Crohnova choroba?

Príspevok v téme: Crohnova choroba?
Maja_6

Ahojte, takze zacnem s tym, ze uz nejaky mesiac mi nevedia zistit, co mi je. Az teraz chirurg prisiel s tym, ze ma treba objednat na gastro, na kolonoskopiu a nech mi laparoskopicky vyberu slepak kvoli nejakemu tkanivu, pretoze to podla neho moze byt zacinajuci Crohn. Priznaky mam take, ze uz tri tyzdne mam zvysenu teplotu, bolia ma krize,taktiez aj brucho vpredu, obcas bok a picha ma v podbrusku, pricom sa ta bolest akoby premiestnuje. Pri prehmatani som mala taktiez bolesti a preto sa chirurg rozhodol, ze mi da antibiotika Normix. A mam pocit, ze tie to zhorsili, pretoze momentalne sa na tieto bolesti v oblasti chrbta, brucha a podbruska uz aj v noci budim. Bola som aj na gynekologii, urologii a chirurgii, vsetci vyvratili, ze by mohlo ist o zapal vajecnikov, obliciek ci slepaka. Mal niekto z vas podobne priznaky? A ti co ste sa stretli s Crohnom, ako to zvladaju osoby chore na tuto chorobu? Musia sa v niecom obmedzovat? Budem rada za vsetky postrehy ci uz tykajuce sa Crohna, kolonoskopie alebo priznakov :-)

Maja_6

A kde som o svojom zivote, ze sa napchavam hamburgermi a podobne?
Svoju stravu povazujem za zdravu, v zivote som nejedla nieco z mekaca a podobnych fast foodov, hamburger, ci podobne somariny nejem. Takisto sa nenalievam colou, vypijem mozno pohar rocne, ja mam rada zeleninu, kuracie maso a zeleny caj a zdravo sa urcite nestravujem.

matway

No, povedal by som, že si princezná na hrášku...Ale nie, nerobím si srandu, len ti pripomeniem tvoj doterajší život. Sústavne, a sústavne a ešte raz sústavne ľudia do seba pchajú svinstvo! Sú to kdejaké hamburgery, hranolky, coly a ja neviem čo ešte. Potom majú svojich miláčikov, ktorých kŕmia dobre že nie ústami, potom si dajú na seba kopec make upe, aby sa páčili svojim polovičkám, a potom to zavŕšia alkoholom a cigaretou...Sústavne do seba valia kopce toxínov, škodlivín, karcinogénov a t.ď. a pri tom majú iba jednú pečeň a iba dve ľadviny!
Čo tak začať od znova v tejto téme s tým, ako sa dobre cítim?
To by znamenalo asi toto: predstavte si, že nejem červené mäso, ani burgery, ani nepijem colu, ani nepoužívam make-up! Cítim sa skvelo, nechodím k doktorom, lebo ich prakticky nepotrebujem, nemusím chudnúť, a nemusím ani riešiť sprostosti ohľadne depresií, či stresov! A tosom len preradila na nižšiu rýchlosť a pomohla som pečeni, ľadvinám a črevám!!!
STAČÍ???