Tik v tvari od detstva

Príspevok v téme: Tik v tvari od detstva
Blinky

Ahojte, chcel by som poprosiť o radu. Mám 25 rokov a od detstva /cca od 7 rokov/ ma trápi tik v očiach a tvári. Spočiatku to bolo len niečo ako mračenie, no neskôr to prerástlo do silného tiku v oboch očiach /cca každých 10 sekúnd/ a na takejto úrovni to zostalo doteraz. Detstvo som mal bežné, takže nejaké traumy a pod. môžem hneď vylúčiť. Psychiater ani neurológ mi pomôcť nevedeli. Som dosť impulzívny človek a vo veľkom vypätí je to, samozrejme, horšie, keď som v maximálnom kľude, intervaly tikov sú dlhšie a tiky slabšie. Ale prestať zatiaľ neprestali nikdy. Som otvorený celostnej medicíne, zmene stravy, prírodnej liečbe a pod., len neviem kde začať. Môže to spôsobovať zanesený organizmus? Stačil by poriadny detox? HELP

ulltraviolenc

Vhodná,zdravá strava, dostatok spánku, relaxácia, dostatočný oddych a pohyb. Všetko záleží od psychiky aj tyky. Všetko sa dá potlačiť bodmy vypísaními vyššie.Výsledok sa nedostaví hneď ale po čase. Tyky sú takzvané odpovede našej psychiky. Aj tvoj tyk sídli v hlave. Zachovaj si pevnú vôľu a uvidíš. :)

jalentak

Myslim, ze mas poskodene nervy. Ja som maval tiky a nastastie pomohlo magnezium. Robili ti testy na b12? Uzivas zinok? (ja si obcas dam kvoli akne, ale vzdy mam zrazu mam take tiky ze dovi)

Milan nalim

Neni to zaneseny organizmus ale porucha v mozgu ... tiez mam od mala tiky ale o moc silnejsie ako ty ... mne diagnostikovali tourettov syndrom ked som mal 6r teraz mam 24