Sociálna fóbia a nízke sebavedomie

das

da sa to prekonat - moj problem - nikdy v plnom autobuse, nik sa ma nesmel dotykat /ani v kabate/, ziadne objatia, priserny strach z vystupenia pred ludmi /ziadna odpoved pri tabuli - pismom ziadny problem/ , a novi cudzi ludia - no hroza az panicky strach - do skoncenia strednej skoly uroven sebavedomia bola takmer nulova

Moje stastie - 1 sef v praci - zacal ma posielat vybavovat rozne veci po uradoch - a ak panboh da aj motyka vystreli - pomohlo to - dnes nemam ziadny problem v komunikacii s cudzimi ludmi, autobus uplne v pohode aj ked je plny a sme tam ako sardinky, a napriek fobii z dotykov mam 2 deti a fobie z objatia som sa nezbavila ale tolerujem to a aj to je vykon
Tych fobii mam viac - klaustrofobia - nikdy zavrete dvere na izbe - ale obcas aj to znesiem, fobiu z vysok a hlbok - vysky vyriesene tym ze byvam na 1. poschodi, hlbky tiez prekonane - po dlhom vahani prestahovanie z centra Bratislavy do Petrzalky - musim prechadzat cez most a Dunaj

Takze vsetko sa da len treba chciet a samozrejme treba k tomu istu davku odvahy bojovat s vlastnymi fobiami
A este jedna rada : treba o svojich fobiach hovorit hovorit hovorit s kymkolvek - a ten kto by sa smial ma urcite tiez svoje fobie len si ich nechce priznat a to je na tom najhorsie

k tej sikane - aj tam treba davku odvahy - byvaly ma sikanoval a psychicky tyral a ked prislo na facky
vzburila som sa a tvrdo som si sla za svojim a od 35 mam pokoj

Prezila som tolko ze by to bolo na roman - ale nie som jedina
Takze odvahu - clovek to v prvom rade musi chciet riesit a casom sa to da naucit
Drzim palce dadas@azet.sk