Ako dalej?

Príspevok v téme: Ako dalej?
Regina1

Zdravim Vas..potrebujem poradit. Mam 38 rokov, som matkou jedneho dietata a mam priatela a on ma v opatere dieta. Mam za sebou dva nevydarene vztahy..prvy, s ktoreho mam syna - bol tyran. Druhy partner bol alkoholik, co sa prejavilo naplno az po par rokoch..terajsi partner je zodpovedny, stara sa o nas, pomaha mi a hlavne ma podporuje. Zijeme spolu nieco cez rok. Ale k problemu..Mam trojizbovy byt, na ktory mam hypoteku.Asi pred dvomi rokmi mi rodicia sami ponukli, ze mi pozicaju istu cast penazi na prerobenie bytoveho jadra, nakolko bolo v katastrofalnom stave, s tym, ze peniaze im vratim, ked budem mat. Medzi tym som vsak ostala chora, bola som na operacii a ked som sa vratila do prace dostala som vypoved..Cize som momentalne nezamestnana..Chceme sa s priatelom zosobasit, no moji rodicia su radikalne proti tomu. Na druhu stranu ziadaju od mojho partnera, aby im vyplatil peniaze, ktore pozicali mne na prerobenie bytoveho jadra. Snazila som sa im vysvetlit, ze moj partner nie je vlastnikom mojho bytu, tak preco by im mal vyplatit moj dlh..nezaujima ich to.. Nechapem to, mozno si to iba ja zle vysvetlujem, lebo uz fakt neviem co si mam mysliet. Sobas nie - vyplatenie dlhu za nieco co mu nepatri ano...Je to normalne?

Maoam

a tie prachy, to je to, co proti tebe este mozu vytiahnut...a to aj urobili

no nic, ak sa chces oslobodit, tak sa vydaj, vyplat im tych 4000 e a ved vlastny zivot

Maoam

aha, takze to vyzera na osobne problemy s nimi, ty chces zrazu konecne viest samostatny zivot a oni ti akoby branili

Regina1

aj ja by som to rada vedela.neviem to, len jedno ma mrzi, mojim surodencom pomahaju financne..mne pomohli raz a je z toho teraz peklo.. su proti kazdemu rozhodnutiu, ktore spravim. Idealne by bolo, ak by som sa riadila cely zivot nimi. Teraz ss chcem vydat, zariadit si zivot po svojom a prve co je, vytiahli dlh aj z ultimatom..asi mi neostava nic ine, len si pozicat z banky, co som v konecnom dosledku mohla urobit hned, ked som zacala prerabat, vratit im peniaze a zacat zit vlastny zivot..

Regina1

4000 eur..skusila som vsetko - dostala som ultimatum do konca roka..z partnerovej strany je ochota vyplatit , ved koniec koncov fungujeme normalne - kazdy mesiac mi odovzdava vyplatu / len ked vidi ten ich postoj uz sa mu moc nechce do toho/..uprimne - ja osobne by som to nespravila-nevyplatila by som dlh za nieco, co mi nepatri..ale moji rodicia na tom trvaju a od neho. Neviem, ci nechcu zistit do akej miery mu na mne zalezi. Uz som si to rozobrala zo vsetkych stran a neviem najst rozumnu odpoved, alebo riesenie

Maoam

fuuu, o kolko penazi ide? a skusala si ten navrh, ze by si im tie peniaze casom vratila? - tym padom ti nemaju do coho potom kecat

Regina1

uz aj to som skusala...dopadlo to len vyhraskamy a osocovanim..takze uz vazne neviem ako dalej. Myslela som, ze ked sa normalne porozpravame a vysvetlime si vsetko o co tu vlastne ide, najdeme spolocnu rec. Bohuzial nestalo sa tak