neberie uuuuplne vážne...ale zas viem, že je taký velmi premilý ku každému, aj ženám, čo nie je uplne normálne možno,...

No som pred telkou, pred notasom, čosi si hladam a samozrejme sem tam otvorím ten hnusný FB :(((( zatial sa mi nedarí ho obmedzovať

Dilin0

a maš aj nejaky dovod ze ho tak špehuješ? nejake podozrenie na dačo/dakoho? či len tak z nudy? a aj teraz si na fb? ja napr nesom.:D

smutna22

však to isté aj mna vždy napadne...že čo tají...lebo ja si vždy kludne aj pred ním píšem s kamoškami, alebo pozerám čosi, čiže má možno vidieť, s kým som si naposledy písala....ja som ozaj nikdy ešte nevidela jeho fb otvorený predomnou...ale to sa nedá, on je ťažká povaha, ten by mi hned vytkol, že mu neverím, dôvera, a bola by hádka...:(( velmi mi to priateľ sťažuje, ale tak čo narobím

Dilin0

vela stastia :D..ale prečo ta nechce pustit na fb..to by ma akoze zaujimalo keby moja partnerka nechcela mna pustit.co taji?)

smutna22

ufff, no to isto nemôžem ani mu navrhnúť, že ísť na jeho konto :D on by hned začal o dôvere, a pod, až by sa to zvrhlo k hádke a tým by sa prešlo uplne na inú tému...:/
ale tak dnes som si pozerala nejaké články o tejto ,,fb závislosti,, a tak som sa rozhodla proste čo namenej zapínať fb...

Dilin0

Myslim ze tuto ti nikto nepomoze , precitas si to, aj napisem co by si asi mala vyskusat.ajtak to nezrobis..nemienis sa zbavit fejsbuku, a neviem z jakeho principu..lebo čo? každy tam je tak aj ty musis?ked ho furt kontrolujes asi mu nedoverujes,aha.preco nemate spolocny ucet.nech ta pusti na svoj aby si si SEM TAM pozrela co robi , SEM TAM...je mi ta luto neviem ako ti pomoct :( musis len sama,,muselo by sa ti neco stat aby si stym prestala ..

smutna22

Magy- tak mi to nevyšlo, Fb si nezruším kvoli princípu :D takto viem kontrolovať priateľa, koho si pridá, fotky, proste vidím čo robí, neviem si predstaviť ako by to bolo, žeby tam on chodil akoby mne za chrbtom kedze ja by som fb nemala....

...no ale je to stále zlééééé :( teraz mám prazdniny, pracujem len sem tam, čiže aj dosť času mám :( a márnim ho pri fb :(....minule som bola bez priateľa, lebo išiel s kamošmi na pár dní, a som mu zase raz prelistovala jeho staré posty na stene :( a videla som tam také pre mna hnusné blahoželania od báb a mužov...až ma to začalo úplne žrať, a ma napadlo, že mu to poviem a spýtam sa nato, ale potom som si to rozmyslela, lebo on by isto začal hádku....nechápem prečo to robím :( pritom aj ja som si volakedy hociaké veci vypisovala s babami, chalanmi, ktoré by som teraz nenapísala, ked som zadaná...no je to strašné, chcem to zastaviť, no neviem ako :(

Magy

smutna22 - z napísaného mi vychádza, že máš osobnostný nedostatok - ľahkú ovplyvniteľnosť. Niekto prepadne cigaretám (a je mu fuk, že sa ufajči k smrti už do 40tky, hoci by mohol žiť krásny život aj do 80tky), iný alkoholu (dtto ako vyššie, iba s tým rozdielom, že sa upije k smrti), iný tráve, ďalší gamblingu. Tvoja závislosť nie je záujem, ale naozaj závislosť, pretože ti ukrajuje z užitočne stráveného času. Tým, že sleduješ čo kto robí a píše na FB máš nedostatok vlastných zaujímavých aktivít, ktoré by teba napĺňali. To, že doma dačo porobíš na záhrade, máš brigádu alebo študuješ zjavne nie je dostatočne napĺňajúce, keď si hľadáš únik zo svojho neutešeného života tým, že vyhľadávaš naplnenie v životoch iných. Chce to radikálnu zmenu - ísť do zahraničia, cestovať, nájsť si zaujímavú prácu a najmä zrušiť aplikáciu FB na mobile a dať si limit na pol hodinu denne. Ver mi, nepremeškáš nič životne dôležité, tvoj život nestratí kvôli tomu zmysel. ;)

Dilin0

presne tak..ale mas dost slabu volu ked sa od toho nevies odputat.povedz priatelovi nech ti zmeni heslo a nech ti ho nepovie :D