Zeny, ktore prehnane chvalia svoje deti a zhadzuju pri tom inych

Príspevok v téme: Zeny, ktore prehnane chvalia svoje deti a zhadzuju pri tom inych
ceruzka123

Minule som bola v jednej kaviarni u nas v meste aj s priatelom a prisadla si ku nam taka pani v strednom veku. A zacala z nicoho nic rozpravat o tom, ze aku ma ona najkrajsiu dceru a porovnavala, co vsetko mam ja menej pekne ako jej dcera(tvar, oci, postavu atd.) Ako mi to bolo dost neprijemne ako to aj pred mojim priatelom rozpravala. A dost ma to v poslednej dobe trapi a zacinam mat z toho komplexy.
Ako na jednej strane si aj vravim, ze preco, ked je jej dcera taka dokonala neukazala jej fotku a radsej nech jej ju ini ludia pochvalia ako ona sama. Ja mam sama trochu problem so sebavedomim a proste toto mi fakt nepridalo. Ako nechapem preco ma niekto taku potrebu, ako nech sa tym sama potesi, ze aka je jej dcera od kazdeho krajsia ale preco potrebuje zacat takto porovnavat uplne neznameho cloveka?

doubledog

ide o to, ze stretnutie s tou pani ta tak zasiahlo preto, ze svojimi recami trafila tvoje slabe miesto.
a je uplne jedno, ci si pekna alebo nie, tu sa hra o to, co si o sebe myslis.
ved sama si uvedomujes, ake absurdne bolo jej konanie a jej reci.

ceruzka123

ale ja som inak zvyknuta, ze ma ludia chvalia, ze som velmi pekna a akoze nechapem to, ved ako jedna vec je, ze krasa je subjektivna vec, ze kto pride niekomu najkrajsi, nemusi sa niekomu inemu vobec pacit a ako neviem si to predstavit ako keby som mala dceru a videla by som niekde aj najskaredsie dievca, ake som kedy videla sediet, tak nemam potrebu ju takto zacat zhadzovat a kritizovat predsa kvoli tomu, ze moja dcera je nejaka extra krasna, prislo by mi to ubohe

Maoam

nahody neexistuju

vzdy stretneme ludi, jedno ci jednorazovo, kratkodobo, stredne dlho alebo dlhorocne, ktori nam maju nieco ukazat, nieco sa mame skrz nich naucit, zazit, pochopit

tato zena ti prisla do cesty pre to, co si sama napisala - mas problem s nizkym sebavedomim

keby si ho nemala, tak by si v okamihu, ako by zacala vychvalovat svoju dceru, zareagovala uplne inak

jednak by ta to vobec nevyviedlo z miery a najmä - otocila by si komunikaciu hned na zaciatku - voci nej samotnej - pani, preco mate VY potrebu hovorit mi o vasej dcere, porovnavat ju so mnou?

a dalej by si sa bavila so svojim priatelom a stravila s nim pekny cas

dana vec ta ale vyviedla z miery a poriadne - a tak vies, na com mas pracovat

je uplne jedno, aka 'uzasna' je jej dcera, nikdy si ju nevidela a pani porovnavala iba vas zovnajsok, vies aky ma jej dcera charakter, spravanie, vzdelanie, aky je to vobec clovek?

nevies

pani ti iba nastavila zrkadlo, nic viac

doubledog

tu vobec nejde o to, aku ma oba potrebu a preco to robi.
zamysli sa nad tym, aku potrebu mas ty sama a ci nahodou toto stretnutie nebolo darom z nebies :)
to nebola ziadna nahoda