Depilácia cukrovou pastou...

Príspevok v téme: Depilácia cukrovou pastou...
Anezka

Ahojte, rozhodla som sa výskúšať cukrovú pastu pripravenú doma, tak som zmiešala pol kila cukru, 50 ml citrona a 50 ml vody v hrnci kym to trosku stmavlo a postupovala som presne podla receptu, vyliala som to do plastovej nadobky a odisla som na par hodin prec, ked som vecer prisla a chcela som to ist vyskusat tak som to najprv musela zohriat pretoze to bolo tvrde ako kamen, tak som to najprv skusila v teplom kupeli ale stale to bolo tvrde tak som to dala na par sekund do mikrovlnky a nic tak som nechala viac sekund no stale to bolo tvrde ako kamen len na niektorych miestach makke a aby toho nebolo malo ponorila som si prave tam kde to bolo makke tri prsty a teraz ich mam uplne spalene a strasne to boli :(... tak som potom skusila ešte ohriat tu pastu a nechat vychladnut ale este to ani nestihlo vychladnut, stale to bolo horuce a uz to bolo zase tvrde ako kamen :( neviem ako je to mozne a co sa s tym da urobit, ale strasne som to chcela vyskusat, a bojim sa toho, ze aj keby som si tu cukrovu pastu kupila uz hotovu, mala by som problem prave s jej ohriatim, pretoze sa ma nanasat vychladena, ale nie je to realne kedze hned stvrdne :( prosim poradte mi :-/ ake skusenosti s tym mate vy ?

ema780

no ono by tá pasta mala mať 120°C a ptm by sa mala prestať variť a dat ju chladnut.. vtedy je tak akurát.. ak si so nebude chciet žíst z tej plastovej nádoby tak zohrev v kanvici vodu a vlej ju do nadoby ono sa to pomaly bude rozpustat a takto opakuj ažž kým sa to nerozpustí

Patinka

Ahoj, tiež som skúšala cukrovu pastu :D Tiež mi stvrdla ako kameňa viriešila som to tím že som dala ten kelimo do hrca vodu tak aby polo do polovice toho pohará nechala tu vodu zvrieť, dať ten pohár do hrnca a zakryť pokrievkou.. Za možno 10 min by to malo byť roztopene.. No potom keď to je horuce som to dala na nohu a bolo to dosť horuce tak som skoro jačala a nemala som to srdce to strhnuť tak som to len pomali odlepovala čo tiež dosť bolelo.. :D

kayla5

zrejme si ju prepalila.. cukrova pasta je na pripravu doma sice financne nenarocna ale dost velky problem je odhadnut kedy uz ma spravnu konzistenciu.. skus este raz a nevar ju tak dlho(ked ma prijatelnu teplotu a das si ju medzi ukazovak a palec musi sa natahovat a lepit ako zubacka) nechaj vychladnut a potom daj do vodneho kupela zohriat a depiluj :)